השבוע במרחב צעירים 13-17 אוקטובר

תמונות השבוע
 
 
 
 
 
 
 

סיכום שבוע 13-17.10  מרחב צעירים

 

התחלנו את השבוע בפעילויות קבוצתיות בשחרית, עוד משחקים כדי להכיר יותר לעומק ולראות אחד את השני יותר.  אנו משחקים בשחרית של אריאלה משחקי חברה הדורשים שימת לב אחד לשני, הקשבה ושיתוף של כולם במרבית המשחקים. שיחקנו לדוגמא משחק בו ילד אחד יוצא החוצה, משנה דבר קטן במראהו וחוזר לקבוצה שצריכה לנחש מה שינה . זה דרש מאיתנו להתבונן אחד על השני יותר ולשים לב לפרטים. לילדים היו רעיונות מקסימים ויצירתיים ביותר .

בשחרית של ארז יצאנו החוצה מספר פעמים והמשחק בחוץ עוזר מאוד לאנרגטיים להוציא מרץ ותורם להשתתפות נעימה של חברי הקבוצה. במחבואים הם אלופים ומאוד אוהבים את המשחק.

 

אצל אלון אכלנו ארוחת בוקר משותפת, כולל עוגיות שקדים מעולות שהביא מתן. גם תכננו  יחד כבר שחריות לשבוע הבא כשכל יום תהיינה פעילויות שונות. בימי שני ארוחה משותפת, ימי רביעי פעילות ספורטיבית בחוץ, ימי ראשון פעילות שכמה מהילדים מביאים וחמישי מוקדשת לתכנון השבוע הבא. כך גם נשתדל שבשלוש השחריות נקפיד על הסדר הזה פחות או יותר. הסדר המסוים מאוד עוזר להרגיע וכשיודעים למה לצפות, יש נינוחות ושקט בפנים ונקווה שגם בחוץ..

לפעמים משתנה הסדר והפעילויות תהיינה יותר מותאמות לחגים וארועים חיצוניים, אך נשתדל לשמר את הסדר למען הסדר הטוב.

ביום רביעי הקדשנו את זמן הטיול לפעילות למידה בבית הספר בנושא יום לזכרו של יצחק רבין . בשחריות דברנו על נושא הרצח ועל מה אני עושה כשדעותי לא כמו דעות האחר ולא כמו דעות האנשים ששולטים במדינתינו.

עלו שאלות רבות וגם מילים יפות כמו "מחאה" , "הפגנה" ודיברנו על הדרכים הלגיטימיות להביע את דעתינו  הנגדית.  בהחלט דיברנו על ההפגנה שיום קודם התרחשה בבית הספר שלנו בנוגע לקיצור זמן שלנו ודיברנו על כך שזו דרך מקובלת למחות ושגם העצומה היא דרך. דיברנו על החשיבות של הפגנה בחוץ ולא בתוך מבנה.

הילדים דיברו ומאוד התעניינו.

לאחר השחרית התחלקנו לקבוצות למידה שונות. היה מרחב בו אלון ריכז שאלות וענה עליהן , היה מרחב בו אריאלה ספרה את הסיפור "אוזו ומוזו מכפר קקרוזו" ודיברנו עליו וחיברנו אותו לרצח רבין. הילדים שיתפו בריבים שלהם בעיקר עם האחים . היה סרט שהילדים מאוד הסתקרנו לראות.  במרחב מחשבים היה אפשר לצפות במצגות הקשורות לרבין. אורי ניגן ויחד איתו שרנו שירים. באמנות הכנו כרזות למען השלום ולא לאלימות.

היום הזה הוא חשוב ולילדים נראה שהיה מעניין ובעיקר ניכר שהם  ידעו לשאול  ולהביע דעותיהם באופן בוגר מאוד. ראינו גם שהילדים יודעים לא מעט על יצחק רבין ועל מקרה הרצח.

 

במהלך השבוע ניתן לראות ברחבי בית הספר חונכים עם נחנכים יושבים, מדברים ומשחקים. זו תמונה מרגשת ויפה ונעים לראות את השגרה נרקמת לבסיס חזק ומחזק לילדים ולנו.

 

מאחלים לכולנו המשך שגרה נעימה וחורף מעורר השראה.

אלון,ארז ואריאלה.

שיר ששרנו בכמעט שבת -

אם

מילים-יענקלה רוטבליט

לחן - שמוליק קראוס

עד מתי תאכל החרב

אלוהי המלחמות

עד מתי נשגה בחלומות

בואי נהיה וניתן להיות

בואי נחיה וניתן לחיות

אם

אם רק תביני

אם

אם תאמיני

זה לא בשמים

הושיטי ידיים

אם..

אברהם היה אבינו

לא היית בן יחיד

זה קורה במשפחה תמיד

מי שפעם לחם יעיד

מלחמה אין בה שום עתיד

יש דרך נפתחת

בואי בואי ביחד

זה לא בשמיים

הושיטי ידיים

אם..

אז יגור זאב עם כבש

ונמר עם גדי ירבץ

ועבדאללה אז ישב עם כ"ץ

זה אפשר עם קצת מאמץ

אף אחד לא יקבל שבץ

אם

אם רק תבינו

אם רק תאמינו

זה לא בשמיים

הושיטו ידיים

Comments