ינואר 11-15

פורסם: 17 בינו׳ 2015, 10:34 על ידי: Lee Van Spier

השבוע במרחב צעירים הילדים

גם השבוע המשחק הפופולארי ביותר במרחב היה שש-בש. הילדים משחקים בו בכל הזדמנות וכיף לראות איך הוא מייצר ומאפשר חברויות חדשות.

הגשם המשיך לרדת רוב הזמן מה שגרם לילדים לבלות הרבה מאוד זמן בתוך המרחב.

חוץ מזה כל השחריות עסוקות בהכנת ההצגות ליום תאטרון, הילדים מתעניינים ומנסים לראות מה קורה בשחריות האחרות, איפה עובדים על תפאורה ואיפה עסוקים בבחירת הדמויות

יום התאטרון נדחה לעוד שבועיים מה שגרם לכולם לנשום לרווחה ולשמוח שיש עוד שבוע לעבוד על ההצגות.

 

בשחרית של מורן

את השבוע התחלנו בלחגוג יום הולדת מאוחר לעמרי בז'רנו, אל יום ההולדת הצטרף אסף- אבא של עמרי ולאחר החידון המסורתי שיחקנו בחוץ דיגליים, בזכות אסף יחסי הכוחות השתנו והמשחק היה מאתגר ומעניין יותר מבדרך כלל

בהמשך השבוע התחלנו לעבוד על ההצגה ליום התאטרון הקרב אלינו. בכוחות משותפים הצליחו הילדים להוסיף לסיפור דמויות שונות ועכשיו לכולם יש תפקיד (ובסיפור יש גם כיפה ירוקה, כיפה כחולה, מוכר נקניקיות, אמא לזאב, צייד נוסף, מספרת ובתה)

הלל לקחה על עצמה להפוך את הכל לתסריט. שבוע הבא נתחיל לעבוד על התפקידים ממש. בנתיים יש הרבה התרגשות ושיתופי פעולה יפים.

השבוע הסתיים במשהו מתוק שהביא לנו אורי שחר, כל ילד אמר שם של מכונית ויחד הצלנו למצוא רכבים כמעט לכל האותיות בא'-ב'.

סך הכל יש תחושה טובה ונעימה בשחרית, מתחילות מסורות קטנות והרבה יוזמות של ילדים.

אצל אריאלה השבוע פתחנו בחוויות מהשלג, חזרות ל"בת הים הקטנה" ובמעגל הסכמה בנושא פעילויות חובה או לא חובה של סל תרבות. המשכנו לריצה והתחממות בחוץ ושחרית "מירוץ למליון" ששירה ופז יזמו והכינו. שחרית מושקעת ומהנה מאוד בה חולקנו לזוגות ויצאנו למשימות שונות ברחבי בית הספר. היה ממש כיף ,מאתגר וממש מסעיר!

גם בשחרית של ארז התחלנו את השבוע בחוויות רבות ומגוונות ממזג האוויר החורפי שהיה. בהמשך השבוע קראנו את הסיפור של הנסיכה והצפרדע כדי שנוכל להתקדם בהצגה. אך בגלל הפרעות וחוסר כבוד אחד כלפי השני הוחלט שמפסיקים בהכנות ומתרכזים במה שקורה בקבוצה. ניהלנו דיון, שהשתתפו בו רוב ילדי הקבוצה, בצורה בוגרת ורצינית. העלו הרבה רעיונות והצעות למה אפשר לעשות. נמשיך לדון בכך בשבוע הקרוב ונחליט אם אנחנו מסוגלים להתקדם בהכנת ההצגה או שלא...

בשחרית של לי עבדנו קשה על ההצגה "כיפות אדומות", הילדים לקחו אחריות מלאה על ההצגה והם מנהלים אותה בעצמם. יש לנו שני מפיקים, במאית, מלבישה, איש סאונד ושישה שחקנים בערך. השאר צופים ומאירים או מעירים. הילדים אפילו נפגשו פעם אחת בזמן שלנו להמשיך לעבוד על ההצגה. מעבר לעבודה על ההצגה יש תחושה של ירידה במוטיבציה סביב ניקיונות ולכן הקדשנו שחרית אחת לכך ועוד שחרית שארגנו לנו אליה ונטע עם משחקים היתוליים בחוץ. היה מוצלח מאוד!!!

השבוע המתקרב יהיה בסימן חונכויות, נקריא מכתבי חונך לילדים ונקבל מהם את הערכתם את עצמם. זהו עוד חלק בהבניית התעודה לקראת סיום המחצית שמורגש מאוד.

שבוע מוצלח,

צוות המרחב

 

Comments