סיכום שבוע שני – מרחב צעירים

פורסם: 16 בספט׳ 2014, 9:40 על ידי: Lee Van Spier
שבוע נוסף עבר בו בחרנו מערכת ועדיין עוד תהיינה הגרלות ושינויים אך מדהים לראות את הילדים החדשים נטמעים ומשתלבים, כבר יודעים פחות או יותר כיצד להתנהל בבית הספר והאוירה שמחה במרחב. בשבוע הקרוב הילדים יבחרו חונך ונתחיל להתכונן לראש השנה.
בשחרית של מורן ביום ראשון עשינו משחק עם מאפיינים של שיעורים, כל ילד סיפר לפי מה הוא מרכיב לעצמו את המערכת. הקטגוריות המובילות היו כיף, מעניין, מאתגר, חברים שלי נמצאים שם וגם- ההורים שלי רוצים שאבחר בשיעור הזה.
ביום שני עשינו מעגל הסכמה לקראת האסיפה.
ביום שלישי המשכנו להכיר אחד את השני יותר לעומק והפעם באמצעות- 'בינגו חתימות'. כל ילד קיבל לוח עם קטגוריות והיה צריך להחתים ילדים שעונים עליהן. גילינו למי אין טלויזיה בבית, מי הכין פעם חביתה, למי יש הורים שנולדו בחול ומי לא אוהב שוקולד
ביום רביעי הצטרפה השחרית אל השחרית של אריאלה, הילדים רשמו משאלות לשנה החדשה והכניסו אותן לבקבוק. בטיול קברנו את הבקבוק על מנת להוציאו בסוף המחצית.
ביום חמישי שיחקנו שוב בכדורי ג'אגלינג. השתפרנו מאוד משבוע שעבר אבל עדיין יש לנו מה ללמוד על איך לזרוק את הכדור, איך לתפוס אותו, איך לשים לב ואיך להקשיב.
אצל אריאלה בשחרית השבוע שיחקנו במקלט, כתבנו משאלות למחצית , התכוננו לבחירת המערכת,ניחשנו שירים שדקל בן השירות ניגן לנו ופתרנו חידת גפרורים. הילדים בשחרית מתחילים להתרגל לקבוצה ולומדים להקשיב זה לזה.
אצל ארז בשחרית ממשיכים להכיר אחד את השני, מגששים ובודקים, לומדים את הכללים והגבולות ובכלל איך זה להיות בקבוצה חדשה. אנחנו מדברים ומשחקים, בכיתה, בחצר ועל הדשא הסינטטי. ביום ראשון הצטרפנו לשחרית של אריאלה וחגגנו ביחד יום הולדת לפז. ביום שלישי דברנו על בחירת המערכת ולפי אלו פרמטרים כל אחד בוחר את השעורים שלו. ביום רביעי כל אחד כתב על פתק משאלה אישית לשנה החדשה, את כל הפתקים קיפלנו ושמנו בשקית שנסגרה ותישמר עד לסוף השנה אז נוכל לפתוח וכל אחד יראה אם משאלותיו התגשמו.    
אצל לי בשחרית עובדים על יצירת תאום קבוצתי, אנחנו מתאמנים על מחיאת כף משותפת ללא דיבור, משחקי תאום וסדר, עם כדורים, עם הידיים, על הרצפה ועוד. בנוסף לכך אנחנו מתחילים להתרגל לשמוע כל אחד מספר על עצמו ברמות שונות, נקודות קצרות או סיפורים שלמים, לכל הקבוצה או אחד מול אחת. פתחנו השבוע במסורת של חידוני תן קו שאנחנו מקווים שתחזיק ותתפתח.
המרחב שלנו מתגבש ומקבל צורה, אנחנו ממשיכים לייפות אותו ולסדר אותו ונמשיך כך כל השנה.
שבוע טוב,
צוות צעירים.

Comments