סיכום שבוע – מרחב צעירים 8.2-12.2

פורסם: 14 בפבר׳ 2015, 11:31 על ידי: Lee Van Spier

שבוע ראשון של מחצית שנייה, כולנו מנסים להבין את המערכת החדשה, היכן כל שיעור ומה יצא בהגרלות. שינויי מערכת, הסתגלות מחדש אבל רובינו מסתדרים ובסך הכל השינוי מרענן ויש אנרגיות של התחדשות. יעל המורה חזרה אלינו ליומיים בשבוע וזה נפלא! עמית מוקדי ובן יערי המשיכו בבתי ספר אחרים ושוב נאחל להם דרך צלחה. 

השחרית של לי ואריאלה התחלפו השבוע במיקום השחרית וכך יהיה עד סוף השנה. אצל אריאלה השבוע ציירנו שישה ציורים שונים מאותה צורה, הכנו מטוסי נייר ושיחקנו משחק – ניחוש הדמות שעל המצח. הילדים שיתפו בסיכומי היום איך היתה חווית התעודה ואיך השיעורים החדשים ושירה ומעיין הכינו לשחרית לוח פעילות וימי הולדת פשוט יפייפה. הן זו היתה יוזמה שלהן והתוצר מקסים!!  בשבוע הבא נתחיל מסורת חדשה בה כל ילד שירצה יביא חפץ מהבית שדרכו יספר לנו סיפור. פז תהיה הראשונה.

 אצל מורן השבוע התחלנו את המחצית במדורה עם פיתות. הילדים הראו כי הם יודעים להדליק אש, להכין פיתות וגם להתחלק ולכבד אחד את השני. בהמשך השבוע אורי קיים עם הילדים שיחה על נושא החברות והבדידות. הילדים גילו פתיחות וכנות מרשימה ושיתפו בתחושות שונות על המצב של כל אחד בפרט ובמרחב כולו. את השבוע סיכמנו עם יום הולדת לזוהר עם חידון ועוגה כמיטב המסורת (אבל ללא משחק בחוץ בגלל הגשם ששב אלינו). בסיכום יום כל ילד שיתף בשיעור חדש שיש לו במחצית ובציפיה שלו ממנו.

אצל ארז בשחרית התחלנו את השבוע הראשון למחצית מצומצמים במקצת, בן שעבר בית ספר והתחיל בדרך חדשה וכמה ילדים שחסרו לסרוגין עקב וירוסים למיניהם לאורך השבוע, וכך יצא שבחלק מהשחריות היינו שמונה או תשעה ילדים. מקווים לנוכחות מלאה ובריאה בשבוע הבא עלינו לטובה. לאחר בקשות חוזרות מצד חלק מהילדים הוחלט לנסות שוב סדר מקומות חופשי לבחירה. כל אחד יושב איפה שהוא רוצה, וב"הפתעה" גמורה יצא, בצד אחד הבנות ובצד השני הבנים... השלב הבא הוא חלוקת תפקידים בניקיונות, ועם זה נחכה לפחות עוד שבוע... כמובן שגם שיחקנו ודיברנו, הפרענו, השתוללנו, צחקנו ושמחנו. בסיכום השבוע כל ילד סיפר מה הוא מתכנן  לעשות בסוף השבוע... נשמע חוויות ביום ראשון.

אצל לי בשחרית, מאז החלפת המקומות פתחנו בדמוקרטיה רחבה. אנחנו עוסקים כל יום בעיצוב השחרית שלנו ולקיחת אחריות. שינינו את סדר הישיבה, שינינו את הסדר השבועי, הכנו לוח חדש לשחרית, שינינו את הדרך שבה אנו עושים נקיונות והכי חשוב, מספר ילדים לקחו אחריות על פעילויות בשחרית שהיו באחריות לי. למשל, בחירת משחקי חוץ, בחירת משחקי פנים, ריכוז של שחריות ילדים ועוד. השינויים לא היום פשוטים וחלקם היו תוצאה של חוסר תאום או חוסר הסכמה. אבל על הכול היה לנו שיח פתוח וסיימנו תמיד במשחק חוץ. מאז תחילת המחצית גם מחיאת הכף שלנו חזרה להיות באחריות מלאה של לי.

שבוע טוב,

צוות המרחבComments