סיכום שבוע מרחב צעירים 20-24.12

פורסם: 26 בדצמ׳ 2015, 12:47 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 30 בדצמ׳ 2015, 12:35 ]

השבוע האחרון היה מעניין במיוחד למרחב צעירים. נפגשנו ביום שלישי על לפי צוותי המרחב, צוות ניקיון החליט שאפשר שוב לאכול במרחב לאחר שרמת השמירה על הניקיון עלתה. צוות ערב מרחבי המשיך לעבוד על הערב והחליט סופית על התאריך והשעות. כל הצוותים עבדו יפה ונראה שאנחנו מתקדמים בניהול העצמי שלנו.

ביום שני במקום אסיפה התקיימו מעגלי שיח בנושא הטיול השנתי. את המעגלים העבירו ילדים שלומדים בשיעור 'מורה דרך'. במעגלים הועלו סוגיות שונות סביב הטיול השנתי- שימוש בפלאפונים, שעת כיבוי אורות, בנים ובנות באוהלים ועוד. בכל מעגל התקיים דיון ובסופו הצבעה והחלטה לגבי הטיול השנתי המתקרב. כל התהליך הזה הוא חדש ומרגש ומהווה צעד גדול קדימה בתחום השותפות של הילדים בלקיחת אחריות וקבלת החלטות על הנעשה בבית הספר.

ביום רביעי במקום טיול הייתה לנו הרצאה מעניינת ביותר על קולנוע, דרך קטעים מסרטי "הארי פוטר" למדנו על השימוש במצלמות, בתאורה, בתפאורה ומרכיבים שונים בכדי להעביר מסרים ולתת לנו רמזים בסרט.

ביום חמישי נסעו שתי הנבחרות ג'-ה', ו'-ח' לטורניר כדורגל של בתי הספר דמוקרטיים בצפון. הקבוצה הצעירה רוויה בילדי המרחב שלנו הגיעה בגאווה לגמר והפסידה רק בפנדלים. הילדים הפגינו רמה גבוהה ונחישות נהדרת. זכינו גם בגביע המשחק הספורטיבי והבאנו אותו לבית הספר.

הכמש השבוע היה בנושא שפות. שיר הפתיחה היה באנגלית (fix you של קולדפליי) ושיעור בית מדרש "שרו" את 'אני אוהב שוקולד' בשפת הסימנים. שתי ההופעות היו מרגשות במיוחד ובשתיהן הופיעו ילדי המרחב. כבוד.

עדכון נוסף, השחרית של לי עברה מקום מחדר מחשבים לכיפה הגיאודזית הנמצאת בחצר האחורית, העבודה על הכיפה היא מורכבת ומצפים עוד ימים קרים אבל אנו בטוחים בעצמנו.

 

בבקשה רישמו לפניכם ערב המרחב יתקיים ב28/1/16 בין השעות 18:00-21:00 בבית הספר.

 

Comments