סיכום שבוע – מרחב צעירים – 18-22.10.15

פורסם: 23 באוק׳ 2015, 10:56 על ידי: Lee Van Spier

השבוע השחרית של לי חיברה את הסיכום -

השבוע בשחרית שיחקנו יחד הקפות. עשינו שחרית  just dance" ", לא כולם השתתפו אבל זה יהפוך למסורת בסיכומי יום בימי שני.

כל המרחב נסע למופע מוסיקלי. המופע הפגיש את הקהל עם מוסיקת סווינג ומוסיקה בלקנית והיה גם קטע אילתור בשילוב הקהל.

חוץ היה גם סיכום יום מרחבי משותף בו צוות המורים הזכיר לשמור על הסדר ועל הציוד שלנו במרחב ועשינו מעגל פירגונים קצר בו ילדים פירגנו אחד לשני בפני כולם.

בשחרית של ארז אנחנו משתדלים לשמור על סדר שבועי קבוע. קבענו שבימי חמישי יהיו שחריות ילדים ונחגוג את ימי ההולדת. ביום חמישי זה, שחף הייתה הראשונה לעשות שחרית, שחרית דרמה מאורגנת ומנוהלת למופת. כל הכבוד לשחף! ובתקווה לעוד ילדים שיקחו על עצמם את המשימה בהמשך.

שבוע הבא, ביום שלישי בבוקר, נשב לפי צוותי עבודה להם התנדבנו הילדים ונקדם את ניהול המרחב.

·        מודים להורים הרבים שהגיעו ביום שלישי לערב הלמידה ולאסיפת ההורים המרחבית. נוכחותכם חשובה ביותר ובהחלט למדנו הרבה מאותו ערב.

 

בחלק הראשון של הערב ,ההורים בחרו לאיזה שיעור ללכת ולאחר השיעור התכנסנו במרחב. פתחנו בהצגת הצוות וכל הורה את עצמו ובמצגת בנושא מאפייני גיל הילדים שלנו והמשכנו לפעילות של מיפוי הנושאים ה"חמים " שעולים במרחב אצל ילדינו וגם בקרב ההורים. הנושאים החשובים שעלו הם המצב החברתי במרחב, המעבר לחטיבה והמצב הביטחוני.

הצפנו קצת את הנושא החברתי ושמענו כמה קולות. שמענו כי יש ציפייה לאיחוי של המרחב ולעבודת גיבוש גם במהלך שעות בית הספר וגם אחר הצהריים, שמענו כי יש רצון גדול לחשוב יחד ולסייע לילדים להתחבר ולהתגבש.

אנחנו, צוות המורים של המרחב שיתפנו בכך שילדי המרחב שלנו מאוד מעורבים בוועדות בית הספר ומארגנים כמש"ים מידי שבוע, כמו כן המרחב שלנו עבר שינוי גדול בו עזבו ילדים והצטרפו חדשים. השינויים מצריכים גמישות רבה וזה לא פשוט. ילדים רבים נאלצו להפרד מכמה חברים יקרים שעזבו וגם זה מורכב . הצוות גם עבר שינוי ולמעשה כל שנה אנחנו והילדים מתמודדים (לא רע..) עם שינויים גדולים בחיי המרחב ובית הספר. שיתפנו עוד בכך שהתחלקנו לצוותי עבודה -  צוות טיולים, ניקיון, גיבוש, שחריות משותפות ועיצוב המרחב . עוד סיפרנו מעט על "צעדים להתבגרות"  ושבקרוב ישנו ערב חגיגי איתכם ההורים ב- 27.10.

רחלי, אמא של אליה, בלהה, אמא של גלי ויפעת אמא של שירה התנדבו לעזור לארגן מפגש מרחבי מחוץ לשעות הלימודים. תודה רבה !

הורים יקרים – אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו בכל עניין ונשמח להקשיב ולעזור.

מחכים למפגש הבא עימכם.

להתראות – לי, טלי, מורן ,אייל , ארז ואריאלה.

Comments