סיכום שבוע – מרחב צעירים 15-19.3.15

פורסם: 22 במרץ 2015, 8:54 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 22 במרץ 2015, 9:02 ]

עבר עלינו שבוע של בחירות, יצירה  ונסיון מוצלח של הקמת מפלגות בבית הספר. ממש חגיגת דמוקרטיה..

ברביעי במקום הטיול, המרחב שלנו השתתף בפעילות עם היוצרת סימה מאיר. הילדים הקשיבו קשב רב, השתתפו והתנסו בצורה מרשימה ביותר. היה מוצלח ומהנה ביותר ותודה גדולה לסימה ולאיריס שדאגה לנו למפגש מעשיר זה!

אצל אריאלה השבוע נהנינו משחרית עם נועה ותומר מבוגרים שבמסגרת "צעדים להתבגרות" העבירו לנו שתי שחריות בנושא טקס האוסקר. השבוע הכתירו כל אחד מהשחרית שלנו בתואר אחר וכולנו זכינו בתואר ובמדליה. היה נחמד ומשעשע. ביום שני במקום אסיפה, כולנו היינו שותפים למעגלי שיח בנושא נקיון וסדר בבית הספר. ברביעי הלכנו עם השחרית של מורן לדשא מול בית הספר ושיחקנו דגליים. הילדים התחלקו לבד לשתי קבוצות וכולם השתתפו. בחמישי שיחקנו צלחת מעופפת לאחר שתופסת זנבות לא תפסה..  נוגה ומעין הביאו לנו מאפינס עם קצפת לסיום השבוע עם משהו מתוק וכל הכבוד על שיתוף הפעולה ולקיחת האחריות.

בשחרית של לי הייתה לנו פעילות ההמשך בנושא מרטין לותר קינג. אופיר פרנפס ועילם רם הביאו מצגת וערכו דיון על חייו פועלו והחלטות שקיבל במהלכן. הילדים אהבו מאוד את הפעילות והיו רציניים מאוד. ביום שלישי חזרנו לארוחות הבוקר שלנו, הארוחה הפעם הייתה בריאה יותר מבעבר אבל יכול להיות שנעשה הפסקה קלה בארוחות הבוקר כיוון שיש לנו בעיה עם הסדר והניקיון בסוף הארוחה. בסיכום יום חזרנו לסיפור שלנו "ההוביט", כיוון ששיפרנו את קצב מילוי משימות הניקיון כך שנשאר לנו יותר זמן לסיפור. גם אצלנו הבחירות כללו התרגשות רבה בין הילדים מה שהורגש מאוד בשחרית וגם בזמן שלנו.

בשחרית של מורן התחלנו את השבוע בפעילות 'קרב סכינים' עם משימת ארוחת בוקר. הילדים חולקו לקבוצות וגילו יכולת מרשימה בחיתוך 

סלט, הכנת חביתה ועריכת שולחן דקורטיבית.

ביום שני שוחחנו על הבחירות, ערכנו רשימה על הלוח של כל המפלגות, העומדים בראשן והאותיות המייצגות אותן. לאחר מכן הילדים שאלו שאלות לגבי מושגים משונים כמו 'מנדט', 'אחוז חסימה', 'הסכם עודפים' ועוד. רוב התשובות הגיעו מהילדים עצמם שהפגינו ידע מרשים (ואני השלמתי את החסר).

ביום חמישי קיימנו פעילות ששילבה בין טריוויה לקליעה לסל, היה מאתגר מבחינת השאלות והאחוזי קליעה. את היום סיימנו עם משהו מלוח וסבב לקראת פסח של דברים אהובים יותר ופחות בחג המתקרבהשבוע בשחרית של ארז, ילדי "צעדים להתבגרות", אייל היינריך ויותם לב טוב, העבירו שתי שחריות נחמדות ומהנות. ביום ראשון צפינו במצגת בנושא כדורסל שבסופה היה חידון על הנושאים שלמדנו. ביום חמישי יצאנו החוצה ושיחקנו כדורסל ומשחקים נוספים. הילדים שיתפו פעולה ומאוד נהנו.

כל הכבוד ותודה לאייל ויותם!

ביום שני זהר הביאה לשחרית משחק שהיא המציאה והכינה. זהר לימדה את הקבוצה וכולם שיחקו. הילדים מאוד פירגנו לה וכמובן נהנו לשחק והמשיכו גם כאשר זמן השחרית הסתיים. 

Comments