סיכום שבוע 4.11

פורסם: 5 בנוב׳ 2016, 12:00 על ידי: Lee Van Spier
השבוע במרחב טיפקס יצאו צעדים להתבגרות ללקט ישראל, הם עבדו בקצב שלא נראה נראה שם הרבה זמן (מאז שהיו שם צעדים של שנה שעברה) וגרפו מחמאות. 
בנוסף לקטיף 5 דולבי קולרבי הם גם נהנו מאוד וחזרו גאים למדי.
מעבר לכך, אנו עסוקים לא מעט בנושא החברתי במרחב, ישנן קבוצות ותתי קבוצות בתוך המרחב ישנן קבוצות ווצאפ רבות ושונות המציגות את המורכבות גדולה והתמודדות שבה הילדים נמצאים.
החלטה  האם לתת או לא לתת לילד מכשיר פלאפון הינה החלטה הורית.
ולצד הרצון לשמור על פרטיות הילדים נכנס הצורך שלהם בנראות, בגבולות, בתמיכה ובליווי של המבוגר. בדיוק כמו בכל הדברים האחרים בחיים.

אנו מציעים לכם ליצור שיח פתוח עם ילדכם על עולמו הוירטואלי -  לאפשר להם לשתף ולספר לכם על התלבטויות, על הצלחות, על פחדים הקשורים לנושא. 
ניתן ליצור כללים משותפים הקשורים לנושא. אנו ממליצים להיות חלק מהעולם הוירטואלי שלהם - לעבור על ההודעות, לראות שאין לילדכם חברים או חברות שהוא אינו מכיר, שהוא לא קיבל הודעות, תמונות או סרטונים בעלי תוכן פוגע, שהילד לא חשוף לאלימות מסוג כלשהי, הילדים זקוקים לנראות הזו. העולם הוירטואלי מהבחינה הזו אינו שונה מהמציאות. הוא חלק ממנה. אך הבלבול, לעיתים, גדול יותר ואיתו הסכנות. אנו נמצאים כאן לרשותכם ליעוץ, חשיבה, הקשבה ושיתוף. 

אנו כצוות מתכוונים להעלות את הנושא החברתי כולו ולא רק את השיח הוירטואלי לדיון בשחריות ובמעגלים שונים. נשמח לשמוע ממכם על דילמות העולות בבית ועל קשיים שהילדים שיתפו בהם.

כמה המלצות למי שרוצה להעמיק את הלמידה בנושא - 
מידע אמין על מין  - אתר המכיל תשובות לשאלות הוריות וחינוכיות רבות, חומרים לקריאה ולמחשבה וכן עצות פרקטיות.
סרטון שהקרנו לילדים בשנה שעברה - בתיווך ובהתאמה, כמובן.
איגוד האינטרנט הישראלי - אתר המכיל מידע רב על הסכנות הקיימות ברשת, על דרכים לתיווך ולשמירה.

שבוע טוב לכולנו,
גלי, מור, אייל, לי.
Comments