סיכום שבוע 27.4

פורסם: 29 באפר׳ 2017, 1:05 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 29 באפר׳ 2017, 1:09 ]
תלמידים והורים יקרים,
עבר עלינו שבוע משמעותי מאוד. התייחסנו בו לנושאים רבים, בראש ובראשונה יום השואה, הילדים נפגשו עם עליזה, אשת עדות מקסימה ומלאת השראה. הילדים התעניינו, שאלו שאלות והתרגשו יחד איתה. מלבדהעדות הייתה לנו התכנסות של כל בית הספר לציון יום השואה וסדנאות שהיו מיועדות לבוגרים אך אפשרנו לתלמידים שרצו להשתתף. בשחריות כמובן התייחסנו ליום השואה, כל שחרית בהקשר שלה, הנושאים העיקריים הם גזענות, קבלת האחר ונושאים היוצאים מאלה. רוב הילדים ציינו כי יום השואה היה להם מוצלח ומשמעותי, כמובן שאף אירוע בית ספרי אינו תמיד מדויק לכולם באותה מידה. 

ביום שלישי ערכנו אסיפה מרחבית בשני נושאים, הראשון הוא שימוש במסכים וסלולריים והשני הוא גש"מ (ראה ערך). בתחום המסכים היה לנו המורים חשוב להראות לילדים איך נראה המרחב ברגעים שבהם כולם שקועים במסכים. החלטנו לחסוך מכם ההורים את התמונות ה"קשות". הילדים אמרו שלמרות שהם צריכים תזכורת לעיתים שהם מגזימים, הם מבקשים להשאיר לעצמם את הכללים שלהם ולא לכפות שעות או מקומות ללא סלולריים. 

בנושא הגש"מ, הרגשנו שהילדים אינם משתמשים במוסד הגש"מ כמעט בכלל, הילדים ברובם אמרו כי דרך יישוב הסכסוכים הזו אינה מתאימה לגילם ואינה נותנת להם מענה מספיק מהיר. אנחנו עוד נחזור לנושא זה בהמשך כנראה... הורים וילדים מוזמנים לדון בכך גם בבית. 

ביום חמישי היה לנו כמ"ש בנושא עצמאות וכן מספר סיורים של בתי ספר ומורים ממקומות שונים. לאחרונה, יותר ויותר סיורים מגיעים לבית הספר והילדים כבר מתורגלים בהסברים על בית הספר שלנו לאנשים שונים. ילדי המרחב שלנו לוקחים חלק פעיל בהדרכות ובפאנלים השונים. 

בשבוע הבא יהיה לנו יום הזיכרון, כמובן שגם בו נעסוק יחד עם הילדים ויהיו סדנאות שונות לפי נושאים, מותאמים לגיל הילדים. 

שבוע מוצלח לכולנו, 
צוות מרחב טיפקס.
Comments