סיכום שבוע 26-30/4/15 מרחב צעירים

פורסם: 1 במאי 2015, 23:10 על ידי: Lee Van Spier

השבוע זכינו לשבוע נדיר בן חמישה ימי לימודים של שגרה מבורכת (שנקטעת כבר בשבוע הבא עם חופשת לג בעומר ובשבוע שאחריו עם הטיול השנתי!)

ביום רביעי במקום הטיול התקיים מירוץ שדה בית ספרי. בגלל החום הגדול (שהגיע לשיאו דווקא ביום של המירוץ) קוצר המסלול הארוך מארבעה קילומטרים לשניים, למרות זאת היתה חוויה מעצימה, חינוכית, בריאה, ספורטיבית ובעיקר מהנה לתלמידים ולמורים.

 

בשחרית של מורן פתחנו את השבוע בללמוד על כל מדליקי המשואות ועל האופן בו הם תרמו לישראל ולעולם. הילדים גילו התעניינות רבה והתרגשו במיוחד מאליס מילר שהגישה בג"צ ובכך איפשרה לנשים להכנס לקורס טיס ומאהוד שבתאי שהמציא את הוייז

השחרית שלנו קיבלה את מדליק המשואה דן קורקובסקי הנמצא על הרצף האוטיסטי. בהמשך השבוע ראינו סרטון שמנסה להמחיש איך נראה העולם מבעד עיניו של ילד אוטיסט וקיימנו שיחה על הדומה והשונה בחברה שלנו.

אצל אריאלה השבוע חגגנו יום הולדת למעין וליובל, למדנו על מדליקת המשואה מרתה וינשטוק רוזין במסגרת העיסוק ביום העצמאות וההכנות לכמש עצמאות. שיחקנו עם השחרית של ארז שני משחקי גיבוש משעשעים וכבר מתכוננים לטיול השנתי ואפילו כבר למסיבת הסיום. הימים מתחממים וחשוב שהילדים יבואו עם בקבוק מים וכובע לבית הספר. (לפחות עד שנתלה את רשת הצל שוב).

גם בשחרית של ארז למדנו על מדליקי המשואות והתעמקנו בעיקר בלימוד על רפי מהודר, שזכה להדליק משואה לכבוד תרומתו לחקלאות העולמית. הפיתוח הכי משמעותי שלו היה  הטפטפות, המצאה שמשתמשים בא בכל העולם. בעיקבות כך יצאנו לגינה לראות איך הטפטפות עובדות ומשקות את ערוגות הירק. בסוף השבוע עשינו סבב של איחולים למדינה לכבוד יום עצמאותה. 

השחרית של לי קיבלה את מדליקת המשואה הצעירה ביותר - אור אסולין, בת ה-17, מעכו, שהמציאה יחד עם חבריה קפסולה לחימום מהיר של אוכל. הילדים למדו עליה והחליטו לקראת הכמ"ש להכין לה שיר על בסיס השיר "המגפיים של ברוך". הוספנו לשיר הופעה עם כוסות בסגנון מיומנה וסביב כך הבנים והבנות עבדו יחד, לימדו אחת את השני והתאמנו למופע גם מחוץ לשחרית. השבוע לא עשינו ארוחת בוקר כיוון שלא הספקנו לארגן את רשימות האוכל וזאת כיוון שהנקיונות לקחו יותר מידי זמן. זה היה לנו לקח שדיברנו גם עליו ולמדנו ממנו...

 

שימו לב, שבוע הבא ביום חמישי אין לימודים (חופשת לג בעומר). בשבוע שלאחר מכן בימים רביעי חמישי 13-14/5/15 יתקיים הטיול השנתי.

שבוע מוצלח לכולנו, 

צוות המרחב

Comments