סיכום שבוע 22.9

פורסם: 23 בספט׳ 2016, 6:06 על ידי: Lee Van Spier
שבוע מוצלח בסימן בחירה עבר על מרחב טיפקס,
בחירת חונכים היא תמיד אירוע חשוב לכולנו. הוא מעסיק את התלמידים כמעט מתחילת השנה ולנו החונכים הנבחרים זה מעמד מורכב שדורש מחשבה והתייחסות.
השבוע בחרנו חונכים בדרך חדשה, כל תלמיד כתב ארבע אפשרויות והקיף את האפשרות המועדפת עליו. התשובות כרגיל יקחו ורמת ההתרגשות תרד על ליום ההודעה על התוצאה. 
בינתיים עשינו פעילויות גיבוש ב"צעדים להתבגרות" וילדי כיתה ז' נפגשו לראשונה עם מקומות העבודה שלהם למחצית זו. גם כאן כמו בכל בחירה, יש מרוצים יותר ומרוצים פחות. כולם בסוף לומדים להסתדר עם התוצאה שכן אין בחיים בחירה שהיא מלאה. 
באסיפה השבוע עלה הנושא של "שיר הששבש" אשר נהיה מורכב מידי בכדי לשיר בכמש בגלל מספר הילדים ואנו מחפשים פתרון חלופי. בינתיים הנושא נשאר כשהיה, או בשפת האסיפה "להשאיר את המצב הקיים".לסיכום, מדבריו של עמוס עוז:
"התורשה, הסביבה שחינכה אותך והמעמד החברתי, כל אלה הם כמו קלפים שמחלקים לך באופן עיוור לפני תחילת המשחק. בזה אין שום חופש, העולם נותן ואתה לוקח, בלי שום אפשרות לבחור. השאלה היא מה עושה כל אחד עם הקלפים שחילקו לו. הלא יש מי שמשחק בקלפים לא כל כך טובים באופן יוצא דופן, ויש מי שבדיוק להפך, מבזבז ומפסיד הכל אפילו בקלפים נפלאים. אבל החופש איך לשחק תלוי באופן אירוני במזל של כל אחד, בתבונה, באינטואיציה וכמובן בהעזה, ואם כך אז מה סוף סוף נשאר לנו? לא הרבה: החופש לצחוק ממצבנו או להתאבל עליו, להשתתף במשחק או לפרוש, הבחירה היא בין לעבור את החיים האלה בערנות או בנמנום." (מתוך הספר "סיפור על אהבה וחושך")

סוף שבוע רגוע לכולם,
צוות מרחב טיפקס
Comments