סיכום שבוע – 22-26 לפברואר

פורסם: 28 בפבר׳ 2015, 5:10 על ידי: Lee Van Spier

השבוע במרחב צעירים זכינו באופן מיוחד לשבוע שגרתי. מזג האויר היה נעים והיתה אוירה רגועה וטובה.

ביום חמישי קיימנו שחרית מרחבית בנים בנות. הפעם אריאלה ומורן היו עם הבנים ששיחקו תופסת אטבים וחילקו ביניהם משלוחי מנות של מילים טובות. הבנות היו עם לי וארז שם היו סבבי שיחה בזוגות על נושאים שונים.

בכמש היה ריקוד זוגות (!) מקסים ומשעשע של ילדים ממרחב צעירים לצלילי שיר מבוב ספוג.

בשבוע הבא ביום ראשון באים בפיג'מות, ביום שני מרחב צעירים מתחפשים לבנים בנות וביום שלישי חוגגים את פורים ומסיימים מוקדם.

 

בשחרית של מורן התחלנו את השבוע בלחגוג יום הולדת לאורי עם חידון ומשחק 7 מקלות. ביום שני ענינו ודיברנו על שאלות חברתיות שעולות לאחרונה במרחב. השיחה היתה לא פשוטה אבל פתחה נושאים חשובים. לגבי פורים- בחרנו בשחרית (בדרך דמוקרטית) לקיים משחק 'גמד ענק' בימים ראשון, שני, שלישי. כל ילד הגריל שם מהשחרית אשר לו הוא יביא גימוד אחד בכל יום.

 

גם אצל אריאלה בשחרית החלטנו בהצבעה דמוקרטית על משלוחי מנות אחד לשני בתוך השחרית ביום שלישי הבא – פורים. ביום ראשון עומרי הביא חפץ ,היינו צריכים לנחש מהו ועומרי סיפר לנו מה החפץ מסמל עבורו. היה נעים ומעניין במעגל. תודה עומרי! שבוע הבא מעין תביא חפץ, ובכל יום ראשון מישהו אחר יתנדב להביא. במעגל ההסכמה השבוע דיברנו על חוק ה"בוקר טוב". היה מעניין וחשוב לשמוע את דעות הילדים בנושא. הכנו השבוע בשחרית משלוחי מנות גדולים עם כל הטוב שהילדים הביאו מהבית. זו הזדמנות להגיד תודה מכל הלב על המטעמים ששלחתם עם ילדיכם! הכנו ברכות והלכנו לחלק משלוחי מנות למכון התערובת, למרפאה ולמזכירות נהלל. עומרי ויובל הציגו במרפאה את מופע הג'יבריש הידוע "בוקלודאי". היה מצחיק ומקסים!

 

בשחרית של לי סיימנו את קריאת המגילה וגילינו פרטים חדשים שלא ידענו על הסיפור המקורי. ניסינו להבין למשל: למה יש לאסתר שני שמות (הדסה/אסתר)? לאחר דיון החליטו הילדים לעשות גם אצלנו ארבעה ימים של גמדים ולשמחתנו הפעם הייתה היענות גבוה בקרב הילדים מאחר ופעם האחרונה ביטלנו את המשחק בגלל חוסר במשתתפים. מעבר לכך היו לנו שחריות משותפות בנים ובנות וגם את השחרית עם הילדים מהשחרית של מורן שבה הכנו את משלוח המנות למוסדות בנהלל.

 

בשחרית של ארז ביום שני קיימנו דיון על נושא האסיפה, האם כל נחנך צריך לבוא לחונך שלו בבוקר ולהגיד לו בוקר טוב, למרות שילדים רבים התנגדו לחוק, חלקם גם ציינו שהם עושים זאת בכל מקרה. היה דיון מעניין.

ביום שלישי כאמור, הייתה שחרית בנים בנות וביום רביעי הכנו משלוח מנות מושקע ומפנק למזכירות מושב נהלל. הייתה הענות גדולה גם בהכנת המשלוח וכמובן בהבאת המצרכים ועל כך תודה לכולם!

ביום חמישי לאחר דיון ארוך, הוחלט להכין משלוחי מנות בין ילדי השחרית ביום שלישי, לאחר הגרלה של מי נותן למי שנעשה ביום ראשון.

 

שיהיה שבוע פורים שמח לכולם.

אריאלה, מורן, לי וארז.

Comments