סיכום שבוע 17.9

פורסם: 16 בספט׳ 2016, 4:07 על ידי: Lee Van Spier
תלמידי והורי מרחב טיפקס,

השבוע עמד בסימן החלטות, כללים וגבולות. שבוע שעבר תלינו דף ארוך במרחב ושמענו לדעת הילדים להשאיר אותו פתוח להצעות של חוקים שיעלו לאורך השבוע. השבוע הצבענו על החוקים שעלו, מורגש שאנחנו כמו הילדים, רוצים לראות את המרחב כמקום שקט (יחסית) ונעים, שבו אפשר לבוא לאכול ולשחק כולם יחד.

אחד המשחקים הפופולריים יותר במרחב אשר מעורר אצלנו ספקות ומחשבות לגביו הוא משחק הפוקר. רוב גדול מילדי המרחב, בנים ובנות משתתפים או צופים במשחק בזמנם הפנוי. משחק זה שיש בו אלמנט של הימור (על טושים) כמו גם צד של חשבון והסתברות מעלה אצלנו מחשבות וצורך להציב לו גבולות ברורים ולשמור אותו בגבול המשחק שאין לו המשך ואינו תחרותי. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לעצור את המשחק אם נרגיש שהוא חורג מתחום זה. כרגע הוא מרגיש לנו מגבש ומחבר בין ילדים שונים שלא ראינו נפגשים בעבר. 

השבוע נערכו שיחות שונות להסברים וחיבור ליום העבודה של כיתה ז' כמו גם שיחות אישיות לכיתה ו' לגבי פרויקט "צעדים להתבגרות" הנערך בבית ספר זה שנתו השלישית. 
חשוב לנו מאוד בתחילת השנה להגדיר בצורה ברורה כללים וצפיות שלנו מהילדים ומההתנהלות שלהם במרחבים, בשיעורים ובפרויקטים השונים.

תודה על שיתוף הפעולה והפרגון עד עכשיו,

צוות המרחב
Comments