סיכום שבוע - יום כיפור

פורסם: 4 באוק׳ 2014, 11:45 על ידי: Lee Van Spier
השבוע היה מרתק בבית הספר. היה לנו ביקור מרגש של נציגים מבתי ספר דמוקרטיים אחרים. ארחנו אותם לארוחת בוקר ופרלמנט מרתק בנושאים שונים. היה ביקור מוצלח ומאוד מלמד גם עבורינו וגם עבור המבקרים. ביום חמישי קיימנו שחרית משותפת לכל המרחב בה כל ילד יכל לבחור מבין שלוש פעילויות ליום כיפור 'משחק סליחה', 'סיפור ויצירה בנושא סליחה' ו'תשליך'.

בשחרית של מורן אכלנו לראשונה ארוחת בוקר משותפת. לקראת הארוחה עסקנו בתכנון תפריט ודאגה לכך שהוא יהיה מאוזן ומזין. כל הילדים זכרו להביא את מה שהתבקשו, הכל היה מאוד טעים והמסקנה העיקרית שלנו היתה שפעם הבאה צריך להביא מנות קטנות יותר כדי שבאמת נצליח לטעום מהכל. לקראת יום כיפור ילדים חלקו חוויות וזכרונות מימי כיפור קודמים ומסתבר שהעיסוק המרכזי הוא רכיבה על אפניים. מעבר לכך למדנו מעט על המועד, מקורו וגם שוחחנו קצת על חשבון נפש.

בשחרית של לי גם כן חנכנו את ארוחת הבוקר המשותפת. למדנו שני דברים, הראשון הוא שצריך להביא פחות אוכל והשני הוא שצריך להביא כלים רב פעמיים. את ארוחת הבוקר נערוך בערך אחת לשבועיים ביום שלישי. השבוע יצרנו גם לוח חדשות של השחרית ובחרנו ספר שאותו נקרא בסיכום יום מידי פעם. ביום רביעי עשינו שחרית משותפת עם השחרית של ארז ולמדנו לשחק מחניים.

אצל ארז בשחרית לא עשו ארוחת בוקר משותפת מה שגרם לילדים, בהצעתו של איתי, להתחיל לתכנן כזאת. עקב לחץ בזמנים ותכנונים קודמים בינתיים דחינו אותה. תבוא הודעה על היום שיקבע. בשחריות נוספות, לפי בקשת ובחירת הילדים שיחקנו דיגליים ומחניים. במעגל ההסכמה ביום שני התפתח דיון מעניין בנושא תקציב ביה"ס ובכמה הילדים יכולים וצרכים להיות שותפים בתיכנונו. נשמעו הרבה דברים יפים, בוגרים ורציניים. בניקיונות של יום חמישי הילדים עשו הפתעה וסידרו הכל בזריזות ובחריצות כאשר הם מבקשים מארז לא להגיע  עד שיסיימו. היה שמח ואפילו מרגש.

אצל אריאלה השבוע אכלנו ארוחת בוקר משותפת טעימה ונעימה. הילדים השקיעו והביאו מטעמים והיתה אוירה נהדרת. יצאנו לטיול נחמד בו הדלקנו מדורה, הכנו תה ושרנו שירים שונים. במעגל ההסכמה הילדים הביעו דעותיהם החשובות בנושא תקציב בית הספר. 

מאחלים לכולכם גמר חתימה טובה ושנה מבורכת.

מורן,לי, ארז ואריאלה.

Comments