סיכום שבוע 6-10 לאוקטובר

תמונות השבוע

סיכום שבוע 6-10.10 מרחב צעירים

 

השבוע עבר כל כך מהר

 

ואפשר להגיד ששבוע של שיגרה עבר עלינו וכבר הילדים נכנסו לתלם ברובם . כל ילד עובר משיעור לשיעור עם המערכת שלו ובודק מה והיכן השיעור הבא. רוב הילדים כבר מסתדרים באופן עצמאי.

גם אנחנו ,הצוות, וגם הילדים עדיין לומדים להכיר אחד את השני וגם בודקים את הגבולות והכללים, כל אחד בדרכו.

בשחרית של ארז חגגנו לאיתי, לגלי ולגל יום הולדת משותף ושמח עם משחק, חידון וכמובן עוגה נהדרת.

בשחרית של אלון השבוע שיחקו כדורגל ואפילו הכינו פנקייקים.. מה שיצר לחץ על שאר השחריות ללמוד מהם ולהכין גם. .

  בשחרית של אריאלה שיחקו כדורגל סיני ועשו פעילות בציור שבסופה כל אחד יצא עם ציור מתנה שקיבל משכנו במעגל. הילדים בשחריות משתפים פעולה יפה ומאוד מתאמצים להיות חלק משמעותי בקבוצה ולתרום. לעיתים לא פשוט לרכז את הילדים , אך אנחנו עדיין בתחילתה של השנה ועוד לומדים להכיר ולהבין מה מצופה מאיתנו.

יצאנו השבוע לטיול בשלושה מוקדים בנהלל. ביקרנו בארכיון, למדנו קצת על חשיבות התיעוד וההנצחה, ביקרנו במכון התערובת במושב וקבלנו הסבר על המזון המיוצר בו ולמי הוא מיועד, וביקרנו במזכירות וקבלנו הסבר על תפקידי המזכיר וחשיבות המיקום של המזכירות במרכז המושב. ארז הכין לנו תה על הדשא ואכלנו תפוזים ונקטרינות. היה טיול נעים באוירה רגועה ומשפחתית.

שחף מהמרחב זכתה לייצג אותנו  בקהילת בתי הספר הדמוקרטיים יחד עם נציגים ממרחב בוגר, לאחר מירוץ בחירות דמוקרטי צמוד  עם יובל מהמרחב. יובל ,מועמד ראוי ביותר, התמודד גם בשנה שעברה והוא פירגן מאוד לשחף שקיבלה את מירב הקולות.  

החונכויות השבוע התחילו באופן  רשמי והיו פגישות חשובות וטובות עם הילדים. גם אנחנו וגם הילדים מתרגשים מהחונכויות ורואים בהן כלי חשוב ומשמעותי ביותר בחיי היומיום בבית הספר. לכל ילד יש את החונך שלו והכתובת הברורה לכל עניין ועניין.  הקשר בחונכות הולך ומתהווה לקשר עמוק ומשמעותי  בו הילד מביא את עצמו, את החוזקות שלו, הקשיים וההתמודדויות הרבות ,והמפגשים הם המקום לעשייה בהנאה, לשיחות ולכל פעילות שתעצים את הילד ותיתן לו מקום אמיתי להרגיש נוח להיות הוא או היא..

 

מאחלים המשך חיי מרחב פעילים ומהנים

ארז,אלון ואריאלה
Comments