סיכום שבוע 20-24 לאוקטובר

סיכום שבוע- מרחב צעירים-  20.10- 24.10

 שבוע פעיל של שגרת לימודים , חונכויות, חברויות  והרבה אנרגטיות עבר עלינו. הילדים כבר בהחלט יודעים איפה כל שיעור מתנהל ועם איזה מורה, חברויות חדשות נרקמות, חברויות קיימות מעמיקות ויש חיי מרחב יפים ואוירה נעימה ושמחה במרחב. נעים לבוא בבוקר לפגוש את כולם, חלק מהילדים באים מיד ומשתפים בכל מיני חוויות, חלקם עסוקים מאוד בבוקר במשחק משותף וחלק מציירים או אוכלים. נעים לראות איך כל אחד מוצא לאט לאט את מקומו.

השבוע אצל אלון בשחרית רוני ארגנה פעילות חידות גפרורים שסחפה את הילדים בסקרנות רבה, הכנו כדורי שוקולד יחד ביום שני, ברביעי יצאנו לפעילות ספורטיבית שארגנו הילדים, פעילות כושר במגרש והבנות אירגנו מזרנים במבואה והראו יכולות מדהימות מנסיונן בהתעמלות אומנותית.

בטיול של יום רביעי יצאנו לדיר הכבשים ששייך לבנימין שטראוס, שם ראינו את הטלאים שרק נולדו. בנוסף ביקרנו ברפת של משפחת גורן בנהלל- משפחתו של גיא המורה- וקבלנו הסבר מפורט על הרובוט שחולב את הפרות. בתום הטיול זכינו לארוחה מפנקת , שוקו מהחלב של הרפת ושקשוקה מהביצים שילדי ניצנים  אספו בלול הסמוך. אייל המורה ניצח על הארוחה הטעימה והיה מהנה ביותר.

בשחרית של אריאלה בירכנו את נעמה מהמרחב שנולד לה אח השבוע, בעקבות זה סיפרנו במעגל כל אחד כמה אחים יש לו ,בני כמה ומה שמותיהם ושמות ההורים של של כולם. ביום שני ,לאחר שקבענו מה כל אחד יכול לתרום לארוחת בוקר בריאה, פתחנו שולחן מלא כל טוב ואכלנו ארוחה נהדרת, מגוונת וטעימה. היתה אוירה ממש משפחתית ורגועה ומאוד נעים היה לאכול יחד ולהנות ממטעמי הילדים וההורים שנשלחו. היה מוצלח ולכן נמשיך ונעשה זאת שוב.

יצאנו ביום חמישי לשחק מחוץ לבית הספר על הדשא שמול בית הספר, רק שהממטרות פעלו ועברנו מהר ,כדי להרטב כמה שפחות לאיזור יבש בו שיחקנו את המשחק האהוב "בננה" .

בשחרית של ארז ביום חמישי עשינו סבב בסיכום היום, ממה כל אחד נהנה השבוע. הילדים אמרו חונכויות כיפיות, הטיול עלה לא פעם כחוויה טובה, חלק מהילדים ציינו שיעורים שאהבו וחלק את המשחק בחוץ,במחנה. נוצרו מחדש מחנות בחוץ, הילדים בונים מחנות משותפים, אוספים מה שניתן כרכוש המחנה ומשחקים יחד . נושא זה רגיש לעיתים ויוצר לפעמים תחרות על חפצים שמצאו . חשוב שמישהו מהצוות תמיד יהיה נוכח ליד התרחשות המחנות כדי לשמור על הילדים. היה צורך השבוע לכנס את הילדים ולהציע מספר הצעות חוק שיעזרו להם להתנהל באופן נעים ומכבד במחנות. עשינו שיחה משמעותית בליווי אריאלה והגענו לשלוש הצעות התקפות כבר מעכשיו. הילדים לומדים איך להסתדר וזו למידה חברתית משמעותית ביותר עבורם.

נושא הנקיונות מאוד מהותי בבית ספרינו ולכל ילד או לכל שחרית יש תפקיד ברור, הילדים ברובם זוכרים את התפקיד שלהם ועושים אותו נהדר עם הרבה מחוייבות ואחריות. נעים לראות איך הילדים מרגישים מחוייבות לתפקיד ולמרחב ואנחנו הצוות עובדים על כך שהנקיונות ייעשו ממקום של אכפתיות לסביבה בה נמצאים .

מאחלים לכולנו המשך התנהלות נעימה במרחב, הרגשת שייכות ומחוייבות אחד לשני ולסביבתינו

 

ארז,אלון ואריאלה
Comments