שבוע ראשון בדצמבר

פורסם: 6 בדצמ׳ 2014, 11:23 על ידי: Lee Van Spier
התחלנו את השבוע בשחרית מפוצלת בנים בנות. מורן ואריאלה עם הבנות שיחקו מחניים ולי וארז עם הבנים שיחקו כדורגל. רוב הילדים נהנו ואמרו שהיו רוצים עוד שחריות מפוצלות, לכן זו הייתה כנראה יריית הפתיחה לעוד שחריות כאלה שיבואו בעתיד.
ילדי כיתות ג'-ד' יצאו השבוע להצגה נהדרת ומלמדת על תומס אלווה אדיסון. ילד סקרן שהיה קצת שונה מכולם שהפך לממציא גדול (הנורה, הטלפון וכו').
ברביעי יצאנו לטיול משחקי ספורט בו שיחקנו דגליים,קפצנו בחבל, עשינו תחרות קפיצה בשקים וגם שיחקנו שלושה מקלות ב"אמפי" של נהלל. היה מאוד כיף וחזרנו עייפים.

אצל אריאלה השבוע החלטנו להתחיל פעם בשבוע שחרית ילדים באופן קבוע, צפינו בכמה הצגות קטנות של עמרי,יובל ,אלון וגל. עשינו שחרית משותפת עם השחרית של ארז וגם של לי השבוע.

בשחרית של מורן השבוע שלנו היה בסימן 'משחקים בחוץ' ביום ראשון כאמור התפצלנו לשחרית מרחבית של בנים ובנות. חזרנו עם חוויות שונות אבל אמירה משותפת שהגיוון היה טוב וכדאי לחזור עליו
ביום שני אחרי מעגל הסכמה קצר יצאנו לשחק דגליים, התחלקנו לקבוצת בנים וקבוצת בנות (מחוזקת בכמה בנים). הקבוצות היו מאוזנות וכל קבוצה ניצחה פעם אחת.
ביום שלישי התחלנו לקיים דיון על תומאס אדיסון (לקראת ההצגה אליה יצאו ילדי כיתה ד'). השיחה שהתקיימה הייתה לא נעימה ולא מכבדת, מורן נשארה עם מספר ילדים לדבר על מה שהיה והוחלט שהם יהיו אחראיים על השחרית ביום חמישי.
ביום חמישי בהנחיית קבוצת הילדים שלקחו אחריות ביום שלישי יצאנו לשחק בננה בחוץ. שם שמחנו לגלות את כל שאר השחריות של המרחב במשחקים שונים (חממות ושלושה מקלות). 
לאחר כמה משחקונים כל שחרית עם עצמה, התערבבו הילדים של המרחב וכל אחד בחר את המשחק המתאים לו. כך שבעצם הייתה לנו שחרית מרחבית נוספת, רק הפעם ללא ההפרדה של בנים ובנות.

בשחרית של ארז, לאחר השחריות המשותפות, בנים-בנות ועם השחרית של אריאלה, חזרנו לעסוק ולדבר על ענייני משמעת וכבוד אחד לשני בשיח המשותף. בזמן האחרון השחריות שלנו קצת רועשות, מעט ילדים לוקחים חלק בניקיונות ובעקבות כך גם סיכומי היום מתקצרים... מקווים שהעיסוק בנושא יניב תוצאות.
ביום רביעי נעמה לימדה אותנו משחק חדש שלקח לקבוצה זמן להבין אותו, אך בסוף היה נחמד מאוד. השחרית של יום חמישי הייתה באחריות איתי ויצאנו לשחק "שלוש מקלות". בסיכום השבוע כל אחד איחל לעצמו משהו נחמד לסופ"ש.

בשחרית של לי, מעבר לכל שיתופי הפעולה המופיעים מעלה שבהם ראינו שאפשר להתחלק על פי סוג המשחק ולא רק בנים-בנות, יצא לנו להופיע שוב בסרט של מגמת קולנוע של התיכון. אותם נערים כבר מכירים אותנו ונראה שאנחנו בונים קריירת משחק רצינית כקבוצה. הייתה לנו שיחה עמוקה על האסיפה ועל תפקידה במעגל ההסכמה של יום שני כיוון שהנושא היה תוכנית העבודה של וועדת טיולים. ביום שלישי ערכנו ארוחת בוקר לתפארת, זאת לאחר שעשינו שינוי במבנה השחריות וסיכומי היום כך שהילדים יוכלו להתייעץ עם ההורים לגבי מה רוצים להביא. ביום רביעי, בהמשך למשבר שהיה לנו בשבוע שעבר סביב בחירת המשחק, שיחקנו את אותו משחק שהיינו אמורים לשחק בשבוע שעבר אבל הפעם כולם שיחקו (אפילו בעלי היד השבורה). שיחקנו "הקפות" וכולם נהנו להפתעתם כי רבה. ביום שלישי בסיכום יום החלטנו לשטוף את כל המסדרון של הכיתות הסגולות. העבודה לקחה לנו את כל הזמן, אבל כולם למדו לשטוף עם מגב ונהנו כל כך שלא רצו להפסיק. מעכשיו לא יוכלו הילדים לטעון שהם לא יודעים לשטוף רצפה... ;-)

נושא הניקיון והסדר עדיין מעסיק את כולנו אבל נראה שיפור מסויים.

שבוע טוב ומוצלח,

צוות מרחב צעירים.


Comments