מרחב צעירים – סיכום שבוע ראשון

פורסם: 6 בספט׳ 2014, 11:23 על ידי: Lee Van Spier
פתחנו את השנה בבריכה וכבר קצת פגשנו את הותיקים והחדשים המצטרפים. היה מרגש לפגוש את כולם וביום שלישי התרגשנו שוב להפגש בבית הספר. 
המרחב החדש סיפק עניין רב והילדים לומדים להתרגל  וגם אנחנו. יש הרבה שינויים בבית הספר, מורות חדשות וילדים חדשים , חלוקת שחריות חדשה ולכולנו עוד דרוש זמן הסתגלות.
אפשר כבר לראות ילדים חדשים נטמעים בקלות, ילדים חדשים מגששים לאט לאט ובכלל הרבה ילדים שמחים , מרוגשים, חוששים וגם קצת מבולבלים..
בשחרית של מורן ביום שלישי העלינו חוויות מהחופש והכרנו את שלושת הילדים החדשים שהגיעו לבית הספר, למרחב צעירים ולשחרית שלנו. עמרי, אור וזוהר- ברוכים הבאים, אנחנו שמחים מאוד שהצטרפתם אלינו.
ביום רביעי מורן לא נמצאת באופן קבוע ואורי מעביר את השחרית. השבוע הוא הביא פעילות קלפים מעניינת.
ביום חמישי פתחנו את השחרית במשחק קבוצתי של התמסרות בכדורי ג'אגלינג. הצלחנו להגיע לארבעה (!) כדורים באויר בבת אחת וגם למדנו שגם בהתמסרות בכדור צריך לדעת להקשיב אחד לשני.
 אצל לי בשחרית התמקדנו בחזרה על השמות למען החדשים שבינינו, אנחנו פותחים כל בוקר וכל צהריים את המפגש בדקה או שתיים של מדיטציה קלה (נשימות עמוקות והרגעות)
עשינו כמה משחקים שדורשים תאום בין הילדים ופתחנו במסורת של "תן קו".
בשחרית של אריאלה פתחנו בדקה התכוונננות ליום החדש, בה כל אחד רגע חושב מה היה רוצה לעצמו ליום שהתחיל. המשכנו למשחקים שונים של היכרות אחד עם השני ומשחק שמות כדי לעזור לאורי החדש שהצטרף אלינו. ברוך הבא אורי! היה מאוד נעים לראות את ההשתלבות של אורי והקבלה של הילדים הותיקים את החדשים.
סיפרנו בפנטומימה חוייה מהחופש וחנכנו את המקלט במשחקי כדור.
אצל ארז התרגשנו להתחיל את השנה בקבוצת השחרית החדשה שלנו. אנחנו נפגש בכל יום במרחב מוזיקה החדש. שיחקנו הרוח נושבת עם חוויות מהחופש הגדול ומשחקי היכרות עם כדור בחוץ. ביום רביעי כל אחד קיבל חלק שבור מכד חרס, והתבקש לכתוב עליו משהו שהוא מאחל לקבוצה לשנה החדשה. לאחר מכן התחלנו לחבר את השברים לכד שלם. את השבוע סיימנו כאשר ציינו את ימי ההולדת של גלי ואיתי וכל אחד מהקבוצה שיתף במשהו נחמד שהיה לו בשבוע הראשון בביה"ס.  
בשבוע הבא נחגוג לפז, גלי ואיתי יום הולדת, נבחר מערכת, נמשיך להכיר ולהסתגל.
מבקשים לשלוח עם כל הילדים בקבוקי מים ולימי הטיול (רביעי) נעליים סגורות וכובע.
המשך נעים לכולנו ושנה טובה!!
מורן, לי, ארז ואריאלה.

Comments