מרחב צעירים – 8-12.3.15

פורסם: 15 במרץ 2015, 12:29 על ידי: Lee Van Spier

שבוע מלא ,ללא אירועים וחגים עבר עלינו אחרי שחגגנו את פורים ולפני שנחגוג בחירות..

היה שבוע מלא אנרגיות, ימי הולדת ושחריות מיוחדות של צעדים להתבגרות.

אצל אריאלה פצחנו את השבוע בחוויות מחופשת הפורים, סיפרנו חוויות בצורה מצחיקה ונהנינו מאוד. אורי גולן חזר מרוצה מצרפת, ושיחקנו משחק ריצה לפי הרעיון מהתכנית "המירוץ למליון". נהנינו משחרית מקסימה עם נועה גל ותומר מצעדים להתבגרות, בה למדנו קצת על טקס האוסקר האמריקאי המפואר. בשבוע הבא נדבר על הבחירות, יהיו מעגלי שיח מעניינים וכל ילד יבחר לאיזה מעגל להצטרף.

אצל מורן השבוע

את השבוע התחלנו בשינוי של רשימת הנקיונות. רשמנו את כל התפקידים על הלוח והתקיים דיון על תפקידים קלים מדי שצריך לבטל או לאחד לעומת תפקידים אחרים שצריך להוסיף.

התקיים דיון מרתק על נושאים שונים. אחד הילדים הציע להוסיף תפקיד של 'מנהל עבודה'- ילד שתפקידו הוא לדאוג ששאר הילדים עושים את התפקידים שלהם. בדיון על הנושא הילדים אמרו שזה נשמע להם התפקיד הכי קשה וזה לא פייר שמישהו יצטרך לעשות אותו

בסופו של דבר הגענו ל13 תפקידים מוסכמים על כולם וכבר השבוע התחלנו לעבוד עם הרשימה החדשה בהצלחה רבה.

 

ביום שני התקיים ביקור של קבוצה מבית הספר במנשייה זבדה. אל הנסיעה נסעו ילדים רבים מהשחרית אשר חזרו נרגשים ונרעשים עם חוויות שונות. שוחחנו על הביקור בשחרית כולה וגם התקיימה שיחת עיבוד עם קבוצת התלמידים שהיתה בביקור.

ברביעי נטע ויובל מצעדים להתבגרות העבירו פעילות ראשונה על ארוחת בוקר (הפעם למדנו על ארוחות שונות ובמפגשים הבאים נתנסה בעצמנו בהכנה ואכילה)

בחמישי קיימנו שיחה חשובה על איך צריכה להתקיים השיחה בינינו והאם אני יכול להעיר למישהו בלי להעליב אותו או חס וחלילה לרדת עליו. קבענו כללים שלא מדברים על ילדים כשהם לא נמצאים ושכן ננסה להעיר אחד לשני על התנהגות לא נעימה אבל צריך ללמוד איך לעשות את זה באופן מכבד ולא פוגע.

 

אצל ארז התחלנו את השבוע עם חוויות רבות מחופשת פורים, הילדים שיתפו וסיפרו בהתלהבות. השבוע היה נעים ועבר באווירה טובה ושמחה . למדנו ושיחקנו "אדממה", תופסת ועוד.

ביום רביעי שיחקנו ביחד עם השחרית של אריאלה מחניים ובסוף היום שיחקנו כל המרחב כדורגל סיני בחצר.

ביום חמישי חגגנו לרונה יום הולדת. שיחקנו חבילה עוברת עם שאלות על רונה, תופסת בחצר וכמובן קינחנו בעוגת מייפל טעימה. מזל טוב!

 

אצל לי בשחרית היה לנו שבוע מלא בימי הולדת, מתן, עופרי ונטע חגגו ביוזמתם ברביעי וחמישי. בתחילת השבוע היתה לנו הפעילות הראשונה מתוך שתיים של ילדי כיתה ו' במסגרת השיעור "צעדים להתבגרות". הפעילות היתה בנושא אפלייה ומכוונת אותנו לפעילות ההמשך בנושא מרטין לותר קינג שתהיה בשבוע הבא. הילדים כהרגלם היו מקסימים ושיתפו פעולה נהדר.

 

שבוע מוצלח,

צוות המרחב.

Comments