הודעה ללא כותרת

פורסם: 22 בפבר׳ 2015, 12:47 על ידי: Lee Van Spier

סיכום שבוע – 15-19 לפברואר 2015 מרחב צעירים: "משנכנס אדר מרבין בשמחה"

שבוע קר ורטוב עבר עלינו בו התחממנו ביום שני מתרגיל רעידת אדמה וביום רביעי מקונצרט נחמד במכללת יזרעאל .

אצל אריאלה השבוע פתחנו במסורת חדשה בה ילד שרוצה מביא חפץ מהבית דרכו הוא רוצה לספר לנו משהו על עצמו. פז התנדבה להיות ראשונה וניחשנו מה הביאה על ידי שאלות . היה יפה ומעניין ותודה לפז החלוצה! התחלנו לעסוק בנושא החברים בשחריות, נושא שמעסיק את כל הילדים ובהחלט נושא מורכב וחשוב לטעמינו. נמשיך לעסוק בנושא זה מתוך אמונה שכאשר הילדים מרגישים שיש להם חברים, הם שמחים ומרגישים בטוחים ורגועים, ובעיקר פנויים יותר להכיל עוד דברים כמו למידה למשל..

חגגנו לשירה יום הולדת השבוע ובשבוע הבא כבר נתחיל לגעת בחג המרגש שלפנינו – פורים!, כמו כן נמשיך בנושא החברתי ונקיים שחרית מיוחדת בנים בנות, השנייה במספר.

 אצל מורן בשחרית התחלנו את השבוע במשחק בינגו עם חוויות מסופהשבוע (גילינו שלמרות שכל ילד הוא שונה החוויות דווקא די דומות)

ביום שני קיימנו מעגל הסכמה על נושא השמות למרחבים, הילדים היו שנויים במחלוקת גם על הנושא וגם על העובדה שהוא עולה לדיון אחת לכמה חודשים. יחד עם זאת הם לא הצליחו לגבש החלטה לגבי מה הם חושבים שצריך להיות.

ביום שלישי קיימנו ארוחת בוקר משותפת. בגלל מזג האויר אכלנו בתוך המרחב, היתה אוירה טובה ונעימה וכרגיל- יותר מדי אוכל J

ביום חמישי קיימנו שחרית משותפת עם השחרית של אריאלה ושיחקנו יחד דיגליים. המשחק המשותף וההמוני היה נעים ואחרי שני סיבובים של שחרית נגד שחרית שיחקנו משחק של בנות נגד בנים שנגמר בתיקו.

שבוע הבא נחזור לשבוע של שיגרה יחסית ובשבוע שלאחריו- פורים

אצל ארז בשחרית צהלה ושמחה. בהמשך לשבוע שעבר, כל אחד בחר איפה לשבת במעגל, ניסיון שהילדים ביקשו. ולאחר שבוע וחצי נראה שביום ראשון יקבעו שוב מקומות קבועים בכדי לעזור לילדים להיות יותר קשובים ומרוכזים בשחריות.

גם אצלנו, בתחילת השבוע, דברנו על חברים וחברויות בין הילדים במרחב. המשכנו לעסוק בנושא גם בשחרית משותפת עם השחרית של אריאלה ביום שלישי. גילינו שיש ילדים שבפעם הראשונה דברו עם ילדים אחרים מהמרחב. נמשיך לעסוק בנושא גם בהמשך.

ביום חמישי חגגנו להראל יום הולדת עם חידון, משחק "שרופים" וכמובן שאכלנו עוגה טעימה. מזל טוב!

בשחרית של לי החלטנו לעשות את הניקיונות כולם ביחד, כאשר כול אחד עושה מה שיוצא לו באותו יום. זה לא פשוט אבל אנחנו מתמודדים עם זה בכבוד. בנוסף למשחקים, מעגל הסכמה והנושאים הרגילים, התחלנו לקרוא סיפור קצר אבל מותח, עם אהבות, נקמות ומזימות: את מגילת אסתר. לא כולם התלהבו אבל קשה היה להפסיק באמצע המתח. השבוע הספקנו לקרוא את החצי הראשון ושבוע הבא נקרא את החצי השני. 


שבוע טוב,


מכולנו

Comments