17-21.11

פורסם: 23 בנוב׳ 2013, 11:09 על ידי: Uri Elasar   [ עודכן 23 בנוב׳ 2013, 11:10 ]

השנה רק התחילה וכבר חנוכה..  בהחלט התחלנו להרגיש את החג באויר ואנחנו מתכוננים לשבוע מיוחד בו יהיו פעילויות  לחג ומופע כשרונות צעירים .

בשחרית של ארז השבוע המשכנו בשגרה כשרוב השחריות רגועות. שיחקנו שוב תופסת כרישים ושוטרים וגנבים, עדן עשתה שחרית בנושא ניסויים עם חומרים שונים, מנטוס עם קולה ואבקת סודה לשתייה עם חומץ. עדן אירגנה והביאה הכל ונהנינו מאוד.  באסיפה השבוע היה דיון על הטיולים ותדירות טיולי החובה. במעגלי ההסכמה שטרמו לאסיפה רוב הילדים אמרו שהם מאוד אוהבים את הטיולים ושהם יוצאים גם לטיולי הרשות. באסיפה לבסוף הוחלט להשאיר את המצב הקיים בו שבוע אחד טיול חובה ואחריו טיול רשות.

בשחרית של אריאלה התחלנו את השבוע בפעילות בה כל אחד כתב משחק, עוגה ומקום שהוא הכי אוהב וראינו הרבה דברים משותפים לחלק מאיתנו וגם הרבה שוני בינינו, בנוסף גם כל אחד בחר דבר שעשה בסוף השבוע והציגו בפנטומימה והקבוצה ניחשה. ביום שני היתה לנו שחרית מיוחדת ונפלאה עם אורי בנושא התפילה. דיברנו על משמעות התפילה ואם להתפלל קשור לאמונה באלוהים בכלל, דיברנו על מועדים בהם כל אחד מאיתנו מרגיש צורך להתפלל ושרנו שיר מתוך ה"סידור" של בית הספר. הילדים הקשיבו מאוד בעניין והשתתפו ואמרו דברים יפים ועמוקים.   ביום שלישי היתה עוד שחרית מיוחדת שעשו נוגה ואלה. הן הכינו לנו משחק "חפש את המטמון" עם פתקים מיוחדים שהכינו ומשימות הקשורות לטבע. היה נעים ומוצלח ביותר והילדים שיתפו פעולה נפלא. אחרי שחרית שהילדים עושים אנחנו תמיד נותנים  משוב והילדים יודעים למשב באופן ענייני ובוגר. נהנינו מאוד מהשחרית וכמובן גם מהמטמון..

ברביעי שיחקנו בחוץ "בננה" ובחמישי הקמנו במבואה מסלול מכשולים. כל ילד הוסיף מכשול והראה כיצד לעבור אותו ולבסוף כולנו (גם אריאלה) עברנו במסלול הארוך והמאתגר. בסיכומי יום אנחנו מקריאים את הסיפור "ניסים ונפלאות" של לאה גולדברג.

בשחרית של אלון רוני ונטע ארגנו פעילות משחק עם מים וחיתוך שוקולד, ליאן שוב פינק אותנו בעוגה טעימה ואנו ממשיכים בישיבה במעגל ושיחות קבוצתיות, וניתן לראות שהילדים מקשיבים יותר אחד לשני ומתרגלים לשתף . ביום חמישי שוחחנו על מה שהיה השבוע וניסינו להפיק לקחים לקראת השבועות הבאים. נראה שמתחילות להתגבש חברויות חדשות בין הילדים וקשרים חדשים נוצרים בין מי שכבר ותיק בבית הספר לבין המצטרפים בשמחה.

שבוע קצר לפנינו ,עד רביעי, ואז נצא לחופשת חנוכה. מאחלים לכולם שבוע מהנה וחגיגי לקראת החג.

מקוים שנמשיך להרגיש את הגיבוש במרחב ושנשמור על האוירה השמחה.

 ארז,אלון ואריאלה.

Comments