9-13 לנובמבר

פורסם: 15 בנוב׳ 2014, 11:31 על ידי: Lee Van Spier

פצחנו את השבוע בשחרית מרחבית בה קיימנו דיון על חוקי ההתנהלות וההתנהגות במרחב. הילדים לקחו את העניין ברצינות, הקשיבו אחד לשני, הביעו עמדותיהם החכמות ובסיכום היום הצבענו על הכללים. בשבוע הקרוב בכל יום יהיו שני ילדים תורנים שיהיו אחראים לדאוג שהמרחב נעים.

אצל אריאלה בשחריות השבוע יצאנו החוצה לשחק, שיחקנו גם במקלט ,ושיחקנו משחק ניחושים איזה משפט אמר כל אחד על עצמו. דרך משחק זה הכרנו עוד קצת אחד את השני ולאט לאט הילדים מתהוים לקבוצה שלומדת להקשיב, לעבוד בשיתוף פעולה ולהנות יחד.

אצל מורן בשחרית- התקיימה שחרית שניה בהעברת ילדים. הפעם אורי וגוני העבירו פעילות הכנת עוגיות שוקולד צ'יפס (לפי מתכון של קארין גורן). הפעילות היתה מהנה וטעימה, במהלכה הילדים גילו התחשבות אחד בשני- התחלפו בתפקידים, העבירו את המיקסר, נתנו עצות וגם שמו לב לאלרגיות ורגישויות של חלק מהילדים.

בהמשך השבוע המשכנו להתנסות בצורות תקשורת- שיחקנו משחק בו ילד אחד מתאר ציור ושאר הילדים מציירים לפי התיאור של הילד. ראינו שבפעם השניה היה כבר הרבה יותר קל להסביר ולעקוב והבנו שגם הקשבה זה משהו שצריך להתאמן עליו.

את השבוע קינחנו בהתמסרות בכדורי ג'אגלינג בינינו. ראינו כי שכחנו הרבה ויש לנו עוד דרך ארוכה להגיע לתיאום בינינו אבל עדיין היה מאוד כיף.

אצל ארז בשחרית יצרנו מנדלות משותפות של כל ילדי השחרית. מעבר לכישרון וליצירתיות הייתה דינמיקה מעניינת בין אחד לשני, כל אחד המשיך את הציור של חברו ועקב אחרי מי שהמשיך את שלו. ביום רביעי שיחקנו ביחד עם השחרית של לי, תופסת זוגות ובננה... ביום חמישי, לאחר עיסוק רב בעינייני משמעת והתנהלות בשחריות, בניקיונות ובסיכומי היום, החלטנו להתחיל בניסיון שיתחיל בשבוע שבא עלינו לטובה. בכל יום יהיה ילד אחד אחראי להעביר את השחרית וסיכום היום ובעצם יחליף את ארז בהנחיית הקבוצה. השבוע יתחיל עם רונה וימשיך עם עדן, נעמה וגלי. בהצלחה.

בשחרית של לי היו לנו דיונים מעניינים בכל מיני נושאים הקשורים ליחסים בינינו, בתוך המרחב וגם בשחרית. דיברנו על עיסוק במראה חיצוני וראינו שאף אחד מאתנו לא אוהב ששופטים אותו. שיחקנו עם ארז וגם לבדנו, למדנו לשחק מחניים ואפילו נהנינו. בסיכום יום אנחנו קוראים את "ההוביט" פעמיים בשבוע. לא כולם אוהבים אותו אבל כולם מתייחסים בסבלנות כיוון שהילדים בחרו את הספר בעצמם.

בטיול השבוע הכנו פיתות ובילינו בחוץ במזג אויר נפלא. היה נעים ורגוע והרבה ילדים מהמרחב שלנו יצאו לטיול לכן היה כיף.

שבוע מוצלח,

צוות המרחב.

 

Comments