7-11 לדצמבר

פורסם: 13 בדצמ׳ 2014, 11:41 על ידי: Lee Van Spier

בשבוע החולף הילדים התכוננו ל"כמש צעירים",ילדי כיתה ה יצאו להצגה והשגרה המבורכת המשיכה כאשר כבר מריחים את הסופגניות באופק..

אצל אריאלה השבוע פצחנו בחוויות מהסופש ובמשחק במקלט, המשכנו למעגל הסכמה משותף עם השחרית של ארז וגם הספקנו לשחק יחד במקלט. ביום שלישי יובל וגל ארגנו שחרית דרמה נהדרת. הילדים שיתפו פעולה מדהים והיה מצחיק ומהנה מאוד. פעם בשבוע נשתדל שתהיה שחרית ילדים.

בחמישי הילדים התמודדו עם חידה ציורית בבוקר ונשלחו הביתה עם חידה נוספת..

ברביעי כל המרחב היה יחד בשחרית לקראת "כמש מרחב צעירים" והיתה תחושה טובה של עשייה משותפת. הילדים התכוננו למופעים לכמש וניסינו לעזור להם. בתום השחרית התאווררנו בחוץ במשחק. בחמישי נאלצנו לעשות שינויים במופעי הכמש והדבר שיבש קצת לכמה מאיתנו את המצברוח. בסופו של דבר הכמש היה מגוון, יצירתי ונחמד. נלמד גם מטעויות שעשינו כדי להשתפר כמובן בפעמים הבאות.

 

אצל מורן בשחרית פתחנו את השבוע בהיכרות עם חידות מסוג חדש- חידות ציורים. הפעם, התנסו הילדים גם בפתרון חידות וגם בחיבורן, חיבור החידות דרש יצירתיות, יכולת ציור, היגיון וקצת תחכום.

ביום שני לקראת ההצגה אליה נסעו ילדי כיתה ה' קראנו את הפרק הראשון של הספר 'אני לא גנב' עליו מבוססת ההצגה. הספר מספר על ילד בבית היתומים של יאנוש קורצ'אק שמנסה להשתחרר מהדימוי אתו גדל כל החיים. התקיים דיון מעניין וילדי כיתה ד' הצטערו שהם לא יכולים להצטרף גם אל ההצגה.

ביום שלישי ניסינו להחליט יחד איזה משחק נצא לשחק בחוץ. היה קושי גדול להסכים ורוב השחרית עסקה בויכוח על מה משחקים ואיך מחליטים. בסופו של דבר יצאנו לשחק כאשר נותרו לנו פחות מעשר דקות למשחק

ביום חמישי הוסקו המסקנות מיום שלישי והילדים החליטו מראש מה נשחק. יצאנו לשחק דיגליים על הדשא, הספקנו לשחק שני משחקים מלאים ולסיים את השבוע בתחושה טובה.

 

בשחרית של ארז התחלנו את השבוע בהמשך לשיח של סוף השבוע שעבר. לראות מה אפשר לעשות כדי שיהיה יותר נעים בשחריות ובסיכומי היום.

ביום שני הייתה שחרית עם אריאלה, וביום שלישי חגגנו יום הולדת לבן. יצאנו החוצה ושיחקנו "דיגליים" ובסוף קינחנו בעוגה טעימה ושתיה. מזל-טוב!

ביום רביעי היינו בשחרית מרחבית שבה תיכננו את ה-כמ"ש שהיה באחריות מרחב צעירים וביום חמישי שחרית משותפת עם לי.

השחרית שלנו החליטה, לאחר שיחות, דיונים וברורים, לסגור את פינת התחפושות שנמצאת במבואה. זאת לאחר פעמים רבות שבניקיונות של סוף היום מצאנו את הפינה מאוד מבולגנת וכל התחפושות מפוזרות ומבולגנות. לאחר שבשבוע שעבר הודענו שאם ה"בלאגן" ימשיך הפינה תיסגר, כך נעשה, ומיום ראשון פינת התחפושות תיהיה סגורה.

 

בשחרית של לי פתחנו את השבוע עם כמה סיפורים מהבית ודיון עקב שאלות שעלועל הדמוקרטיה הישראלית והבחירות המתקרבות. ביום שני מעגל ההסכמה בשחרית היה בנושא חוק היזמות שעל הפרק, הילדים סיפרו על יוזמות שהיו להם בבית הספר, על הצלחות וקשיים סביבן. יום שלישי הילדים יצאו החוצה יחד עם יואבי וביום רביעי וחמישי כמו השחריות האחרות היינו בחזרות ועם השחרית של ארז. בסיכומי היום עלה נושא הניקיון כיוון שבימים שאנחנו לא שוטפים את המסדרון לא כולם עוזרים לכולם ואין הרבה עבודה, כך נוצר בפער בחלוקת האחריות ועליו דיברנו. סיכמנו שנעסוק בנושא השבוע בשחריות ואיחלנו לעצמנו סוף שבוע נעים.

 

נאחל לכולכם בבית שבוע מוצלח וגשום,

 

מאיתנו, צוות מרחב ניצנים.

Comments