28.12-1.1.15

פורסם: 3 בינו׳ 2015, 7:10 על ידי: Lee Van Spier
שבוע מעניין ומרגש עבר עלינו. ניקינו ביום שלישי את המרחב כולם יחד, בחמישי גלי המנהלת חזרה אלינו וקבלנו אותה בחגיגיות ובהתרגשות גדולה.
בשחרית של אריאלה פתחנו את השבוע במשחק מאתגר עם כיסאות, החלפנו תפקידי נקיונות וקיימנו דיון על חוק הערעורים. בשלישי כאמור, כל המרחב התכנס יחד וניקינו תאים, הוצאנו הכל מהמרחב והילדים שטפו את הרצפה, ניקו אבק ולבסוף עיצבו מחדש את פינת המזרנים. היה נקיון נעים ביותר והילדים התגייסו לעבודה במרץ והתלהבות. היתה אוירה נפלאה של עשייה משותפת ואכפתיות גדולה. אין ספק שהרבה יותר נעים לכולנו במרחב נקי בו לכולם אכפת יותר.
ברביעי אכלנו ארוחת בוקר טעימה יחד עם זיתים שהכנו מהמסיק, בחמישי אורי מזיא העביר לנו שחרית נהדרת בנושא טיול הסקי שעשה בחנוכה עם משפחתו. אורי השקיע מאוד והכין פלקט שבו תמונות, מפה וטקסט שכתב על הטיול. היה מעניין ומאוד מרשים. הילדים שאלו שאלות והקשיבו בעניין רב. אורי- כל הכבוד!! התכוננו השבוע לבואה של גלי שחזרה מחופשת לידה, ומאוד ציפינו לה. הכמ"ש בתום יום חמישי היה מוקדש גם לנושא זה ומאוד שמחים שחזרת אלינו גלי!
בשחרית של ארז ניסינו לספור עד שלושים כאשר בכל פעם רק ילד אחד יכול לומר מספר אחד, אם שניים מדברים ביחד אז מתחילים לספור מההתחלה. לקח זמן עד שהקבוצה מצאה את הדרך כדי להצליח במשימה. ביום שני גם אנחנו קיימנו דיון על חוק הערעורים ובשלישי ניקינו עם כל השחריות את המרחב. ביום רביעי הייתה לנו שחרית משותפת עם השחרית של מורן. שיחקנו "ג'וקר", הבנים נגד הבנות כאשר ארז זכה להיות עם הבנות. תמיד כייף לשנות את השיגרה ולשחק ביחד עם שחריות אחרות. ביום חמישי כדי להתחמם מהקור הילדים בחרו לשחק בחוץ תופסת זוגות ובהמשך "וינקי וינקי" ומחבואים. 


בשחרית של לי יצא לנו להעמיק בשני נושאים מרתקים במיוחד – הראשון היה, "מה עוזר לי להתרכז ומה מפריע לי?" כולנו שיתפנו בכנות רבה וגם למדנו על עצמנו ועל אחרים דבר או שניים חדש. הנושא השני יצא במקרה מחוק הערעורים והוא, "מה הוא שוויון? האם יש דבר כזה בכלל?" כיוון שיש לנו בשחרית נציגים מוועדות רבות שנתקלות בשאלה הזו בדרך זו או אחרת, גלשנו לדיון עמוק על התפיסה של הדמוקרטיה ובית הספר שלנו. בשלישי היינו יחד עם כולם במרחב וברביעי כחלק מההתרגשות לקראת חזרתה של גלי, יצאו כמה בנות לקראת סוף השחרית להכין את השלט לכבודה.
בסיכומי היום אמנם לא הגענו לדרך אחידה לניקיון אבל נראה שהדיון בנושא הרים את המודעות של כולם. החלטנו על יום שני כיום קבוע לשטיפת הרציפה (נא להזכיר לילדים לבוא עם נעליים מתאימות באותו יום) אנחנו כבר עמוק בתוך העלילה של "ההוביט" שאותו אנחנו קוראים כמעט פעמיים בשבוע. המשחק "תן קו" קצת נדחק כתוצאה מעומס, אבל הוא יחזור בגדול!!!
בשחרית של מורן התחלנו את השבוע במשחק דגליים ארוך במיוחד- הילדים החליטו לנסות גירסא בה מותר להחביא את הדגלים. כתוצאה מכך אף קבוצה לא ניצחה (אבל היה משחק מעניין)
ביום שני קיימנו מעגל הסכמה על נושא האסיפה ומאחר ונותר לנו זמן דיברנו על 'חג' האחד באפריל ועל כך שהשנה הוא יוצא על חופש פסח. העלנו רעיון לקיים אחד באפריל חלופי ביום אחר. נרשמה התלהבות רבה בשחרית וביום שלישי הגיעו מספר ילדים למעגל ההסכמה להתחיל לתכנן את 'החג'.
ביום שלישי סידרנו וניקינו יחד עם כל השחריות את המרחב. הילדים מאוד נהנו מהניקיון ובסוף עיצבו מחדש את המרחב וסיכמו שעכשיו הוא יותר יפה, יותר נוח ונראה יותר גדול
ביום חמישי שיחקנו בחוץ 'הג'וקר', גם הפעם אף קבוצה לא ניצחה ולמרות זאת המשחק היה מעניין ומהנה. בסיכום יום זהר שכח להביא מתנה לשבת, הוא ביקש להביא שבוע הבא אבל שנזכיר לו ברביעי. כל הילדים הסכימו שזאת האחריות של זהר להביא אבל של כולנו להזכיר לו. 
תודה לרוני שהכינה לוח נקיונות חדש ומעודכן יותר וכל הכבוד לכל ילדי השחרית שמתחלקים לנקיונות באופן עצמאי ובאמת דואגים יפה למרחב אמנות

Comments