27.4 - 1.5.14

פורסם: 3 במאי 2014, 12:35 על ידי: Uri Elasar

התחלנו את השבוע בסימן חזרה לשגרה וימי זכרון. הילדים חזרו בטוב מחופשת הפסח ואפשר לראות שרובינו חזרנו עם כוחות ומוטיבציה לעשייה.

אצל ארז השבוע -

תחילת השבוע היה בסימן יום הזיכרון לשואה ולגבורה. ביום ראשון קראנו סיפור על ילדה שהסתתרה בתקופת המלחמה אצל משפחה נוצרית-אוקראינית (שהכירו בהם כחסידי אומות עולם). סופר כיצד הילדה שינתה והחליפה מקומות מחבוא כדי שלא יגלו אותה וכך היא הצליחה לשרוד את המלחמה.

ביום שני הייתה שחרית מרחבית. אלון העביר לכל המרחב הסבר וסקירה היסטורית על המלחמה, מה גרם לתחילתה, המדינות שהשתתפו בה וכיצד היא הסתיימה. ביום שלישי הילדים שיתפו בסיפורים ובהרגשות שלהם, ע"י כרטיסים שעליהם שאלות ותחילת משפטים שכיוונו אותם ועזרו להם לשתף.

בכל הפעילויות הילדים גילו בגרות, הקשיבו, התעניינו והיו שותפים פעילים.

ביום רביעי חזרנו לשגרה עם משחק דיגליים בחצר וביום חמישי חגגנו לרועי ואלון יום הולדת משותף. היה שמייח. מזל טוב.

אצל אריאלה פצחנו את השבוע בסיפורים על בני משפחה בזמן השואה, כמעט כל אחד סיפר משהו שהוא יודע, אישי או פרטים על התקופה ההיא ועל המלחמה. ביום שני היו סדנאות בנושא יום השואה, סיפורים על ילדים שהתחבאו והוסתרו ושירים שנכתבו, הילדים מאוד התעניינו וכיבדו את היום הזה ואת הזכרון. הדגשנו עד כמה חשוב לזכור גם כדי שלא תקרה שוב שואה.

הסקירה ההסטורית שאלון עשה לכל המרחב היתה מצויינת וחשובה והילדים התעניינו מאוד ושאלו שאלות.

שיחקנו בחוץ השבוע למרות החום,כדי להתאוורר ולזוז קצת אחרי כל ארוחות החג והמצות.. שיחקנו משחק עם קלפים שכל מי שרוצה מרים קלף,עונה על השאלה שעל הקלף ואחר כך, מי שעוד רוצה להתייחס לשאלה מוזמן.הילדים שיתפו פעולה מדהים והיה מעניין לשמוע אותם ולראות גם עד כמה הם יודעים להקשיב אחד לשני. חגגנו לטליה יום הולדת והיה אנרגטי במיוחד- כמו טליה שלנו.

בשחרית של אלון , דיברנו על הקשר בין ימי השואה, הזכרון והעצמאות, התלמידים גילו עניין וידע. ביום רביעי שיחקנו בחוץ וביום חמישי חגגנו יום הולדת למעיין, שיחקנו משחק העיירה ואכלנו קצפיות. 

 להתראות בשבוע הבא

שלכם

א.א.א

Comments