23-27 לנובמבר

פורסם: 29 בנוב׳ 2014, 11:21 על ידי: Lee Van Spier

שבוע גשום וחורפי היה לנו והילדים בילו הרבה זמן במרחב, מה שהיה מאוד נעים . הם צבעו מנדלות, שיחקו פוקר.., שיחקו קלפים וציירו. היו כמה ילדים מהמרחב שיצאו לטיול גשם השבוע ונהנו מאוד, חזרו קצת מבוצבצים אך בהחלט מרוצים.

 השבוע בשחרית של אריאלה ענינו על החידה מיום חמישי, ראינו את ההצגה של גל ועמרי, ושיחקנו משחק זיהוי בוואריאציות שונות.  חגגנו לאורי מזי"א יום הולדת והילדים ברכו אותו מכל הלב. ביום חמישי התנסינו ביצירה מסוג חדש – אריאלה ציירה על הלוח צורה באופן מסוים והילדים למדו איך לצייר את הצורה. הם ניסו וניסו עד שהצליחו ואז עברו לדף נקי ועשו את הצורה בצבע עם רקע. היה תהליך מעניין והצלחות לכולם .

 השבוע בשחרית של מורן התחלנו את השבוע בעבודה עם פלסטלינה- כל ילד פיסל משהו שקשור בחוויה מסוף השבוע והציג אותו. ביום שלישי חגגנו לשחף יום הולדת, שחף ומורן חיברו שאלות על שחף ופיזרו אותן בחדר. הילדים חיפשו את הפתקים וענו על השאלות, לסיום שיחקנו יחד ארנבת שחורה. ביום חמישי למדנו להכין סירות נייר וכל פעם עבדנו עם דף יותר ויותר קטן. בזכות החוויה ראינו כי כל שיא אפשר לשבור וכאשר מתמידים במשימה אפשר להגיע להישגים שלא האמנו שנצליח.

 השבוע בשחרית של לי היה לנו מאוד מעניין אבל גם לא פשוט. מספר ילדים יזמו משחקים שונים והיה לנו קשה להגיע למצב שבו כול הילדים מוכנים להשתתף במשחקים. עצרנו פעמיים את השחריות וחזרנו לתוך הכיתה כדי לדון בעניין ולנסות להגיע להסדר שיהיה מוסכם על כולם. הילדים הסבירו שבכדי להפוך את המשחק למשמעותי צריך שהבנות ישתפו פעולה עם הבנים ואחר כך בתמורה יעשו הבנים את ההפך וישתפו פעולה עם הבנות. עדיין לא פתרנו את הכול כיוון שזו לא הסיבה היחידה לאי השתתפות, אבל התקדמנו...  בנוסף הייתה לנו חוויה מצחיקה, הילדים התנדבו בצורה ספונטנית לשחק בסרט שעבדו עליו ילדי התיכון הלומדים לידינו. מסתבר שיש לילדים כשרון משחק טבעי, לבנים ולבנות גם יחד.

 בשחרית של ארז ממשיכים את ניהול השחריות ע"י הילדים. האחריות כולה היא של הילדים ומאוד מעניין לראות מהצד איך כל אחד בוחר לקחת את התפקיד ואיך שאר הקבוצה מתנהגת כאשר אחד מהם אחראי על השחרית. השבוע עשו זאת זהר, נעמה וגלי. ביום רביעי עינב הייתה אחראית על השחרית והיא הכינה לנו משחק בינגו מאורגן למופת. כולם שיתפו פעולה ומאוד נהנו. כל הכבוד!     ביום חמישי חגגנו לליאן יום הולדת. בתחילה ערכנו חידון, שאלות על ליאן, והילדים היו צרכים לנסות ולגלות את התשובות. בהמשך שיחקנו ובסוף אכלנו עוגיות שוקולד מושקעות, יפות וכמובן מאוד טעימות. מזל-טוב!

מכל הצוות - שבוע טוב לכולם!!!

Comments