22-26.2013

פורסם: 28 בדצמ׳ 2013, 6:25 על ידי: Uri Elasar

אח איזה חורף.. ים פרם פם פם..  ימים קרים ובהירים עוברים עלינו ומתקדמים בהתרגשות לעבר סיום המחצית..

התחלנו את השבוע אצל אריאלה בשחרית בדיון על שני שירים של אריק איינשטיין-  " אני ואתה" ו "יושב על הגדר", דיברנו על ההבדל בין שני השירים ולאחר מכן כל מי שרצה אמר לאיזה שיר הוא יותר מתחבר ואיפה כל אחד רואה את עצמו יותר.. היה משמח לשמוע שרובינו מתחברים לשיר " אני ואתה" מהמקום של לעשות ולרצות לשנות ובעיקר מתוך אכפתיות לעולם בו אנו חיים. איזה ילדים אכפתיים ורגישים לסביבה יש לנו, נהדר!  ולפעמים אנחנו מרגישים שכל מה שאנחנו רוצים זה לשבת על הגדר ולצפות מהצד כיצד אחרים עושים , יוזמים ומשנים שזה לגמרי בסדר!  היה דיון מעניין מאוד.

עשינו ארוחת בוקר משותפת ביום שני על הדשא מול בית הספר. היה מגוון טעים של אוכל וכולם זכרו להביא את מה שהתחייבו להביא, היה טעים ונעים.

ביום שלישי השחרית היתה מאוד מיוחדת וארוכה, עסקנו בחוקת בית הספר,הכרנו אותה יותר לעומק, דיברנו על הצורך בחוקה ועל ההבדל בינה לבין החוקים היומיומיים המשתנים. המחשנו את הצורך בחוקה על ידי מגדל כוסות שבנינו ועל ידי ציור של עץ כשהגזע, הילדים אמרו, הוא הבסיס היציב- החוקה וחוקי היסוד, והענפים והעלים הם החוקים המשתנים והמתווספים ושעליהם ניתן לערער. היה יפה לראות שההמחשה מאוד עזרה לעשות סדר בראש ועזרה להבין שבלי בסיס קבוע עם עקרונות ברורים, קשה מאוד להתנהל בחברה.

שיחקנו השבוע משחק על כיסאות –"שיטפון הפגזה" והתחממנו מאוד בבוקר הקר. יצאנו לטיול רשות שכלל בישולים, כל ילדי השחרית בחרו לצאת והיה נפלא!  הכנו מרק טעים ומחמם, הכנו בצק לפיתות, שיחקנו דגליים, קפצנו בחבל ולרגע היתה תחושה שזה טיול שנתי.. איזה כיף! בחמישי יצאנו החוצה לשחק 7 מקלות ורונה היתה מלאת נחישות כשחיפשה את המתחבאים כל פעם..

השבוע בשחרית של אלון התלמידים התבקשו לצייר ולכתוב על דף את בית הספר שהיו רוצים בפנטזיה, יצאו רעיונות מעניינים כמו בית ספר צף על ספינה ששט בעולם וכל פעם מבקר בארץ אחרת, בית ספר שבנוי על אסטרואיד וההסעות לשם הן מעבורת החלל, ועוד רעיונות מעניינים. מלבד זאת שחרית אחת הייתה חופשית וראינו שכל אחת ואחד מצאו עם מי לשחק והיה נעים ונחמד. התחלנו השבוע ליצור המחזה לכמעט שבת בנושא השבת, הבנים והבנות יעלו שתי המחזות שימחישו את ההבדל בין יום חול ליום שבת ומתן ימחיז מושג הקשור ליהדות.

אצל ארז השבוע-

השבוע התחיל במשחק מחבואים שהילדים מאוד אוהבים. בהמשך ביקרה אצלנו בקופסת הלחמית ללא גלוטן  המדליה של נועם- שזכתה בה בתחרות התעמלות אומנותית- כל הכבוד!! ביום שלישי הייתה אספת חובה לאישרור החוקה. בשחרית דיברנו על חוקת ביה"ס, מהי ולמה צריך אותה. ניסינו להסביר זאת ע"י סיפור דימיוני שבו כל ילדי השחרית מגיעים לאי בודד.... דברנו מה כל אחד היה עושה ואיך מסתדרים במקום חדש בלי חוקים וכללים ברורים.... הילדים היו עסוקים במיוחד בלדמיין את בניית המחנה שלהם או המלון, נהנו מחוף מקסים ושמש חמימה, כמובן שהייתה הפרדה ברורה בין בנים לבנות, ועוד הרבה דברים נחמדים. אבל גם דיברו על להתארגן ביחד לקבוצות, איזה תפקיד יהיה לכל אחד (צייד, אוסף קוקוסים ואחראי על מעיין המים המתוקים....) ולעבוד ביחד ובשיתוף פעולה.

ביום רביעי לא ויתרנו על משחק שוטרים וגנבים כבשגרה שלאחריו יצאנו לטיול "בישולי שדה" שהיה מהנה וטעים ביותר. כל ילדי השחרית יצאו (טיול בחירה) וכולם מאוד נהנו.   ביום חמישי הייתה לנו שיחה מעניינת עם מיכל. מיכל החליטה לחזור לחינוך ביתי לקראת סוף המחצית. הילדים גילו עיניין רב בנושא ושאלו שאלות רבות. הייתה שיחה מאוד מעניינת שבה עלו מגוון של שאלות ודעות. מיכל עדיין מגיעה לביה"ס עד סוף המחצית. מאחלים לה הצלחה רבה בדרך בה בחרה.

מקוים שהשבוע הקרוב יהיה נעים ומלא עשייה כמו קודמו

שלכם- אלון, ארז ואריאלה
Comments