16-20 בנובמבר

פורסם: 22 בנוב׳ 2014, 6:33 על ידי: Lee Van Spier
עבר עלינו שבוע עמוס באנרגיות, ואין ספק שילדי המרחב עסוקים מאוד בתחילת ההתבגרות שלהם.. מרתק לראותם גדלים ומתפתחים מול עינינו.
השבוע גם התחלנו במינוי תורני מרחב : בכל יום שני ילדים יהיו תורנים וידאגו שהמרחב יהיה נעים נקי ומסודר ככל שניתן. בהחלט ניתן להרגיש בשינוי והרבה יותר נעים במרחב עכשיו לכולנו.

אצל אריאלה השבוע פצחנו בסיפורים מסוף השבוע, ובסיכומי היום התחלנו לשמוע את הסיפור "מיו מיו שלי" שכתבה אסטריד לינדגרן. המשכנו לשחרית שעסקה  בקשב כאשר שיחקנו 'טלפון שבור' על ידי העברה של ציור על הגב. נוכחנו לדעת שזה לא פשוט  להקשיב כך אחד לשני ובכלל יש עוד עבודה רבה בעניין הקשב .
ביום שלישי שתינו בבוקר תה עם עוגיות ויצאנו לשחק בחוץ. ברביעי כל פעם ילד אחד יצא ואחר התחבא מתחת לשמיכה והיה צריך לנחש מי מתחת לשמיכה.. הילדים היו יצירתיים והתחבאו במרחב כדי לבלבל את הילד שיצא. יצאנו לטיול סימני דרך עם השחרית של מורן וסימנו חיצים, הטמנו פתקים לשחרית של סהר מניצנים. הדרך היתה ארוכה והמשימות רבות. במחצית הבאה הם יעשו לצעירים סימני דרך גם. בחמישי כל אחד היה חיה אחרת ואמר משהו לכולם בדרך כלל לא במילים. היה מאוד כיף ויצירתי . סיימנו את השבוע במתנה לשבת ומשהו מתוק. לא הספקנו הצגה שיובל ועומרי רצו להציג, בראשון על הבוקר נצפה בה.

אצל מורן השבוע התארחנו אצל ברברה בכיתת אור הירח. המרחב היה מאוד נעים ומזמין והתפתחה שיחה על מה ההבדל בין מסע לטיול ועל הכוח שיש לקבוצה. העלנו שאלות על הקבוצה שלנו בשחרית ואיזה חלקים בה מחזקים אותנו ואיזה התנהגויות מחלישות. כל ילד עצר וחשב מה הוא יכול להביא לקבוצה כדי לחזק אותה.
אנחנו ממשיכים עם השחריות בהנחית הילדים והשבוע זוהר, עמרי ב ורועי העבירו משחק מחניים לכל השחרית. היה מהנה אבל קצת קצר מדי.
חוץ מזה אנחנו ממשיכים עם המנהג לסיים כל יום אחרי הנקיונות בחידת איש תלוי של אחד הילדים. השבוע היתה הגדרה לספר _ _ _ _ _       _ _ _ _ _. התשובה היתה 'שומרת אחותי'. רוב הילדים לא הכירו את הספר או הסרט, טליה ועומר סיפרו קצת על העלילה והתפתח דיון קצר ומעניין.

אצל ארז בשחרית התחלנו את השבוע עם שחרית וסיכום יום באחריות רונה. הילדים שיתפו בחוויות מהסופ"ש ואחר כך שיחקנו בכיתה, ילד אחד יוצא החוצה וכאשר הוא חוזר הוא צריך לזהות שינויים שנעשו ע"י הילדים(החלפת מקומות, נעליים וכו'). בסוף הפעילות הילדים נתנו משוב לרונה על ניהול השחרית. יום שני היה באחריות עדן. עדן ניהלה את מעגל ההסכמה בבוקר ואח"כ שיחקנו בכיתה, כל הילדים עומדים על הכיסאות ולאט לאט מצטמצמים על כמה שפחות כיסאות. בסוף היום הילדים נתנו משוב גם לעדן. כל הכבוד לרונה ועדן שהתחילו את סבב השחריות בניהול הילדים, ועשו זאת בהצלחה. ביום שלישי עשינו שחרית משותפת עם השחרית של סהר ממרחב ניצנים. התחלנו בפעילויות קבוצתיות שמחייבות שיתוף פעולה. הפעילות הראשונה הייתה כאשר כל הילדים עומדים במעגל, מחזיקים בידיים חבל ומותחים אותו, במקביל אחד הילדים עולה על החבל ומנסה ללכת עליו כאשר הוא נאחז בילדים. הפעילות השנייה הייתה כאשר כל הילדים עומדים על שטיח וצרכים להפוך אותו בלי שאף אחד יורד ממנו. לקינוח שיחקנו "בננה". היה כייף ומרענן לשתף פעולה עם שחרית ממרחב אחר.
ביום רביעי עשינו שחרית משותפת עם השחרית של לי. הכנו ביחד משימות ופעילויות על גבי פתקים למשחק סימני דרך שהתרחש בזמן הטיול. השחריות שלנו סימנו והחביאו את הפתקים לשחרית של שיר ממרחב ניצנים.
ביום חמישי עדן הכינה לנו שחרית "חפש את המטמון". עדן החביאה פתקים ברחבי ביה"ס והילדים חיפשו, התרוצצנו ובעיקר נהנו. בסוף נמצא "המטמון" סוכריות על מקל, שהוחבאו במרחב מוזיקה. הילדים מאוד נהנו ועדן קיבלה הרבה מחמאות. כל הכבוד!

בשחרית של לי חוץ משחרית עם ארז למדנו כמה משחקים חדשים, ביניהם מחבואים קופסה ומחניים גדולים. עשינו ארוחת בוקר שלא הוכתרה כהצלחה גדולה כיוון שהרבה ילדים שכחו את מה שהיו צריכים להביא. לאחר ההבנה שיש לנו בעיה בסידור השחריות של השבוע, עסקנו בסיכום היום בשינוי המבנה השבועי של שחריות וסיכומי יום. הוספנו משחק אחד של תן קו והורדנו קצת זמן סיפור.
ניסיון חשוב נוסף שאנו עושים בתחום הקשב והשיח בינינו הוא לדבר בלי סדר דיבור ובלי הצבעה. אנחנו מצליחים לעשות זאת בינתיים במשך כמה דקות בלי להיכנס אחד לדבריו של האחר.

בהתחשב במזג האוויר החורפי, נזכיר לשלוח את הילדים עם ביגוד חורף ולכתוב שמות בעיקר על הסווצ'רטים. יש לנו מאגר גדול של בגדים אבודים בכניסה למרחב.

שבוע נהדר,
צוות המרחב

Comments