15-19.12.2013

פורסם: 21 בדצמ׳ 2013, 9:08 על ידי: Uri Elasar

לאחר הסערה, הקור הגשם והשלג, חזרנו לבית הספר עטופים בגדים חמים וחורפיים מתמיד לשבוע בו עסקנו בנושא שמירה על פרטיות.

אצל ארז בשחרית פתחנו את השבוע במשחק מחמם "תפסוני" שאותו בחר בן לשחק לכבוד יום הולדתו. ביום שני נועם הכינה לנו שחרית משימות וכל הילדים השתתפו ונהנינו מאוד. נועם- כל הכבוד ותודה,היה כיף!

הכנו בקבוצה שמש אסוסיאציות בנושא פרטיות והילדים אמרו מהי פרטיות עבורם והיכן נדרשת הפרטיות לדעתם.

הילדים נתנו דוגמאות מחיי היומיום למקומות בהם אנו זקוקים לפרטיות והיכן היא לפעמים נפגעת..

אורי היה איתנו בשחרית ביום רביעי ובה היה דיון מעניין על הבחירות בבית הספר ומי צריך להחליט- הילדים או המבוגרים?..   הילדים שיתפו בדעותיהם האישיות באופן בוגר.

יצאנו לטיול בו עשינו סימני דרך לשחרית של אלון ואריאלה והשארנו להם פתקים עם משימות קבוצתיות.

בחמישי שמענו הרצאה על גלישה בטוחה באינטרנט, נושא חשוב בכלל ובפרט כחלק מעיסוקינו בפרטיות. שמענו מפי בן זוגה של אריאלה כיצד יש להזהר מפרסומות מזיקות, מתוכן לא מותאם ומוירוסים וגם  דיברנו על אתרים חיוביים והיכן ניתן למצוא מידע שאנו צריכים. לבסוף ראינו סרטון יפה שסגר את ההרצאה בחיוך . בחמישי סיכמנו בחויות מהנות מהשבוע החולף.

בשחרית של אריאלה השבוע פצחנו ביום הולדת לאורי גולן ולעמית שנקר. שיחקנו בחוץ ועשינו חידון היכרות על אורי ועמית וכמובן שאכלנו עוגה טעימה. המון מזל טוב לכם !

ביום שני קיימנו דיון על פרטיות וכל אחד אמר מהי עבורו פרטיות , בדקנו בחדר מחשבים מה מופיע כשאנחנו כותבים את שמנו ואת שמות בני המשפחה, גילינו שיש מידע על הורינו, שלחלקם יש פייסבוק, ראינו תמונות של בני משפחה וכך הבנו שבאינטרנט, אם לא נשמור על הפרטיות שלנו מספיק, המידע עלינו יהיה פתוח להמונים ולא תמיד נרצה בכך..    באחת מהשחריות השבוע הילדים המחיזו מצבים הקשורים לפגיעה בפרטיות ולאחר ההמחזות, נתנו רעיונות לפתרון הבעיה. היו המחזות רבות כישרון והפתרונות שהוצעו היו יצירתיים ומגוונים.

בטיול השבוע עקבנו אחר הסימנים של השחרית של ארז ועשינו משימות נחמדות יחד עם הקבוצה של אלון. היה מגבש ומאוד כיף .

בשחרית של אלון, כאמור השבוע היה בסימן הפרטיות , תלמידים רבים השתתפו והמחיזו מצבים הקשורים לפרטיות, בנוסף לכך עשינו פעילות לחיפוש מידע באינטרנט וחלק מהתלמידים הופתעו לראות כמה פרטים אפשר למצוא באינטרנט עליהם או על חבריהם. מתן השתתף בהמחזות בכמעט שבת וגילה כשרון משחק מצוין. מלבד זאת שוחחנו השבוע על ארצות בעולם ותלמידים רבים גילו בקיאות במקומות שכדאי לבקר בהם - ממש אנשי העולם הגדול.

 

נמשיך לעסוק בנושא שמירה על הפרטיות ,מכיוון שנושא זה מעסיק את הילדים ואותנו לא מעט ונקוה שלהעלות את הנושא  יותר למודעות יעזור לשמור על עצמינו ולכבד את פרטיות זולתינו
שבוע טוב - אריאלה, אלון וארז

Comments