12-16.1.14

פורסם: 18 בינו׳ 2014, 10:41 על ידי: Uri Elasar

התחלנו את השבוע המיוחד הזה בהתרגשות ובהרבה עשייה הקשורה בט"ו בשבט בעיקר.

ביום ראשון, דברנו קצת אקטואליה, על פטירתו של אריק שרון. דברנו קצת על מי הוא היה והזכרנו נקודות חשובות בחייו.

בהמשך השבוע עסקנו בט"ו בשבט. בחרנו איזה עץ נכיר, נמצא אותו בסביבה הקרובה ונכתוב לו תעודת זהות. אצל ארז לאחר בחירות קצרות נבחר עץ החרוב(גבר בהצבעה צמודה על עצי הקליסטמון וארז...). יצאנו לחפש את העץ ומצאנו אותו בחורשה ליד הגנים בנהלל. קטפנו כמה ענפים לתצוגה בביה"ס. עומרי התנדב לעשות את תעודת הזהות לעץ, לקח על עצמו משימה ועשה זאת בצורה יפה ומושקעת. כל הכבוד!

ביום רביעי עשינו סדר ט"ו בשבט עם כל המרחב. סידרנו שולחן ארוך עם מפות לבנות, הנחנו את הפירות היבשים הרבים והמגוונים שהביאו ואת העוגות הטעימות שהביאו לנו ליאן, נועם ופז. תודה גדולה לכל אלו שזכרו והביאו, ובזכותם היה לנו סדר יפה וטעים עד מאוד! היה גם משחק של זיהוי פרות  בעיניים עצומות, וחידון נחמד שעשו נעמה, רונה וגוני. היה חגיגי, שמח וטעים.

אחרי שקצת נחנו היו נטיעות ושתילות לכל ילדי ביה"ס. כולם עזרו ועמלו. הייתה אווירה נעימה וחגיגית.

ביום חמישי, הייתה שחרית לסיכום המחצית. כל ילד קיבל חלק מפאזל והיה צריך לרשום עליו את שמו ולקשט אותו. לאחר שכולם סיימו הרכבנו את הפאזל שיצר לב גדול וצבעוני עם כל שמות ילדי השחרית. זהו חלק מהתהליך שאנחנו, כשחרית, עוברים. בפרטים בודדים לקבוצה מגובשת וכהקבלה לפאזל, מחלקים לשלם אחד. אפשר לראות ולהרגיש את השינוי וכמובן שלפנינו עוד דרך לעשות. אחרי הפעילות אכלנו עוגות טעימות שהביאו עינב ועומרי. תודה!

בהמשך היום הילדים קבלו תעודות וכמייטב המסורת התקיים ההפנינג של הביצה שלא התפוצצה ובסיום היום טקס יפה לסיום המחצית.

אצל אריאלה בשחרית ייצגנו את עץ הזית, מצאנו אותו מול בית הספר, טיפסנו עליו , דיברנו על תועלתו לאדם ולטבע ובעזרת אלה וטליה, מילאנו תעודת זהות לעץ. כמובן הזכרנו שהוא מסמל את השלום ושבסמל המדינה מופיעים ענפי זית.

סיפרנו את הסיפור  "העציץ הריק" ודברנו על מה לומדים ממנו.. והמשכנו את השבוע בשתילת צמחים ופרחים יפים לקישוט בית הספר. בסיכומי היום כמעט סיימנו את הספר "ניסים ונפלאות " שכתבה לאה גולדברג ,בדיוק סמוך לסיום המחצית.

ביום חמישי פתחנו בשחרית חגיגית בה כתבנו אחד לשני דברים טובים, אכלנו עוגה טעימה שהכינה רונה וכדורי שוקולד שהכין גוני. לאחר השחרית היתה חלוקת תעודות מיוחדת וחגיגית, כל חונך עם נחנכיו ואחר כך הפנינג הביצה! היה כיף ומאוד מרשים היה לראות את כל המתקנים השונים שהכינו הילדים בבית לכבוד הארוע.

סיימנו את היום בהתכנסות חגיגית ובאמירת תודות לעוזרי ההוראה הרציניים.

מתחילים בהתרגשות מחצית חדשה ומאחלים לילדים ולעצמינו מחצית של הנאה ועשייה חיובית.

 

ארז, אריאלה ואלון.
Comments