סיכומי שבוע א'

שלום כיתה א'

פורסם: 16 בספט׳ 2016, 2:19 על ידי: dalia s   [ עודכן 16 בספט׳ 2016, 3:19 ]

ילדים והורים יקרים,

שבוע שני, גדוש ומרגש עבר עלינו במרחב א'. תחושה של מקום חדש, אך מוכר ובטוח יותר. כולנו מכירים אט אט זה את זה, מתחילות להירקם חברויות חדשות, המרחב מלא בעשייה, פינות התחפושות והמטבח תוססות. בבקרים לעיתים נכנסים עם חיוך, ולעיתים עדיין מתקשים להיפרד מההורים. כל זה טבעי ומובן ואנחנו נותנים מקום לכל מגוון הרגשות. במהלך היום הילדים משתלבים היטב בכל מגוון הפעילויות ונראה כי הם כבר מרגישים בבית במסגרת החדשה...  

חודש ספטמבר הוא חודש חגיגי מאוד אצלנו במרחב, שישה ילדים חוגגים ימי הולדת. איזה כיף! אתמול חגגנו למתן שלנו יום הולדת ראשון. מזל טוב!

ביום שני נפגשנו להרכבת המערכות. תודה לכולכם שהקדשתם מזמנכם ובאתם למפגש. תהליך בחירת המערכות האישיות הוא משמעותי ומרגש עבורנו ועבור הילדים, והוא אחד המאפיינים המייחדים את בית הספר שלנו. נראה כי הילדים כבר מצליחים להתמצא במערכת, ומי שזקוק לתיווך – אנחנו שם כדי לעזור. אנא דאגו לילדכם למערכת אישית קטנה שתישאר בתא באופן קבוע.

ביום רביעי התקיימו בבית הספר שני תרגילי התגוננות. הראשון לתרגול מצב של רעידת אדמה והשני לירי טילים. האלפים החמודים שיתפו פעולה והיו נהדרים כהרגלם.

בין התרגילים יצאנו להתאוורר בדשא הגדול הנמצא בסביבת בית הספר. עשינו פיקניק נחמד, שיחקנו והוצאנו המון מרץ. חזרנו עייפים אך מרוצים.

בשיעורי עברית המשכנו לתרגל את האות ת' – עם תנועת קמץ-פתח, וללא תנועה, וגם למדנו את האות מ'. ביום ראשון הילדים יקבלו את החוברת הראשונה של מפתח הקסם.

ב"חממה" אנחנו יוצרים בחומרים שונים, נותנים ביטוי יצירתי למה שלמדנו בשיעורי השפה וגם עובדים באופן חופשי.

בשיעורי חשבון אנחנו מתקדמים במרץ עם לימוד כתיבת הספרות, מבנה המספר ותכונותיו, מתחילים לעסוק במושגים כמו זוגי/אי זוגי, גדול/קטן, ימין/שמאל, שלם וחלקיו ועוד.

בשיעורי הבחירה הילדים נחשפים למגוון נושאים על פי בחירתם, הולכים בשמחה, וחוזרים לרוב עם חיוך (:

מאחלים לכולכם שבת נעימה,

אוריש, דליה ואורלי.

 

 

 

1-1 of 1