סיכום שבועיים 19.1.2018

פורסם: 19 בינו׳ 2018, 0:17 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 19 בינו׳ 2018, 0:42 ]
תלמידים והורים יקרים, 
שבועיים עמוסים ומלאים היו לנו בבית הספר. עשינו הרבה למדנו הרבה, חשבנו הרבה וגילינו המון...

יזמות 

(הרגל הרביעית של התיכון) או אם נקרא לה מנהיגות/מעורבות/דמוקרטיה נהיית יותר דומיננטית משבוע לשבוע...

אסיפה - קיימנו אסיפה מרחבית בנושא היציאה לאלונית - השיח היה בעיקר על המקום החברתי שתפסה האלונית, תחושה שהאלונית איפשרה לילדים להתחבר וליצור קשרים שאולי לא היו נוצרים במקום אחר. דרך הלוך וחזור מהאלונית הוא זמן יקר של שיחות עומק לתחושת הילדים. היה דיבור על כך שהאלונית מאפשרת מרחב גדול יותר. לצד אלה המורכבות שעולה בהקשר הכספי, לחץ חברתי להביא כסף או לקנות וגם אפשרות של המנעות מהתמודדות עם זמנים מורכבים בבית הספר, כאן אנחנו המבוגרים נכנסים לתמונה ולכן אנחנו רוצים לדעת מי יוצא?, כמה פעמים? לאיזה משך זמן? ומתי?
היה גם דיבור על התפקיד שלנו, המבוגרים, העובדה שהכל עובר דרכנו ודרך נירית דורשת הפעלה של רגישות מצד הילדים, זוהי למידה מאוד משמעותית לתחושת הצוות, הילדים לומדים לווסת את הצרכים שלהם, לחשוב לפני שהם נכנסים לתוך שיעור, חונכות או שיחה אישית ולהכיר בתלות שלהם בנו, הצוות.פולין - יש צוות שהתגבש לקראת המסע לפולין. יוזמה של נטע, רועי וסהר. הצוות נפגש בימי רביעי כבר כחודש ולומד את הנושא בהעמקה. את ההיבט הטכני והבירוקרטי, את ההיבט הרגשי וגם את ההיבט התכני. הלמידה/עשייה/תכנון עושים ב"שיטת הנבחרת". 
"שיטת הנבחרת" כל אחד מחזיק חלק אחר בידע ובפרויקט - תלמידה אחת אחראית על הפרוטוקולים, תלמיד אחר מנהל את הישיבות תלמידה שערכה למידה על פולין הביאה את הידע לכולם, תלמיה נוספת לימדה את כולם על חוזר מנכ"ל בנושא וכך הלאה.

עוד נבחרת - מתארגנת נבחרת כדורגל מעורבת בנים בנות מן המרחב בהובלת אייל המורה במטרה להתארגן לקראת תחרות אזורית שתתקיים בחודשים הקרובים.

מערכת - נערך משוב על המערכת של כיתה ט' עם נציגי השכבה הוסקו מסקנות לקראת מערכת מחצית ב' וחשיבה על אמצעים שונים לסייע לתלמידים לסנכרן את הלמידה שלהם בהאנגר. הילדים הפליאו בתובנות וחלק ניכר מרעיונותיהם כבר יכנסו לעבודה כבר במחצית שבפתח.


בגרות

מבחן ראשון בגיאוגרפיה, ציון ראשון אמיתי שמשוקלל לציון הפנימי שלקראת הבגרות, התרגשות והתמודדות יפה של הילדים, כילל הישגים יפים
התקדמות בפרויקטים באנגלית לבגרות - הילדים בחרו נושאים לכתיבה, וכל אחד מתקדם בקצב שלו ובתיאום עם המורות. חלק כותבים קודם בעברית ואז מתרגמים, חלק מעדיפים להתחיל ישר באנגלית. גם כאן הילדים שוקדים ועובדים יפה מאד על מגוון של נושאים - פמיניזם, קעקועים, מחשבים, רובוטיקה, אופנה, צמחונות ועוד.

בשיעורים

בשיעור אקטואליה של ניר - עבודת חקר על הסטטוס קוו וחוק המרכולים.

יום ניקיון - הקדשנו שעתיים יחד עם כל בית הספר לניקיון כל האזורים, התלמידים עבדו יפה ועשו אותנו גאים, ספונגה במרחב, סדר חדש בהאנגר, עזרה למרחבים צעירים, אווירה טובה ועשייה.
רגעים בהאנגר


רז ולוטוס שוקדים יחד על דוד המתנדב על תיקון הפסנתר בבית הספר.

אזור נגרות בהאנגר מתחיל לעבוד


הפסקה בסייבר לטובת אפייה


לסיכום רצינו לשאול אתכם ההורים - מה נותן תחושת סיפוק גדולה יותר? 
פריצה למחשב?
בניית רהיט בעץ?
או אפייה של מתכון חדש?
כמה מהתחושות האלה אנחנו המבוגרים מכירים?

שבוע טוב,
צוות המרחב
Comments