סיכום שבועיים-שלושה 8.2.2018

פורסם: 10 בפבר׳ 2018, 11:15 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 10 בפבר׳ 2018, 11:24 ]
תלמידים והורים יקרים,
עברו עלינו שבועות מספר שבועות עמוסים בסימן סיכומים והתחלות חדשות. נפגשנו בשיחות הורים, נפגשנו בחונכויות, סיכמנו שיעורים, סיכמנו תקופות במעשה ובמרחב. המון תהליכים של התבוננות וסגירה יחד עם פתיחה של דברים חדשים. 

סיימנו מחצית ואנחנו מתחילים מחצית חדשה ביום ראשון. הכנסנו שינויים במערכת הרגילה ובהאנגר שעלו מתוך שיחות עם ילדי המרחב. חשוב לנו להזכיר כי על כל הילדים לבחור מערכת במחצית הזאת, את ההסבר נתנו לילדים והם ידעו להסביר, בעיקר כיוון שהכנסנו מספר זמנים בהאנגר שדורשים הערכות וספירת מספר המשתתפים.

היה לנו יום ט"ו בשבט בגבעת עודד, עשינו לנו מסלול טיול משלנו, והצטרפנו לחלק האחרון של היום. כיף לראות את ילדי מרחב בוגר משתלבים עם כל הגילאים, זה קורה מעט ובדרך הנכונה לתלמידים שלנו. 
היה לנו גם שבוע חצר שמי שלא היה בו קרא עליו. לקחנו לעצמנו ארבעה ימים לשפר את פני בית הספר, לקחת אחריות על הסביבה שלנו, להתחבר אליה ולהשקיע בה. ילדי המרחב בחרו מגוון רחב של למידות בתוך השבוע הזה: היה מי שלקח על עצמו פרויקט של ניקיון או בנייה, בעץ, ברזל או צבע. היה מי שלקח על עצמו להאכיל את כל בית הספר. היה מי שבחר להתמודד עם שעמום והיה מי שבחר לא להגיע לבית הספר. התוצאה שראינו הייתה חשובה מאוד. ראינו איך ילדים כמו מבוגרים, כשיש להם בידיים את הכוח ליצור והם מרגישים עליו בעלות, רוצים לעשות עוד ועוד, להתנסות, ליצור, יש להם רעיונות חדשים ומרץ לעבוד. מעניין היה הזמן שלקח לילדים להתחבר. בסוף השבוע הילדים היו עם רצון ומרץ להתחיל אותו.

שאלה שעלתה לנו - האם גם בבית אתם עוצרים את השגרה, מתאספים כל המשפחה לסדר, לנקות, לשפץ, לצבוע, לבנות, להיות יחד?
מה היא הלמידה שם בעיניכם? האם היא חשובה ומרכזית בעיניכם כמו שהיא בעינינו?

כלמידה מהסיכום האחרון שבו הייתה שאלה - כאן יש מקום לענות:תודה ושבוע טוב,
צוות המרחב
Comments