סיכום שבועיים - 26-13.12.17

פורסם: 20 בדצמ׳ 2017, 10:52 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 20 בדצמ׳ 2017, 10:54 ]

חנוכה שמח לכולם!

לאחר החזרה ממסע שטח היו לנו שבועיים של מעט שיגרה.
ביקשנו מכמה ילדים לסכם, במילים שלהם, את מה שעשו בקבוצות המעשה בתקופה האחרונה:

יובל הדס, מעשה שחרית: "בשבועיים האחרונים, כל ילד, בזוגות או בקבוצות או יחידים, לימד משהו את שאר השחרית. כמו לדוגמא ילד אחד לימד אותנו לפרוץ למשחק שנקרא "cookie clicker" , בפעם אחרת לימדו אותנו להכין כדורי שוקולד, שני ילדים אחרים לימדו אותנו כדורגל ועוד ילדים נוספים העבירו לנו דברים חדשים בנושאים שונים. בנוסף, בסיכום יום, לפני שיצאנו לחופשת חנוכה, ניהלנו דיון עם קבוצת העמקה על מה בעיניינו המעשה שחרית והאם כשהסבירו לנו מה המעשה העמקה/מפגשים/שחרית בסמינר תיכון בחופש הגדול זה מה שחשבנו שיהיה."

עופרי כהן, מעשה העמקה: " בתחילת כל מעשה העמקה נפגשנו ועשינו משהו ממני על הפרוייקט האישי שלנו ואיך אנחנו לומדים אותו, אם התחלנו אותו לפני ולמה בחרת אותו. בשעה השנייה שהייתה לנו אור נתן לנו דפים ושלח אותנו להאנגר לעבוד. בסוף העבודה על הפרוייקט האישי שלנו היינו צריכים למלא דף על כמה ניצלנו את הזמן מ1-10, מה הפרוייקט שלנו ומה בדיוק עשינו בפרויקט. ימי חמישי במעשה הוא יותר יום גיבושי. אנחנו קובעים משהו לעשות ועושים יותר דברים מגבשים כמו משחקי חברה או סתם לדבר..."

נועה גל, מעשה מפגשים 1 (ניר) :" בשבועיים האחרונים עבדנו קצת על הגיבוש של הקבוצה. ארגנו לעצמינו מסיבת חנוכה והכנו ביחד לביבות. בנוסף המשכנו ללמוד על הסמים, שזה הנושא שבחרנו. קבענו להיפגש מיד אחרי חנוכה עם אדם שנגמל מסמים כדי שנוכל ללמוד קצת על ההשפעה של הסמים על אנשים. חוץ מזה שיחקנו בחוץ וניהלנו שיחות על יחס וכבוד לאחר. ניר הראה לנו כל מיני דברים שהוא מצא בנושא וראינו סרטים על נוער בתקופתנו."

שקד זר, מעשה מפגשים 2 (סהר) : " במעשה מפגשים שלנו בחרנו לעסוק בתקופה האחרונה בנכות ונגישות. דיברנו המון על משמעותה של הגישה, על היחד שלנו כלפי אנשים בעלי מוגבלויות ועל מצב הנגישות בארץ. אחרי שדייקנו את הנושא שהכי עניין אותנו הלכנו לראות את הסרט "לנשום" המספר על איש בעל מוגבלות שכל חייו משתנים ברגע שהגישה שלו לחיים משתנה. בנוסף עשינו סבבים של משהו ממני, כל ילד סיפר בתורו והביא משהו מעצמו לקבוצה. תפקיד הקבוצה היה להקשיב, לשקף ולפרגן".

אחד היעדים שנקבעו השנהלבית הספר קשור לנושא שיתוף ילדים בבית הספר. כתוצאה מכך הוזמנו הילדים מהמרחב להשתתף, לראשונה, באחת מישיבות הצוות שלנו שעסקו בנושא. לישיבה הגיעו מתנדבים מהמרחב ששיפו את הצוות בנקודת המבט שלהם, היה מעניין, ראשוני ואפילו מרגש. 
בנוסף, קבוצה גדולה מאוד שכללה את קבוצת המעשה של סהר ומתנדבים נוספים תכננו, ארגנו ובסופו של דבר גם הפיקו את חג החנוכה בבית הספר - העבודה הייתה בשיתוף עם מרחבים נוספים בבית הספר. ילדי המרחב שלנו בחרו להוביל את הכמח"ג והם עשו זאת -ובגדול! באופן עצמאי, מלא במקוריות, הומור משובח, התאמה וחשיבה על כל הפרטים. היה מדהים!!! 
כל הכבוד לכל השותפים והשותפות שהרימו את הכפפה!!!

ביום רביעי הגיעה משלחת מכפר הנוער ברוואנדה - את המשלחת הובילה נציגות מכובדת מהמרחב שבאנגלית מצויינת והמון סבלנות הדריכו את המשלחת בבית הספר ואפילו תרגמו עבורם את כל הכמח"ג! גאים בכם מאוד!

בשבוע האחרון עבדו הילדים במרץ למטרה משותפת - לסיים תוך שבוע פאזל של 1000 חתיכות ברמה גבוה מאוד. את הפאזל הרכיבו הילדים בהמשכים והיה מקסים לראות כל פעם קבוצת ילדים אחרת יושבת ועובדת על הפאזל. האתגר הבא כבר לפנינו - פאזל של 2500 חלקים...

במסגרת ההאנגר היו לנו שתי הרצאות מרתקות -
האחת מפי מרב זר שסיברה על העבודה שלה בכפרים של הנגמלים מסמים -מרב הראתה לנו סרטים, פתחה בפנינו צוהר להשפעות של הסמים, למערכת ההצלה והתמיכה שהנגמלים מקבלים, שוחחנו על הקלות שבה ניתן ליפול לבור הזה.
ההרצאה השניה הייתה מפי אורלי ראובני. דיברנו על מהם פגיעות מיניות, צפינו ביחד בסרט "שמש שלי" שהעלה סוגיות מורכבות מאוד על הנושא. אורלי סיפרה לנו על המטופלות שבאות אליה, על איך עוזרים להן, על ההשפעות השונות שפגיעות מיניות משפיעות על הנפגע/ת.
בסיום כל הרצאה נשלח משוב אלקטרוני והתגובות על ההרצאות היו טובות מאוד.
תודה לכן אורלי, מירב ואיילת - מחכים להרצאות נוספות!

קבוצת ילדים מהמרחב עובדת כבר מתחילת השנה על פעילות "הידרשות" - לפעילות נרשמו כמחצית מילדי המרחב והיא תמשך שלושה ימים. פרטים נוספים על הפעילות יגיעו בהמשך.

את נושא היציאה לאלונית אנחנו עדין לומדים - מוזמנים להעלות את הנושא עם הילדים שלכם...


מזכירים שב1.1.2018 ניפגש בבית הספר לערב מרחב משותף להורים וילדים - פרטים נוספים ישלחו במייל בקרוב!!

המשך חופשה נפלאה, ואינשאללה שיגיע הגשם בקרוב!

מאיתנו,

לי, ניר, אור וסהר
Comments