סיכום שבוע ראשון

פורסם: 6 בספט׳ 2014, 10:39 על ידי: Lee Van Spier

מי היה מאמין שחלפו עברו להם חודשיים מאז מסיבת הסיום המרגשת שלנו בשנה שעברה? נראה כאילו מצמצנו פעמיים והנה הגיעה לה שנה"ל תשע"ה (שני ראשי תיבות ברצף!) ושוב אנחנו מתרגשים בחגיגה, הפעם פתיחת השנה המסורתית בבריכה. התרגשנו ושמחנו לראות את כולם וגילינו שחלק מהילדים לא בזבזו זמן בקיץ וצמחו כמה סנטימטרים טובים לגובה. בעיקר היה נראה שכולם מאד שמחים לבוא, לפגוש את החברים ולחזור לביה"ס. כן, קראתם נכון, הילדים שמחים לחזור לביה"ס. איזו מתנה גדולה זאת לכולנו.
במהלך החופש מרחב בוגרים נצבע, שופץ ושודרג. ספה חדשה (האמת שהיא משומשת אבל אצלנו היא חדשה) הוכנסה למרחב, נוספו מתלים, מיקום הריהוט שונה והכל נוקה. במאמץ משותף איתכם ההורים שהגיעו לעבוד בקיץ, יצרנו מרחב נעים שבאמת מרגיש כמו בית. האתגר הוא כמובן לשמר את האווירה הנעימה והניקיון לאורך כל השנה ולא רק בשבוע הראשון ללימודים. במהלך השבועות הקרובים נגבש כללי התנהגות והרגלים לשהייה במרחב בתקווה שנצליח לשמר אותו נעים ומזמין לכולם.
התחלנו את השבוע בחלוקה לשחריות. בשנה שעברה היו לנו שלוש שחריות והשנה חילקנו את המרחב לארבע. במהלך הקיץ הצוות השקיע הרבה מחשבה בחלוקת הילדים לשחריות כך שהן יהיו מאוזנות ככל האפשר בכל צורה ואופן. תמיד יהיו כאלה שמרוצים יותר וכאלה שמרוצים פחות מהשחרית אליה שובצו אבל בסה"כ השיבוצים עברו בשלום והילדים שיתפו פעולה באופן מלא. החלוקה החדשה נותנת לילדים הזדמנות לצאת קצת מחוץ למעגל החברתי הרגיל שלהם ולקשור חברויות חדשות. אם הילד הפרטי שלכם מתלונן על השחרית בה הוא נמצא זה הזמן להבטיח לו שבהמשך יהיה מעולה ולהסביר לו שלדברים חדשים תמיד לוקח קצת זמן להתרגל. זה כמו הפעם הראשונה שהולכים עם נעליים חדשות רק בלי הפלסטרים על היבלות.
תשעה ילדים חדשים הצטרפו למרחב שלנו השנה ולכן הקדשנו זמן להיכרות איתם ועזרנו להם להכיר את הילדים הוותיקים ולהבין קצת ממה שקורה בביה"ס הלא כל כך קונבנציונאלי שלנו. שיחקנו משחקי היכרות שונים, דיברנו קצת על החוקים/הכללים/המנהגים שנהוגים בביה"ס, עברנו על סדר היום וניסינו לוודא שהנחיתה שלהם תהיה רכה ככל האפשר. מחלקת גאוות היחידה ביקשה למסור שהילדים שלכם באמת מדהימים וקיבלו את הילדים החדשים מאד יפה. לכל אדם יש קצב הסתגלות אחר לדברים חדשים, אבל נראה שאנחנו בדרך הנכונה.
אחרי הקיץ הסוער והמלחמתי שעבר עלינו הקדשנו את אחת השחריות לשיחה על חוויות המלחמה של הילדים. הילדים סיפרו על אזעקות שהם חוו, אם זה באזור יוקנעם או אצל סבא וסבתא במרכז, וחלקו איתנו מה הם הרגישו באותו זמן. דיברנו על אצל מי הטלוויזיה דלקה באופן קבוע ומה היתה רמת החשיפה של כל ילד למבול החדשות. לחלק מהילדים המלחמה נגעה באופן אישי דרך היכרות עם מישהו שנפגע במלחמה או קרוב משפחה שנלחם. היה מרתק לשמוע את החוויות שהילדים עברו ואת הניתוחים שהם עושים למצב. כבר אמרנו שהם התבגרו מאד בחופש?

שבוע טעימות הקורסים ממשיך גם בימים הקרובים וביום שלישי נפגוש גם אתכם לבחירת מערכת. מאחלים לילדים, לכם ולנו שנת לימודים מופלאה, פורייה, בטוחה ושקטה.

מור, אור, אייל וזיו

Comments