סיכום שבוע אחרון של שנת 2014

פורסם: 3 בינו׳ 2015, 13:21 על ידי: Ziv Rotblit

השבוע האחרון של 2014 מאחורינו וכבר הספקנו לקבל באהבה את 2015, חדשה-דנדשה מהניילון. יש כאלה שלקראת הסוף מתעייפים ומאטים את הקצב, לא אנחנו. גם השבוע האחרון של השנה שחלפה היה גדוש אירועים ופעילות. ממש חבל שלא הייתם שם איתנו, אבל לפחות ניתן לכם תקציר שתוכלו גם אתם להנות.
התחלנו את השבוע בנקיון ושידרוג המרחב. הוצאנו את כל הריהוט מהמרחב, שלפנו מגבים, שפכנו מים עם סבון ויצאנו להרפתקת ספונג'ה. הילדים לא רק שיתפו פעולה אלא עשו זאת בהתלהבות גדולה והמרחב שוב היה נקי ומצוחצח. מדהים איך נקיון משנה אווירה, המרחב פתאום נהיה נעים הרבה יותר. הדובדבן בקצפת המרחבית היה סטים חדשים שקיבלנו של שח/דמקה ולוח ששבש. ההתלהבות היתה גדולה מאד וכל השבוע ראינו המון ילדים יושבים ומשחקים במשחקים החדשים. אם יש לכם בבית משחקים כמו טאקי, סט, אבאלון, שחמט, ששבש או קלפים שמחפשים בית חם נשמח לאמץ אותם למרחב. אנחנו מתכננים גם השבוע להמשיך עם עבודות השידרוג ולהפוך את המרחב שלנו לבית אמיתי עבור הילדים, חכו לעידכונים.
את יום שני פתחנו בהכנת לוח פירגונים מרחבי. לכל מי שרצה ניתנה הזדמנות לפרגן לחבר על משהו, כל הפירגונים נכתבו וניתלו אחר כבוד במרחב. יש לפירגונים כל כך הרבה כוח, הם מעצימים גם את המפרגן וגם את המפורגן. מה דעתכם על פירגונים משפחתיים בפעם הבאה שאתם יושבים יחד לארוחת ערב? אצל אור קיימנו בשלישי דיון על פעילויות שהיינו רוצים לעשות בשחריות. הרעיון הוא להגדיל את מגוון הפעילויות בשחרית, לתרום לגיבוש הקבוצה שלנו ולתת לילדים מקום להביא את עצמם ואת הרעיונות שלהם לקבוצה. 
השחרית של אור זוכה להיות עם ברברה בימי רביעי. הפעם הדיון היה סביב הנושא מה כל אחד הולך לעשות בשש בערב באותו יום. החשיפה של פן אישי כזה על מה קורה בחיים של הילדים מחוץ לשעות ביה"ס, תורמת לגיבוש ולהיכרות הקבוצתית. סיימנו את היום בלימוד עוד שיר ילדים שברברה חיברה וכמו תמיד ההצלחה היתה אדירה. כבר אמרנו שאין על ברברה? אין על ברברה.
אצל אייל בשחרית קיימנו דיון משמעותי ומלמד על מיהו חבר אמיתי, איך אנחנו יודעים כשמישהו הוא חבר אמיתי שלנו ומה מצופה מחבר כזה. במיוחד בגיל ההתבגרות לחברים יש תפקיד משמעותי מאד וחבר אמיתי הוא מתנה גדולה שיכולה לעזור מאד להתמודד עם קשיים ובעיות. נקווה שהדיון שלנו פתח לילדים את העיניים ולימד אותם על מי כדאי לסמוך ואיך. אצל מור ניצלנו את הימים היפים שהיו לנו למשחקים בחוץ. כמו כל ילדי המרחב גם ילדי השחרית של מור מתים על משחקי כדור ובכל שבוע יש לפחות שחרית אחת שמוקדשת למשחקים כאלה. משחקים בחוץ יכולים להיות משמעותיים לא פחות מכל דיון או שחרית "רצינית" שאנחנו מקיימים. האיוורור בחוץ עושה טוב לכולם ובמהלך המשחק אנחנו לומדים על שיתוף, חברות והנאה. חשוב לנו גם לתת מקום לבחירה של הילדים ולהזכיר להם שבבי"ס דמוקרטי יש להם השפעה רבה על מה שקורה. בשחרית של מור היתה לנו גם ארוחת בוקר משותפת שכמו תמיד היתה מהנה ומשמינה. מבחר פחמימות הועמס על השולחן המשותף שלנו ואפילו הוספנו דוגמית קטנה של ירקות להרגעת המצפון. בשחרית של זיו זכינו השבוע לשיתוף של אופיר פרנפס שהביאה בגד גוף שהיא לבשה לאימוני התעמלות קרקע בגיל שש. אופיר חלקה איתנו את תחושותיה לגבי אותה תקופה, את האהבה שלה להתעמלות אבל גם את הקשיים שנילוו לאימונים הארוכים והקשים. השיתופים של הילדים תורמים מאד לגיבוש הקבוצה, נמשיך עם חפצים שילדים נוספים יביאו בשבועות הקרובים.
על יום התיאטרון שהולך להיות לנו כבר שמעתם? ועדת אירועים מארגנת לנו יום תיאטרון שבו על כל שחרית להעלות הצגה על פי סיפור ילדים כלשהו. במהלך השבוע ניהלנו דיונים בשחריות לגבי איזו הצגה לבחור מהרשימה שניתנה לנו. ניהלנו גם דיונים ארוכים ומלמדים לגבי תפקידים בהפקות ואיך מחלקים אותם. נכון לעכשיו השחרית של אייל תעלה את ההצגה "אוזו ומוזו", השחרית של מור בחרה את "תירס חם" (בים בם בם), השחרית של זיו את "שלגייה" והשחרית של אור עדיין מתלבטת בין "בת הים הקטנה" לבין "הכינה נחמה". קשה לנו כבר לחכות ליום התיאטרון, אבל התהליך עד אליו הולך להיות מרתק וחשוב לא פחות.
ואיך אפשר לסיים בלי אוכל? שחס ושלום לא תצאו מכאן רעבים. ביום רביעי בזמן טיול הרשות, מרחב בוגרים יצא להכין שקשוקה בתנאי שדה אי שם בנהלל. הילדים התגייסו והביאו מצרכים והכנו שקשוקה לתפארת. היה קצת חריף, אבל מאד מהנה, פירגון ענק לצוות הטיולים המרחבי שלנו על הרעיון ועל הביצוע!
בטח שמעתם שגלי חזרה אלינו אחרי חופשת הלידה שלה. היתה התרגשות אדירה כל השבוע סביב החזרה שלה והילדים טרחו והכינו לה ברכות ומתנות. גלי תתגבר את צוות המרחב שלנו ומהשבוע הקרוב תעביר שחריות לקבוצה של מור בכל יום ראשון.
זהו להפעם. מאחלים לכם ולנו שנת 2015 טובה, שקטה ומשמעותית עוד יותר אפילו מ 2014. החזאים מבטיחים שבוע גשום וקר במיוחד. מישהו אמר שלג בנהלל???
מור, אור, אייל וזיו 

Comments