סיכום שבוע 9.3.18

פורסם: 10 במרץ 2018, 10:57 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 10 במרץ 2018, 11:08 ]
הרבה אירועים עברו על המרחב לאחרונה,
פורים - משלוחי מנות, גמד ענק, הכל ביוזמתם וניהולם של הילדים. 

מחנה שטח - שישה ילדי המרחב שלנו התגייסו להיות הצוות הלוגיסטי של המחנה בגבעת עודד. היו שותפים בכל פרט החל משטיפת כלים, העמסת ציוד, הקמה פיזית של המחנה ועד תיווך חברתי, סיוע לילדים ללכת לישון, לקפל ולבנות אוהלים, הפעלת תחנות ועוד. יוזמה והעמקה עד הפרטים הקטנים. סבלנות ובגרות ברמה שלא הייתה מביישת שום תנועת נוער. עשו אותנו גאים!!!

מעבר ההאנגר- בין לילה התבשרנו שעלינו להקדים את מעבר ההאנגר. למרות הניסיון לשתף פעולה ולתכנן בצורה משותפת את המעבר עשינו זאת ביום אחד של התגייסות יוצאת דופן של המרחב כולו. ההאנגר מפוצל עכשיו לשני אזורים וגם הזמנים בהאנגר מפוצלים. בכל שעה שבה ההאנגר פתוח ישנו מבוגר אחד המציע תחום תוכן ובונה את מסגרת העבודה יחד עם הילדים שנרשמו אליו. המבוגר השני ממשיך ומסייע לכל שאר הילדים בכל תחומי התוכן האחרים המעניינים אותם. כך אנו מצליחים ליצור קבוצות עבודה, יצירה ולמידה שקודם עמד בפניהן המחסום הטכני של תיאום זמנים בין התלמידים. 
הרצאות בהאנגר - לאחרונה היינו מוצפים בהרצאות שונות מתחומים שונים המשותף לכולן הוא השילוב בין תוכן לרגש. בין חוויה ובין ידע. ההרצאות נותנות כיוון מחשבה חדש ומרעננות את זמני ההאנגר. הגענו למצב שהיינו צריכים לעצור מעט את שטף הפעילויות שהציף את שעות הפעילות של ההאנגר. 
רובם הגדול של השינויים בהאנגר בא מתוך השיח שסיכם את המחצית הקודמת עם התלמידים. השיח נערך בצורה וולנטרית כך שמי שרצה להשפיע בה לדבר בו. חשוב להדגיש כי רובם הגדול של האלמנטים בהאנגר נוצרו על ידי הצוות אבל נהגו על ידי שיח והתנסות עם התלמידים בשנים הקודמות. 

בנוסף לכל אלה, דנו במעגלי המעש"ה השונים בהתלבטויות עזיבה - חשוב היה לנו לתת לשים את הדברים על השולחן כמות בהם, לתת מקום ולחזק את המתלבטים על האומץ לשאול ולדון בשאלת העזיבה או ההישארות. הייתה זו הזדמנות בשביל כולם לבטא את הדברים שהם אוהבים ושמחים שקיימים בבית הספר לצד המקומות שפחות. ברור היה לנו שהשיח יכיל מורכבות, כיוון שיש הרבה טוב והרבה מחשבות סביב בית הספר. 

בהזדמנות זו אנחנו רוצים להזמין גם את ההורים לשתף אותנו בהרהורים, בחששות, בדברים שעולים בבית. עם החונך או כל איש צוות שנראה לכם מתאים ונוח. 

שבוע טוב לכולם,
צוות המרחב
הרצאה אישית מאלפת ומעלפת ישר מליבו של אופיר אלסר
תודה גדולה

צוות הלוגיסטיקה של מחנה עודד בפעולה
תודה ענקית

יוזמה בין רגע של אפייה ביום שלישי

"סורגות ומפטפטות" 
בר שלנו וציביה (אמא של נירית ומפקחת בדימוס)


Comments