סיכום שבוע 3.11.2017

פורסם: 3 בנוב׳ 2017, 6:18 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 3 בנוב׳ 2017, 6:29 ]

תלמידים והורים יקרים,

שבועיים של דמוקרטיה עברו על בית הספר בכלל ועל מרחב בוגר בפרט.

התלמידים החליטו על שינוי אירוע הכמ"ש לאירוע רשות והוספת זמן סדנאות והאנגר במקביל אליו. השיח באסיפה היה משמעותי, עמוק, עם חשיבה רצינית ולא רק אינטרס צר ואישי של כל תלמיד. את הגישה הזו הובילו תלמידי מרחב בוגרים כיאה למקומם בבית הספר. בכמש רשות הייתה נוכחות יפה מהמרחב שלנו הילדים שרו ורקדו.

בחירה משמעותית נוספת הייתה לבוגרים והיא הבחירה בטיולי החורף (צילום, מוזיאון, מסע שטח) בחירה שהעסיקה גם היא את הילדים ויש לה משמעות רבה בשבועות הקרובים.

בהאנגר - פתחנו בחירה באוסף של הרצאות ולמידות שאנחנו מתכננים ליצור. מתנדבים מצטרפים להדרגה לתת הרצאות בתחומי הידע שלהם והילדים צריכים לבחור בהרצאות המעניינות אותם. ערכנו עוד ביקרו בפאבלאב (מדעטק) מספר תלמידים קטן אשר יצא עם רעיון שאותו אנחנו מנסים לפתח וליישם (כלי למידה להאנגר). נוצרו קבוצות למידה שונות בהאנגר לטובת ביולוגיה, פיסיקה, ציור, מוזיקה ועוד. בתחום הטכנולוגיה יש לנו קבוצת רובוטיקה בהובלת גילעד ואופיר אשר תצא לתחרות האזורית של ליגת ה-FLL

במעשה - המשכנו עם משהו ממני והילדים קיבלו משימה לראיין אדם או אישה בסביבתם בהקשר לנושא ההעמקה שלהם.

בבגרויות - בגיאוגרפיה הילדים לומדים מעט אסטרונומיה ולאט לאט יתקרבו לכדה"א ולנושאים הקשורים בו, בהבעה אנחנו מתרגלים הבנת הנקרא דרך טקסטים של בגרויות ובמקביל כתיבה של מאמרי טיעון, באנגלית מתרגלים שיחה ויצירת טיעונים דרך דיבייטים וכן העשרה של אוצר המלים דרך הכתבות. במתמטיקה ילדי 4/5 יחידות עוסקים בהוכחות גיאומטריות בעזרת משולשים.

מסע השטח - במקביל להרשמה ולהכנות, אנחנו עוסקים גם בהיבטים הרגשיים והחברתיים של המסע - איך זה מרגיש לישון מחיץ לבית, מי יטייל איתי, מי יישב לידי באוטובוס, עם מי אשן באוהל וכו'.

פינת הקפה שנוסדה באסיפה מרחבית נמצאת בתהליך יצירה והילדים מרגישים ומבטאים את האמון וההבנה שלהם שהם יכולים לשנות את המציאות שבה הם חיים ולומדים, שיש להם כוח בידיים ואחריות על העשייה וההתפתחות שלהם.

תהליכים אלה משמעותיים מאוד לתהליך הגדילה וההתפתחות של המרחב של חבריו, יחד אנחנו מרגישים שאנחנו מעצבים לעצמנו את התיכון שלנו והוא נהיה בהיר יותר מיום ליום. 

מזכירים למי שעוד לא מילא טפסים רפואיים ואישורים של בית הספר. 

סוף שבוע רגוע,

צוות המרחב

אור, סהר, ניר, לי

 

לוטוס לומד להכין פנקייק ולהפוך באוויר


Comments