סיכום שבוע 30/11-04/12/2014

פורסם: 6 בדצמ׳ 2014, 10:51 על ידי: Ziv Rotblit

כל שבוע כשאנחנו מתיישבים לכתוב את הסיכום השבועי אנחנו עושים כמיטב יכולתנו לכסות את כל האירועים המרכזיים של השבוע כדי שגם אתם תהיו חלק ממה שהיה וממה שעשינו. אבל איך מעבירים את האווירה, את השמחה ואת הלמידה המשמעותית והמיוחדת שקורית אצלנו? בקיצור, תהיו חייבים לבוא לבקר מתישהו. בינתיים, כדי שלא תגידו שאף פעם לא מספרים לכם כלום (בפולנית זה נשמע יותר טוב) הנה מה שהיה לנו השבוע.
אצל מור נוצרה מסורת של פתיחת השבוע בשחרית ספורטיבית כדי לחמם קצת את השרירים ולהשתחרר מעפיצות השבת. השבוע היה תור משחק ה"שרופים". לכל מי שלא מכיר, המשחק כולל עמידה בטור ארוך כשהראשון קולע כדור לסל ומי שעומד מאחוריו מנסה גם לקלוע ולפסול אותו. צריך לראות כדי להבין. בכל מקרה, על אף שמדובר בתחרות מתגלים גם היחסים המיוחדים בין הילדים שמעודדים אחד את השני לקלוע. תחרותיות זה יופי, חברות זה עוד יותר טוב. המשכנו את המגמה הספורטיבית כשביום שני איחדנו בין השחרית של מור לזו של זיו ושיחקנו מחניים. בשלוש מילים: אינטנסיבי, מותח וכיף. בסוף השחרית של מור ניצחה ממש בשניות האחרונות ועל אף שקבוצה אחת הפסידה כולם ירדו מהמגרש במצב רוח טוב. אנחנו הרי כבר יודעים שההשתתפות היא הניצחון האמיתי. גם אצל אייל הספורט לא קופח (תודו שלא ציפיתם אחרת) והלכנו כולנו יחד לאימון קצר במתקני הכושר שמול ביה"ס. אין כמו ספורט על הבוקר כדי לפתוח את הראש ללמידה. המגמה הספורטיבית המשיכה בטיול הבית ספרי שהיה ספורטיבי במיוחד. אמנם ילדי כיתות ו' היו עסוקים בקטיף (נספר על זה עוד בהמשך) אבל ילדי כיתות ז' השתתפו ובגדול. גיל ההתבגרות בהתפרצות מלאה אצלנו ולפני הטיול היתה התנגדות גדולה ליציאה, אבל גם המתנגדים הגדולים ביותר חזרו מהטיול עם חיוך גדול וכמה מהם היו אפילו אמיצים מספיק להודות שעל אף ההתנגדות הם שמחים שיצאו לטיול (!!!) ואפילו נהנו (!!!). כדי שלא נכנס חס ושלום לתת-תזונה בעקבות כל הספורט שעשינו, השחרית של מור גם קיימה את ארוחת הבוקר הדו-שבועית המסורתית שלה. כולנו יודעים שאוכל מקרב בין אנשים והארוחות המשותפות האלה הן הצלחה גדולה.
אצל אייל קיימנו מעגל הסכמה בו דיברנו על התפקיד שלנו באסיפה וכמה הוא יכול להיות משמעותי. אצל מור בדקנו תכונות שיש לנו ואיך הן נתפסות בעיני אחרים וזה הוביל לדיון על הקושי בקבלת ביקורת. הדיון המשיך בשחרית אחרת כשנתקענו כולנו יחד על אי בודד והיינו צריכים לגלות מה החוזקות של כל אחד מאיתנו כדי שנוכל לשרוד יחד. אצל זיו, שירה בן-דוד הביאה את הבובה האהובה עליה שמתלווה אליה מאז שנולדה וסיפרה לנו איך גם ממרומי גילה המתקדם היא לא מוכנה לוותר עליה. הילדים היו מקסימים ושאלו שאלות על החשיבות שיש לבובה בעיני שירה ומה הסיבות לכך. חלק מהילדים גם סיפרו על חפצי מעבר שהיו להם כשהיו קטנים.
אחרי כל הרצינות הזאת היינו חייבים להשתחרר קצת. אצל אייל שיחקנו במשחק "סבתא שוקולד" וזללנו אלפי קלוריות בזמן קצר במיוחד. אצל אור, נטע מינצר סחף אותנו למשחק פנטומימה בו נאלצנו להתחזות לדמויות מופת כמו בר רפאלי ומיילי סיירוס. אבל את הקרדיט לשטות השבועית הסוחפת ביותר מקבלת ברברה שלימדה את ילדי המרחב כל מיני שירי ילדים שהיא ובני משפחתה המציאו לאורך השנים. כל שיר מלווה ברצף תנועות מופרך לחלוטין ומצחיק במיוחד, מה שכמובן אומר שכל ילדי המרחב נסחפו לטירוף ושרים ורוקדים באושר גדול.
אצל אור חברנו לשחרית של סהר ממרחב ניצנים ועשינו שחרית מיוחדת בנושא קומפוסט. מסתבר שאת הקומפוסט המשובח ביותר מייצרים שלשולים ולכן כולנו שיחקנו ולמדנו על עולמם בעזרתם האדיבה של כמה שלשולים שסהר הביאה. המגמה האקולוגית נמשכה כשילדי כיתות ו' יצאו למשימת קטיף נוספת במסגרת צעדים להתבגרות. אחרי הליכה מהנה לשדות "לקט ישראל" פצחנו בקטיף נמרץ של קולורבי. שימו לב שזה לא היה סתם קטיף, אלא קטיף נמרץ, מה שאומר ששברנו את כל השיאים של עצמנו וקטפנו 2 טון (!!!!!!!!) של קולורבי שיחולקו ל 600 משפחות נזקקות. מדהימים הילדים האלה שלנו.
את הרשמים והתמונות מהכמ"ש המיוחד שהיה לנו נשאיר לאורי ולסיכום הבית ספרי. אז לסיום, קצת ממה שצפוי לנו בקרוב:
ביום ראשון נצטלם שוב לתמונה המרחבית שלנו. אנא עשו מאמץ שכולם יגיעו באותו יום.
מאיה רוזנבלט מנסה לארגן נסיעה משותפת לת"א וביקור בבית הספר ביאליק-רוגוזין. פרטים בהמשך...

מאחלים לכולם שבוע נעים, חמים ונטול פוליטיקה מעצבנת. אתם יכולים לראות בזה הבטחת בחירות שלנו אליכם.

מור, אור, אייל וזיו

והנה משהו קטן מעמוד הפייסבוק של לקט ישראל:

https://www.facebook.com/395537933838201/photos/a.395671893824805.92008.395537933838201/804094862982504/?type=1

Comments