סיכום שבוע 25.10

פורסם: 25 באוק׳ 2018, 12:12 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 25 באוק׳ 2018, 12:14 ]
יום הולדת
תלמידים והורים יקרים,
השבוע שעבר עלינו היה בסימן סובלנות, אם היינו מתכננים אותו כך הוא לא היה מתאים יותר ליום הזיכרון ליצחק רבין שאיתו התחיל השבוע.

רבין - ציינו את היום במעגל בית הספר בסוף יום חמישי שעבר ופעילות הפתיחה של השבוע עסקה בדילמות שבינינו לבין האחר, ראיית האחר וסובלנות אליו. ערכנו סדנה בהאנגר, התלמידים התחלקו לקבוצות ולמדו סוגיה עכשווית הקשורה לקבלת האחר. 

ביום שלישי יצאו מספר גדול של ילדים לביקור בבית הספר הדמוקרטי בחדרה בליווי אור וברברה. נפגשו עם תלמידים ולמדו להכיר את המשותף והשונה בין בתי הספר. רשמים משמעותיים ביותר היו בכל הנוגע לפתיחות, קבלה, יחס לתלמידים אחרים ורב גילאיות והתפתח דיון מעניין על היכולת שלנו להיות כך, לצד דיון על הדמוקרטיה בבית הספר שלנו, על ערכם של גבולות ועל חסרונותיהם.

במקביל לנסיעה לחדרה המחצית השנייה של התלמידים נשארה ללמוד בהאנגר וסיימנו את היום בשיחה על ההאנגר, ביקשנו מהתלמידים לתת טיפים לתלמידים חדשים אשר נכנסים להאנגר:
עלו נושאים מרתקים ביותר. נושא השקיפות והשיתוף מסתבר כמשמעותי ביותר לתלמידים אשר לומדים בהאנגר. הרבה יותר מאשר ההפרעה של הרעש, תורמת השותפות בלמידה גם אם מדובר בנושאים שונים. התלמידים אמרו שלוקח זמן להבין את משמעות ההאנגר, רק כאשר הבינו שהלמידה שלהם תלויה רק בהם עצמם ואין להם את מי להאשים, הצליחו לשהות מספיק זמן ולהמשיך לנסות עד שמצאו את הדרך הנכונה להם. התלמידים גם אמרו שזהו תהליך שלוקח זמן ואין בו קיצורי דרך, חלקם טענו שצריך פשוט להיות בהאנגר ולבסוף זה יקרה. אחת ההערות המעניינות ביותר הייתה על כך שאין בהאנגר פעילות שהיא לא חשובה, גם אם הפעילות היא כביכול הפגתית, היא בעצם משתלבת בדרך כלשהי בליבה של הלמידה בהאנגר, אם מצאנו אותה. לתלמידים מסויימים יש ליבה של יותר מנושא אחד ולאחרים נראה שאולי אין ליבה, אך המחשבה בהחלט מרתקת. 

ביום רביעי ערכו ניר ואור שיחה על הבגרויות עם כיתה י' - הרשמים היו חשובים בכדי לעזור לתלמידים להיכנס בצורה חלקה כמה שיותר לעולם נפרד זה. בנוסף לילדים מבחן ראשון באנגלית השבוע.

ביום חמישי ערכנו אסיפה מרחבית ראשונה והעלינו נושאים שחשובים לנו לעסוק בהם השנה באספות המרחביות. לאחר מכן חגגנו יום הולדת לילדי ספטמבר ואוקטובר בניצוחה של עדי.

בסופו של תהליך היו לנו מספר לא קטן של שיחות מאורגנות ואקראיות שעסקו בנושאים ברומו של עולם, השיחות כולן פתחו את המחשבה של כולנו, תלמידים ומורים כאחד ואנחנו יצאנו מהשבוע עייפים אך במצב רוח מרומם. 

אנחנו חוזרים ומזמינים אתכם לבוא ולבקר אותנו בהאנגר, גם לזמן קצר, עדיף כמובן בתאום מראש. 

שבוע טוב לכולם,
צוות המרחב
אור, ניר, לי
הכנה למסע שטח

שיעור לשון לבגרות

ביקור בחדרה 

בונים מדפסת תלת מימד חדשה
Comments