סיכום שבוע 25-29/01/2015

פורסם: 31 בינו׳ 2015, 11:19 על ידי: Ziv Rotblit

לדברים הטובים באמת צריך לחכות. אתה זורע זרע, משקה ומטפל, מתרגש מהעלים הראשונים שיוצאים, מביט באהבה ובתקווה איך הזרע הקטן הופך לצמח ובסוף, אחרי חודשים ארוכים, אם השכלת לחכות, אתה זוכה גם לקטוף את הפירות. אצלנו יש קטיף פירות יום יומי, פירות חינוכיים מכל הסוגים והצורות, אבל השבוע קטפנו פירות דרמטיים במיוחד. אחרי הבילד-אפ הדרמטי הזה אין לכם ברירה אלא להמשיך לקרוא ולגלות איך היה ביום הדרמה אצלנו. הנה מתחילים, מסך!
סוף המחצית מגיע אלינו כבר בשבוע הבא והשבוע החונכים המשיכו להקריא מכתבי חונכות ולכתוב במרץ את התגובות שהיו לילדים בקשר למכתבים. מכתבי החונכות נותנים לנו הזדמנות לייצר תהליך משמעותי וחשוב מול הילדים בו אנחנו מקבלים תמונה הוליסטית שלהם מכל המורים שמלמדים אותם. חשוב לא פחות, אנחנו יכולים לשקף לילדים וגם לכם ההורים, את התמונה הזו שנותנת אינדיקציה למה עובר עליהם בביה"ס. ביום שלישי, בין מכתב חונכות למכתב חונכות, פגשנו אתכם לשיחות הורים. אנחנו תמיד שמחים לפגוש אתכם ולספר לכם מה עובר על הילדים שלכם בשעות שלהם בביה"ס ועל כל התהליכים שהם עוברים. שמחנו שרובכם המוחלט הגיע, שיחות ההורים הם נדבך חשוב בתהליך החינוך שאנחנו עושים בביה"ס.
היתה לנו השבוע פעילות תרבות בנושא מוזיקה קלאסית. הגיעה אלינו מרצה אורחת מהפילהרמונית ויחד איתה שמענו מוזיקה קלאסית, הכרנו את הכלים השונים שמנגנים בתזמורת ולמדנו על ההבדלים בין מוזיקה קלאסית מערבית לבין מוזיקה קלאסית מזרחית. המפגש נערך כהכנה לביקור של כמה נגנים קלאסיים שיבואו לנגן לנו בשבוע הבא. כמו בכל פעילות גם כאן היו ילדים שהתחברו מאד לנושא, השתתפו ונהננו, וילדים אחרים שהנושא פחות דיבר אליהם. גם בזה טמון שיעור חשוב, היכולת לדעת מה הדברים שאתה אוהב ואת אלה שפחות. חוץ מזה, לפני שבועיים הוחלט באסיפה שכל פעילויות סל תרבות יהיו חובה לכולם. הזכרנו לכל המתלוננים על שיעמום שהיתה להם הזדמנות להגיע לאסיפה ולהצביע שהפעילויות לא יהיו חובה. אם הם בחרו לא להגיע, שלא יתלוננו. שיעור חשוב לקראת הבחירות לכנסת שיערכו בעוד חודש וחצי. בחרתם לא להצביע בבחירות? אל תבואו בתלונות אח"כ.
ביום רביעי נערך יום הדרמה שחיכינו לו כל כך הרבה. על הפעילויות המגוונות והנהדרות שהיו לנו במהלך היום ניתן לאורי לספר לכם בסיכום השבוע הכללי ואנחנו ממליצים לכם לא לפספס גם את התמונות. אצלנו במרחב החלטנו לדחות את ההצגות ליום חמישי כדי שכל המורים יוכלו להשתתף ולהשמין מנחת. בשחריות במהלך השבוע עשינו חזרות ועוד חזרות, שיכללנו ושידרגנו , הכל לקראת ההופעה הגדולה. במהלך התהליך ראינו איך הילדים משתפים פעולה ומפרגנים אחד לשני. ראינו ילדים לוקחים לעצמם תפקיד מנהיגותי, כולל כאלה שלא עושים זאת לעיתים קרובות. בעיקר ראינו המון אהבה, גיבוש והתרגשות. ביום חמישי בבוקר התכנסנו כולנו במרחב ואפילו אירחנו שחרית מניצנים ושחרית מצעירים. ההצגה הפותחת היתה "בת הים הקטנה" וכללה ריקוד מרגש של אריאל ופלאונדר. המשכנו להצגה "תירס חם", (סליחה, שוקו חם) כולל גבות מחוברות, מתח וכתיבה מופלאה של אלון שיצר הצגה חדשה ומפתיעה מסיפור ישן ומוכר. אח"כ ביקרנו את אוזו ומוזו מכפר קקרוזו למשל מצחיק ומעורר מחשבה על הפחד שלנו מהשונה ועל קבלת האחר. קינחנו בגירסה תימנית לסיפור שלגיה שכללה תפוח מורעל בסחוג, שלושה גמדים וכיפה אדומה שהגיעה בטעות לביקור. ההצגות היו מושקעות מאד, מצחיקות ונתנו ביטוי לכל ילדי המרחב. היה פשוט תענוג.
סיימנו את השבוע בכמ"ש שפירגן בגדול לועדת אירועים שלנו שאירגנה את יום התיאטרון. מעבר להופעות היו לנו הפעם גם משחקי דרמה שהובילו הבוגרים. בכלל נראה שלאחרונה, בעיקר אחרי כמ"ש הבוגרים וריקוד הזוגות, הבוגרים לוקחים חלק פעיל יותר בהובלת ביה"ס. נראה כאילו הם קיבלו ביטחון, הפנימו את מה שפימפמנו להם שנים ("ביה"ס הזה הוא שלכם! קחו מנהיגות ותובילו אותו!!!" סימני הקריאה במקור) ולקחו לעצמם תפקיד מנהיגותי מוביל. אנחנו צופים מהצד ונהנים מכל רגע, גאווה.
סוף המחצית הגיע והשבוע חלוקת תעודות, לא ייאמן איך הזמן עובר מהר כשנהנים. השבוע נבחר גם מערכות חדשות לקראת המחצית הבאה, נחגוג את ט"ו בשבט ונעשה וי על מחצית א'. תבואו גם למחצית ב'?

מאחלים לכולם שבוע טוב וסיום מחצית נעים.

מור, אור, אייל וזיו

Comments