סיכום שבוע 23-27/11/2014

פורסם: 29 בנוב׳ 2014, 11:57 על ידי: Ziv Rotblit

המונסונים הגיעו! אז אולי לא, אבל תודו שהיה לנו יופי של גשם השבוע. מרוב שהיה רטוב שכחנו שאנחנו רק בנובמבר, אבל על אף הקור והרטיבות, המראה של זרימה בכל מקום ושל הירוק המהמם הזה שהתחיל לצמוח בכל שדות העמק חימם לנו את הלב ועשה לנו נעים בגוף. רוצים לקרוא מה היה לנו השבוע? רוצו לעשות כוס תה, תתעטפו בפוך, אנחנו תיכף מתחילים.
גם השבוע לא פסחנו על סבב יום ראשון המסורתי, הילדים אוהבים מאד לספר ולחלוק עם החברים מה הם עשו בסוף השבוע. כמעט כל הסיפורים השבוע התחילו ב "נשארנו בשבת בבית" והמשיכו עם "ואכלנו צ'ולנט/חמין". בכל זאת חורף בחוץ וסבתא לא מרשה לצאת במזג אוויר כזה. כמו כולנו, נראה שגם לילדים יש צורך מדי פעם בשבת רגועה ושקטה בחיק המשפחה וכנראה שאין צורך בריצה מטורפת מאטרקציה לאטרקציה. ביום שני המשכנו בפרוייקט שיפור המרחב שלנו. התחלקנו שוב לצוותי עבודה והמשכנו לדבר ולקדם את השיפורים עליהם החלטנו. נרשמת התקדמות אמיתית ונראה שאנחנו בדרך הנכונה להפוך את המרחב שלנו לנעים ומזמין לכולם. במקביל, הילדים שלא השתתפו באחד מצוותי העבודה נשארו עם אייל לשיח על הטיולים המרחביים. הועלו המון רעיונות יצירתיים לטיולים ובקרוב נפגש עם אורי ואריאלה (אחראית הטיולים) כדי להתחיל להוציא לפועל את שפע הרעיונות שהועלו. בסיכום היום ביום שני צפינו יחד בקטע מהסדרה רמזור המציג איך ייראה ביה"ס במידה והילדים יוכלו להשתמש באופן חופשי בסמארטפונים שלהם. תשכחו מתקשורת ישירה בין הילדים או משחקים, הכל ייעשה דרך הטלפונים. נראה שהקטע הניע את גלגלי החשיבה אצל הילדים ונתן להם תמונה (קיצונית אמנם) של הבעיות הכרוכות בשינוי חוק הטלפונים הקיים.
אצל אייל ניצלנו את מזג האוויר החורפי לשתייה משותפת של תה חם וכרסום עוגיות. היתה לנו גם אליפות ששבש כייפית במיוחד וג'אם מצחיק במיוחד. היתה לנו גם שיחה רצינית על חלקו של המרחב הבוגר בהובלת ביה"ס ובשמירה על החוקים והמנהגים שכבר השתרשו להם. אצל מור דיברנו על התכונות השונות של כל אחד מאיתנו ובדקנו איך אנחנו נראים בעינינו ובעיני האחרים שסביבנו. בסיכומי היום אצל מור היו לנו שיחות ספונטניות על מצב הרוח שלנו והמון משחקי תנועה שתרמו לגיבוש ולכיף הכללי של כולנו. בזמן טיול הרשות הבנות שלא יצאו לטיול הצטרפו לאביגיל שאפתה במטבח והתפתחה לה שיחה על אוכל, בריאות ואפילו צמחונות. מזכירים לכם שלמידה מתרחשת בכל מקום ולאו דווקא בשיעורים פורמאליים. אצל זיו ציינו את יום השנה לפטירתו של אריק איינשטיין (מאמינים שעברה כבר שנה? משהים איך הזמן עובר. זה מסוג האירועים שנזכור תמיד איפה היינו כששמענו) בהשמעת שירים של אריק איינשטיין עפ"י בחירת הילדים. כל ילד בחר שיר של אריק ביו-טיוב ופשוט ישבנו והאזנו יחד. השחרית היתה כל כך מיוחדת שהילדים החליטו בספונטניות להמשיך אותה במבואה. צוות הגברה מייד התגייס והמשכנו את שחרית הזיכרון לאריק איינשטיין יחד עם כל ביה"ס.
ביום חמישי בבוקר חגגנו במרחב יום הולדת לתומר ראובני. היום החגיגי הזה נמשך כשחגגנו יחד יום הולדת לאייל המורה בסיכום יום, איזה כיף כששמחות באות בצרורות. הפורמט הזה של חגיגת יום הולדת מרחבית תפס יפה וכולם נהנים לברך ולאכול עוגה יחד.
דובדבן אחרון על הר הקצפת הזה- הצטרף אלינו השבוע ילד חדש למרחב בשם גלעד שגב. גלעד השתלב מייד במרחב וקשה להאמין שהוא רק כמה ימים איתנו. נאחל כולנו יחד בהצלחה לגלעד.
זהו להפעם, מבטיחים להמשיך עם כל הטוב הזה גם בשבוע הבא.

שבוע טוב,

מור, אור, אייל וזיו

Comments