סיכום שבוע 22-26/11/15

פורסם: 28 בנוב׳ 2015, 13:53 על ידי: Ziv Rotblit

שבוע סתוי חמים ושמשי עבר על כוחותינו בנהלל ויחד איתו נכנס מרחב בוגרים להילוך גבוה. המשכנו ללמוד במרץ, עבדנו במשקים בנהלל וכפר יהושע והמשכנו בעבודת שיפור פני מרחב בוגר ובית הספר. סיכומי השבוע מאפשרים לנו לחלוק איתכם חלק מהחוויות שעברו עלינו השבוע ואנחנו שמחים על ההזדמנות להשוויץ, אז בואו נתחיל.
מעגל ההסכמה השבועי שלנו דן בהתאספות השבועית שלנו ביום חמישי הידועה בשמה המקוצר הכמ"ש (להגיד כמעט שבת בכל פעם ממש מעייף לנו את הפה). דנו במקומם של הבוגרים בכמ"ש והאם הוא מתאים להם בגילם המתקדם או לא. ליצור כל שבוע מכנה משותף לילדים בכיתות א'-ח' זה לא פשוט ומסתבר שהבוגרים שלנו מודעים למורכבות העניין ומביאים איתם שלל רגשות מעורבים. פתרון לא מצאנו אבל קיבלנו דיון מעניין ומפרה. דיברנו גם על חוק האוזניות שמאפשר לילדי בית הספר להאזין למוזיקה באוזניות המחוברות לנגני מוזיקה. חלק מהילדים משתמשים בטלפונים כנגנים והדיון נסוב על האם יש כאן סתירה עם חוק הטלפונים האוסר שימוש בטלפון בשעות הלימודים ואיך מוודאים שילדים לא ינצלו לרעה את החוק החדש. היה לנו דיון מרתק וגם גילינו על הדרך כמה מוחות משפטיים מבריקים שאין לנו ספק שעוד ישפיעו על מערכת המשפט בישראל.
השבוע חגגנו יום הולדת לדביר ויצמן. לפני טריפת העוגה ערכנו את חידון יום ההולדת שלנו בו גילינו שדביר חולם על חופשה בטיימס סקוויר בניו יורק. אנחנו מתנדבים כמובן ללוות את דביר בהגשמת חלומו, יש למישהו כרטיס מיותר לניו יורק? ברוח אמריקאית זו נבשר לכם שמשחקי הפריזבי שהתקיימו במגרש הועברו אחר כבוד לדשא מחוץ לבית הספר לאחר עוד מפגש בין פריזבי לראש כואב. קבענו כללים ליציאות למשחק והבוגרים שלנו לקחו אחריות ומגישים לנו בכל פעם רשימה עם שמות השחקנים לפני שהם יוצאים. גדלו הילדים האלה.
בזמן סדנאות ביום חמישי ייסדנו את מועדון הסרט הטוב המיועד רק לילדי מרחב בוגרים. לבוגרים שלנו יש צורך טבעי בהתבדלות מהילדים הצעירים יותר והם שמחו על ההזדמנות לצפות בסרטים רק בחברת בני גילם. הסרט הראשון שנבחר היה הנסיכה הקסומה. הספקנו רק את חציו הראשון של הסרט, אבל אחרי שטחנו טונות פופקורן גם הספקנו לערוך רשימה של סרטים נוספים שנשמח לראות בימי חמישי הבאים.
חנוכה מתקרב בצעדי ענק והשבוע נקדיש זמן לקישוט המרחב כדי להכנס לאווירת החג. שבוע לימודים מלא אחרון לפני החג, בואו ניתן פיניש מנצח.
שבוע טוב,

יעל, מור, אור וזיו

Comments