סיכום שבוע 22-26/03/2015

פורסם: 12 באפר׳ 2015, 2:13 על ידי: Ziv Rotblit

שמחה רבה, שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא!
רגע לפני החופשה הארוכה, חשוב שלא תשכחו לעצור אצלנו בסיכום השבועי כדי לתדלק ולקבל כוח לשבועיים הקרובים. זה לא פשוט לעמוד בפקקים, להגיע לסדר ואז לחכות עוד שעה וחצי עד שולחן עורך! אבל אל דאגה, אנחנו איתכם. הנה מגיעה מנת הנחת השבועית.
השבוע כולו היה כמובן ברוח החג וההכנות אליו. בשחריות דיברנו על נושאים שונים הקשורים לחג. דיברנו על מה הדבר שאנחנו הכי אוהבים בפסח (מצה עם שוקולד, חשבתם אחרת?!?!) ומה כל אחד מאיתנו מתכנן לחופשה הארוכה (טיולי תנועה, טיולים בחו"ל, השלמת סדרות טלוויזיה במנה אחת גדושה). אם הקשבתם כשקראו את ההגדה ולא רק ספרתם עמודים עד שולחן עורך (חשבתם שאתם המצאתם את הטריק? כולם עושים את זה בסתר), אתם יודעים שפסח הוא גם החג בו אנחנו אמורים לצאת מעבדות לחירות. למזלנו הרב אף אחד מאיתנו לא נמצא בעבדות פיזית אמיתית, אבל לכל אחד מאיתנו יש משהו שהוא היה רוצה להשתחרר ממנו כדי להגיע למקום טוב יותר בחייו. בשחריות דיברנו על מה הדבר שאנחנו רוצים להשאיר מאחורינו בפסח הזה ואיך אנחנו מתכננים לנקות את עצמנו מהמשא המיותר הזה. הנה לכם נושא שיחה טוב לשולחן הסדר, ממה כל אחד מאיתנו היה רוצה להפרד. כן דודה שולה, גם את משתתפת.
במסגרת ההכנות והנקיונות לחג עשינו לא רק נקיון פנימי אלא גם נקיון בית ספרי כדי לייפות, לסדר, לצחצח, לשדרג, להכין ולהתחיל את הישורת האחרונה של השנה עם בית ספר נקי יותר ונעים יותר. כל שחרית קיבלה אחריות על מרחב מסויים, ניקתה, סידרה ובעיקר זרקה המון דברים מיותרים. לא ייאמן כמה דברים שאנחנו לא באמת צריכים אנחנו אוגרים במהלך השנה, מזל שיש פסח כדי לזרוק. אחרי כל הנקיונות והציחצוחים האלה היינו מוכנים לסדר פסח כהלכתו.
סיימנו את השבוע בסדר פסח בית ספרי. הסקפטים (שהיו כאלה עוד באירופה) ניסו להגיד שאנחנו כבר לא בית ספר קטן ושלא נצליח להרים הפקה בסדר גודל כזה בצורה מוצלחת. למזלנו, בית הספר שלנו משופע באנשי חזון ואמונה שלא ויתרו ועשו לנו סדר לתפארת. שולחנות וכסאות נסחבו וסודרו, מפות נפרסו, כלים הונחו והכל היה מוכן. בהנחייתו של יואב המורה (אולי נשנה לו את השם ליואב המנחה?) שרנו, צפינו בהופעות, הקראנו ואפילו אכלנו. היה לנו מרק ירקות משופע בקניידלך שהילדים הכינו וכולם יצאו שבעים ומרוצים. איזו דרך מעולה לסיים את השבוע, נשארנו עם טעם טוב בפה לקראת החופשה.
ועכשיו מנוחה. האמת שאנחנו כבר מתגעגעים, אבל אתם בטח צריכים קצת חופש מאיתנו. שתהיה לכולם חופשה נעימה ובטוחה וחג שמח!
מור, אור, אייל וזיו

Comments