סיכום שבוע 22-26/02/2015

פורסם: 1 במרץ 2015, 14:09 על ידי: Ziv Rotblit

אדר כבר כאן ואנחנו מטבע הדברים כבר ממש ממש שמחים. ביה"ס שלנו לובש את תחפושת פורים שלו, המסדרונות מתקשטים, המבואה מתחגגת ומסכות צצות להן בכל מקום. האווירה החגיגית לא פסחה כמובן על מרחב בוגרים. עכשיו כולנו במתח לדעת מה היה, איזה מזל שאנחנו בדיוק קוראים את הסיכום השבועי!
אתם כבר יודעים שאצלנו נהוג לפתוח את השבוע בסבב "מה עשיתי בשבת", גם אנחנו וגם הילדים לא מוכנים לוותר על זה. השבוע החלטנו לגוון קצת. אצל זיו התחלקנו לזוגות כשכל אחד מספר מה עבר בשבת על בן/בת הזוג שלו. גילינו כמה חשוב להקשיב אחד לשני ואיך חוויות של אחרים נחמדות לא פחות משלנו. אצל אור, דביר הציע שנעשה את הסבב בחוץ ושנתמסר בכדורסל כדי לקבוע את סדר הדוברים. ביום שני היה לנו מעגל הסכמה על הצעת החוק שאייל הציע על פיה כל נחנך יהיה מחוייב לבוא בכל בוקר להגיד בוקר טוב לחונך שלו. המחשבה שעומדת מאחורי הצעת החוק היא שכך החונכים יוכלו לדעת מי מהנחנכים שלהם הגיע לביה"ס ואיך הוא התחיל את הבוקר. אצל מור זה הוביל לשיח רחב יותר על תפקיד החונך וכמה הוא משמעותי לנו ולילדים. היתה לנו גם שיחה משמעותית אצל מור על מקומם של החברים בחיינו ועל המקום שהם תופסים בהתלבטויות שלנו לגבי דברים שאנחנו חושבים לעשות. כל זה נעשה כחלק משיח על בית הספר בו אנחנו רוצים ללמוד שבו, ברור לכולם, המקום החברתי משמעותי מאד.
פורים מתקרב ואיתו מנהג משלוחי המנות. דיברנו בשחריות על המנהג ועל המצווה לתת צדקה לאביונים. דיברנו על ערך הנתינה, מה החשיבות שלו ולמה בעצם אנחנו צריכים לדאוג גם לאחרים ולא רק לעצמנו. את יום רביעי הקדשנו להכנת משלוחי מנות ולחלוקתם בנהלל. בהזדמנות זו נגיד לכם ההורים תודה על ההתגייסות ועל העוגיות והעוגות שהכנתם ושלחתם. הכנו משלוחי מנות מקסימים ונדיבים ויצאנו למסור אותם בביה"ס היסודי בנהלל, בתיכון ובפנימייה. המשלוחים התקבלו בשמחה רבה ועזרו לנו לחזק את הקשרים עם בתי הספר האחרים בנהלל. בזמן שילדי כיתה ו' חילקו את משלוחי המנות, ילדי כיתה ז' יצאו ליום העבודה הראשון שלהם. היום הראשון הוקדש להיכרות עם מקום העבודה בו בחרו ולהתנסות קלה בעבודה. הילדים חזרו מלאי חוויות לביה"ס, נראה שלא היה יכול להיות סיפתח מוצלח מזה לפרוייקט ההתנסות בעבודה.
השבוע גם התחלנו משחק גמדים וענקים מרחבי שיזמו והוציאו לפועל שקד זר ונגה גולני. למי שלא מכיר, במשחק כל ילד מקבל פתק עם שם של ילד אחר ובמהלך השבוע צריך להפתיע אותו בשלל הפתעות וממתקים. בקיצור, המרחב סוער ומוצף ממתקים וספקולציות של מי הגמד של מי ואיך הגמד יפתיע אותנו מחר. היוזמה הזו מצטרפת להתגייסות של ילדי המרחב לקישוט ביה"ס לקראת פורים ובכלל לאווירה הטובה שנוצרה במרחב שלנו על שלל משחקי הששבש, קלפים ומונופול שמתרחשים בו. פשוט תענוג.
בשבוע הבא פורים! שבוע קצר גדוש בפעילות, הפתעות והנאה צרופה. שימו על עצמכם איזה אף אדום, פאה מצחיקה או מסכה ובואו.
שבוע טוב ושמח,
מור, אור, אייל וזיו

Comments