סיכום שבוע 19-23/10/2014

פורסם: 25 באוק׳ 2014, 11:39 על ידי: Ziv Rotblit

בשעה טובה ומוצלחת הגיע "אחרי החגים". מי שתכנן את לוח השנה העברי לא הביא בחשבון ששנת הלימודים תפתח שבועיים לפני ראש השנה, תצא לחופש, תחזור לשבוע, תצא שוב לחופש, תחזור לשלושה ימים ותצא לחופש של שבועיים. זה מבלבל את הילדים, מבלבל את המורים ומבלבל גם אתכם ההורים. מה לעשות, תכנון לקוי, אף אחד לא מושלם. עכשיו אחרי שכל הבלגן נגמר ויש לנו חודשיים נטולי חופשים עד חנוכה אפשר להכנס לאווירת לימודים כמו שצריך. מוכנים לסיכום השבוע שהיה לנו? שבו בנוח וקחו משהו לשתות, יש לנו המון  לספר לכם.
התחלנו את השבוע, איך לא, בשחרית "מה עשיתי בחופש". הילדים חוזרים מלאי חוויות ושופעי סיפורים ושמחים תמיד לחלוק עם החברים. היו לנו טיולים משפחתיים, נסיעות לחו"ל ואפילו שתי עליות לתורה (מזל טוב אמיר ועופר!). במסגרת סיפורי החוויות אנחנו מנסים ללמד את הילדים איך לספר סיפור שיהיה גם מעניין וגם תמציתי. לא צריך לעבור כל יום וכל שעה מהחופש ("קמתי ב 10:14, צחצחתי שיניים ואכלתי קורנפלקס תלמה עם חלב...), לא להשתמש  יותר מדי במילה "ואז" (ואז הלכנו לסבתא ואז היא נתנה לנו לאכול ואז אכלנו...), ולספר דברים שיעניינו את קהל המאזינים. אפשר ללמוד מכל דבר וללמוד לדבר קצר ולעניין היא תכונה חשובה שבואו נודה על האמת, גם רבים מאיתנו לא מצטיינים בה. זה כמובן תהליך ארוך ולא זבנג וגמרנו, אבל הילדים מתחילים לתפוס את העניין.
זוכרים את עופרה חזה שרה "אחרי החגים יתחדש הכל"? שיר מקסים ואכן זה זמן של התחלות חדשות. לפני היציאה לחופש סוכות קיבלו הילדים את שמות החונכים שלהם והשבוע התחלנו בחניכות. זה זמן מרגש לכולנו, תחילתו של תהליך חדש ומשמעותי שמשפיע לא רק על הילדים והחונכים שלהם אלא על כל האווירה בביה"ס. החונכות היא מאבני היסוד החשובות ביותר בביה"ס וממש היה אפשר לראות את השינוי שהיא עשתה. השבוע גם היתה לנו חגיגה מרגשת לילדי כיתות ו' במסגרת פרויקט צעדים להתבגרות. נפגשנו ביום שלישי בערב כל הילדים, ההורים ונציגות מכובדת של הצוות כדי לפתוח רשמית את הפרויקט ולדון במשימות שהילדים יקחו על עצמם השנה. הילדים הופיעו בביצוע מקסים לשיר "עניין של זמן" וריגשו את כולנו. הביצוע היה כל כך מוצלח שהם חזרו עליו בפני כל ביה"ס בכמ"ש ביום חמישי. הצטרפו אלינו באיחולי הצלחה לפרויקט המקסים הזה ששיר ואייל מובילים, אנחנו בטוחים שזו תהיה שנה משמעותית ומלמדת.
במסגרת ההתחלות החדשות היו לנו השבוע שתי שחריות שהילדים יזמו והובילו. אצל אייל בנו את הבית של עמי ותמי מממתקים ובדרך אכלו כמויות מכובדות של ביסקוויטים, שוקולד ושאר מאכלי בריאות. איגוד רופאי השיניים התקשר אחרי השחרית למסור לנו תודה מיוחדת. אצל זיו זכינו לשחרית בניצוחה של רעות שבחרה להתמקד באילוף כלבים כולל הדגמות על מתנדבים מהקהל. אתם צריכים לראות אותנו עושים "רגלי" עכשיו. השחריות היו מקסימות והילדים שיתפו פעולה ונהנו מאד. כולנו מקווים שזו סנונית ראשונה בדרך לעוד שחריות רבות שהילדים יעשו. אצל אור המשכנו להכיר אחד את השני טוב יותר בעזרת חפצים אישיים שכל ילד הביא מהבית. היתה לנו גם שיחה כנה, בוגרת ומלמדת על תרבות הדיון בשחרית והיכולת להקשיב ולכבד אחרים. סיימנו את היום במשל זן מעורר מחשבה על פרוסת לחם שנפלה בצד הלא נכון. קרה לכולנו, איזה תחושות זה עורר אצלכם? אצל זיו חלקנו סיפורים משונים שקרו לנו כשישנו. היו לנו סיפורים על ילדים שהלכו לישון במיטה וקמו בבוקר על הספה בסלון, הליכות לילה, דיבורים לא ברורים מתוך שינה וחבר שעשה פיפי בפינה של החדר במקום בשירותים... אצל אייל חברנו לשחרית של סהר כדי לצפות יחד בסרט המקסים "צ'רלי בממלכת השוקולד", מי שלא ראה עדיין, כדאי לכם להשלים, באמת שווה.
קצת נגמר לנו האוויר מלספר אבל אנחנו בטוחים שהתרשמתם כמה השבועות אצלנו עמוסים באירועים משמעותיים. לפני סיום, בקשה מכם ההורים. אנחנו רוצים לשדרג את מרחב בוגרים ולהפוך אותו למרחב שלילדים נעים לבלות ולשחק בו. נשמח לתרומות של סטים של שחמט, ששבש ודמקה וגם משחקי קופסא שמתאימים לגיל הילדים כמו: סט, אבאלון, קורידור (המבוך) ועוד. יש לכם ואתם מוכנים לתרום? נשמח אם תשלחו עם הילדים במהלך השבוע.
מקווים שנשאר לכם כוח לעוד כי אנחנו רק התחלנו. כמו שקרמבו אמר: "מתחילים הכי מהר ולאט לאט מגבירים", בקיצור זו רק ההתחלה, כדאי לכם לחזור גם בשבוע הבא.

שבוע טוב, משמעותי ואיכותי.
מור, אור, אייל וזיו

Comments