סיכום שבוע 19-23/04/2015

פורסם: 27 באפר׳ 2015, 7:32 על ידי: Ziv Rotblit

השבועיים הראשונים אחרי חופשת הפסח תמיד עמוסים רגשית. רק חוזרים מלאים בחוויות ובשמחה לפגוש את החברים וכבר מגיע יום השואה. יום השואה מסתיים לו ויש רק כמה ימים להתאושש עד שמגיע יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ובצמידות אליו יום העצמאות. משמחה לעצב, מעצב לשמחה, רכבת הרים רגשית. שיתוף ברגשות חשוב לנו מאד ואנחנו שמחים תמיד על ההזדמנות השבועית שיש לנו לספר לכם מה עבר עלינו. לפני שאנחנו מצטננים מהקור הפתאומי שנפל עלינו, בואו נתחיל.
השבוע אצלנו מתחיל מסורתית במעגל השיתוף "מה עשיתי בשבת". אצל אור התחלנו נוהג חדש בו אחד הילדים מנחה את המעגל הזה, נוהג שאומץ מייד ע"י השחרית של זיו. הפעם בשחרית של אור היה זה תורה של מאיה זוהר להנחות את המעגל. הנחיית המעגל נותנת לילדים הזדמנות להתמודד עם אתגר ההנחייה ושמירת השקט. הילדים גם משתדלים להיות קשובים יותר כי הפעם אחד משלהם מנחה את המעגל. הנוהל החדש עובד מצויין ונמשיך איתו גם בשבועות הבאים.
בשקט בשקט אנחנו ממשיכים גם להיערך לשנה הבאה. השבוע הגיעו אלינו הילדים החדשים לביקור כדי להתרשם מביה"ס, מהמרחב ומהילדים שבו. פתחנו את יום שלישי במשחק מחניים גדול במיוחד בהשתתפות מרבית ילדי המרחב ובתיגבור כמה מהילדים החדשים שיצטרפו אלינו בשנה הבאה. משחקי מחניים כמו משחקי מחניים הם תמיד הצלחה אדירה וההתלהבות הכללית ניכרה היטב. גם המבקרים שלנו השתלבו יפה ושלוש מהבנות החדשות אפילו נשארו אחרונות בקבוצה שלהן. הילדים ככלל קיבלו בצורה יפה מאד את המבקרים שלנו ואנחנו בטוחים שהילדים שיצטרפו אלינו בשנה הבאה ישתלבו בקלות ובמהירות במרחב.
יום הזיכרון השנה עמד אצלנו בסימן זכרונות משפחתיים מתולדות המדינה. ביקשנו מכם לכתוב לנו סיפור משפחתי ובשחריות הקראנו חלק מהסיפורים ששלחתם אלינו ודיברנו עליהם. כל הסיפורים שקיבלנו נתלו אחר כבוד במבואה כדי שהילדים יוכלו לקרוא ולהכיר אותם. החיבור לזכרונות משפחתיים אישיים הופך את ההיסטוריה של המדינה למשהו חי ומוחשי הרבה יותר. אחרי השחריות הילדים יכלו לבחור בין סדנאות שונות בנושא זיכרון ותולדות מדינת ישראל ומייד בסיום הסדנאות התכנסנו כולנו יחד במבואה לעמידה יחד בצפירה וטקס קצר ליום הזיכרון. השקט היה מופתי והילדים כיבדו את הטקס ואת זיכרון הנופלים. מלאי גאווה על חבורת הבוגרים שלנו יצאנו לסוף שבוע ארוך של חגיגות עצמאות.
מה נגיד לכם, כנראה שאלוהים טבעוני אחרת איך תסבירו את הגשם והקור הפתאומיים שאיימו להחריב את המנגל המסורתי של יום העצמאות? מאחלים לכולם חג עצמאות שמח מלא בזיקוקים ונטול קצף מעצבן.
מור, אור, אייל וזיו

Comments