סיכום שבוע 18-22/10/15

פורסם: 25 באוק׳ 2015, 11:49 על ידי: Ziv Rotblit
הורים יקרים,
שבוע גדוש ומלא עבר על כוחותינו.
פתחנו את השבוע בסבבי "מה נשמע" בשחריות, בהם שיתפנו זה את זו בחוויותינו מסוף השבוע, איך ישנו בלילה, איך זה להתחיל שבוע חדש ועוד כיוצא באלה. ביום שני קיימנו מעגלי הסכמה כהכנה לאסיפה הבית ספרית בנושא "הקשבה למוסיקה בנגני מוסיקה (ולא בפלאפונים)". השיחה הייתה מעמיקה במיוחד. התייחסנו לצורך בפרטיות מעת לעת בבית הספר והמענה שמוסיקה ואוזניות נותנת לצורך הזה, התייחסנו לחשיבות של רגעי שעמום שלעתים מצמיחים יצירתיות, דיברנו על הדמוקרטיה הבית ספרית ועוד ועוד.
בשלישי המשכנו לקיים שחריות נושאיות מרחביות במטרה לקיים למידה חברתית מתוך עשייה וכן כדי לאפשר לילדים להכיר ולהתחבר לילדים שאינם בשחריות שלהם. הילדים התפצלו שוב בין האפשרויות השונות - הכנות לכמ"ש בוגרים, ייפוי המרחב וסלון שיח. בסלון השיח שוחחה הקבוצה על המצב הביטחוני ואילו ההכנות לכמ"ש הצמיחו ריקוד מרחבי (בו משתתפים יותר מ20 מילדי וילדות המרחב, בהובלת נועם ש. ונועה), חיקויי מורים והכנות לשיר.
בערב אותו יום נפגשנו לערב למידה מענין בו עסקנו בנושאים פדגוגיים רבים ובו התאפשר להורים להכיר יותר לעומק את מרכז תולע"ת, שיעורי החשבון והפלדנקרייז, שיעורי ההיסטוריה, המוסדות הדמוקרטיים ועוד. בנוסף, התאספנו יחדיו במרחב בוגרים ופתחנו בשיחה על מעורבותנו כמבוגרים בגיל ההתבגרות הנוכחי של הילדים. אנו מקווים שזו ראשיתה של שיחה ממושכת, שנוכל להמשיכה בהזדמנויות נוספות בעתיד הקרוב.
ברביעי במסגרת טיול הרשות ילדים רבים בחרו לצאת לטבע הנהללי ולהכין יחדיו פיתות על הטאבון. במקביל קבוצה חרוצה עמלה על פתרון חידות ומבחנים של אולימפיאדת החלל (פירוט על כך נמסר במייל הבית ספרי) ואנחנו מחזיקים להם אצבעות שיעברו לשלבים הבאים.
בחמישי סיימנו את השבוע עם חיוך ומעט טיפות זיעה במשחק מחניים בין שחריתי מסעיר.
במהלך השבוע גם התקיימו פגישות החונכות הראשונות והילדים וחונכיהם החדשים החלו ללמוד להכיר זה את זה, ואלו שהמשיכו זה עם זה, המשיכו במסעם המשותף.
שבוע טוב לכולם,
יעל, מור, אור וזיו
Comments