סיכום שבוע 18-22/01/2015

פורסם: 26 בינו׳ 2015, 23:51 על ידי: Ziv Rotblit

תאמינו לנו, החורף שלנו זה משהו. באירופה ובארה"ב אנשים תקועים שבועות שלמים עם שלג כבד וקור עז. אצלנו יש סערה רצינית, שלג וקור ושבוע אחרי זה שמש, ימים בהירים, פרחים פורחים וזה נעים, נעים, נעים. לא סתם קוראים לארץ שלנו הארץ המובטחת. ובתוך הארץ המובטחת הזאת יש את המושב המיתולוגי נהלל שבו יש את המקום האגדי שנקרא דמוקרטי בעמק ובו יש את מרחב בוגרים, ללא ספק מהמקומות הקסומים בעולם. עכשיו כשסיימנו קצת להסחף ולהתפייט אתם בטח מוכנים להתחיל. הנה יוצאים לדרך.
אצלנו פותחים את השבוע עם סבב "מה עשיתי בשבת" וגם השבוע לא פיספסנו. שמחנו לשמוע שהמון ילדים יצאו לטייל כדי לתפוס עוד קצת שלג בעיניים, סחתיין עליכם הורים יקרים. את יום שני הקדשנו למעגלי הסכמה על אירועי סל תרבות ועל חוקי משטח הדשא הסינטטי שלנו. המון קסם דמוקרטי יוצא באסיפה, למשל בהחלטה שהתקבלה השבוע שאירועי סל תרבות יהיו חובה ולא רשות. באותה מידה הילדים יכלו להחליט שאירועי התרבות יהיו רשות וכל ילד יוכל להחליט אם לצאת או לא, אבל בכל זאת בבגרות רבה הם החליטו להיות מחוייבים לעושר אירועי התרבות שאנחנו מקבלים מהמועצה. תאמינו לנו, אלופי העולם הילדים האלה. המשכנו גם להתאמן לקראת יום התיאטרון שנדחה, הוא קורה ממש השבוע, איזו התרגשות! בסוף היום התכנסנו לשחרית מרחבית ושיחקנו משחק מחניים צמוד, סוער ומותח במיוחד. סיום הולם ליום גדוש בכל טוב.
את יום שלישי התחלנו בשחרית שדנה בענייני הוואטסאפ המרחביים. למרחב שלנו יש קבוצת וואטסאפ פעילה מאד שקורים בה המון דברים מעניינים, חלקם יפים וחיוביים וחלקם פחות. דיברנו על האם יש כללים לא כתובים להתכתבות, איך שומרים על כבוד האחרים, איך מוודאים שהקבוצה לא הופכת לחופרת ומציקה במיוחד ומה צריך לעשות כדי להגן על כל מי שמשתתף בדיונים. אנחנו מאד שמחים על הקבוצה שנוצרה בוואטסאפ, אבל רוצים גם לוודא שאף אחד לא יפגע ממה שקורה בה. העובדה שזה קורה מחוץ לביה"ס ואחרי שעות הלימודים מגבילה קצת את מידת ההשפעה שיש לנו וכאן אתם יכולים לעזור. מומלץ תמיד להיות מודעים למה הילדים עושים וכותבים כשהם על המחשב או בטלפון, שווה שיחה שלכם עם הילדים כדי לשמוע מה הם חושבים ומרגישים לגבי העניין.
ביום רביעי במקום טיול נשארנו לשיחה בביה"ס מרתקת עם הסופרת אורית ברגמן שסיפרה לנו על ספרה "מיומנה של לוכדת כרישים". בשחריות לפני הביקור דיברנו על ספרים ואהבת הקריאה. דיברנו על מי אצלנו קורא ומי לא, מה הם אוהבים לקרוא ומה הם קוראים עכשיו. מסתבר שעל אף שעולמנו מוצף מסכים, יש עדיין ילדים שקוראים והרבה. הגענו לשיחה עם אורית ברגמן שם שמענו על תהליך היצירה שלה, איך היא בנתה את הסיפור המסופר בספר על סמך חוויות אמיתיות שקרו לה ואיך היא איירה את הספר המקסים שלה. ילדים רבים יצאו מהשיחה כשהם רוצים מאד לקרוא את הספר שרבים מאיתנו לא הכירו לפני כן והדיון עליו המשיך גם אחרי. איזה יופי של פעילות שממשיכה להדהד גם אחרי שהסתיימה.
ביום חמישי היו לנו שחריות מיוחדות בהן חילקנו את הקבוצה הגדולה שלנו לקבוצת בנות לחוד וקבוצת בנים לחוד. דיברנו על דרכים לחזק את הקשרים בתוך קבוצת הבנות ואיך לעשות זאת בתוך קבוצת הבנים. קיימנו מפגשים של ילדים שאולי ביום יום לא נפגשים ולא מדברים. יצרנו קשרים חדשים בתוך הקבוצה, התגבשנו ויצרנו ניצנים של אחוות בנות ואחוות בנים מרחביות. בשבועות הקרובים נמשיך במתכונת הזו של שחריות נפרדות ונדבר על שלל נושאים חשובים, רגע לפני שגיל ההתבגרות פורץ סופית במרחב שלנו. סיום משמעותי ומתאים במיוחד לשבוע עמוס אירועים.
בשבוע הבא, אתם קופצים לביקור! סוף המחצית כבר כאן והגיע הזמן לשיחות ההורים איתכם. אנחנו מאד מצפים לפגוש אתכם ולספר לכם כמה הילדים שלכם מקסימים ואיזו מחצית מופלאה היתה לנו. שווה.
שבוע טוב!

מור, אור, אייל וזיו

Comments