סיכום שבוע 16-20/11/2014

פורסם: 22 בנוב׳ 2014, 7:50 על ידי: Ziv Rotblit

·         השבוע המשכנו לעסוק בשיפור פני המרחב המשותף שלנו. במסגרת השחריות, התחלקנו לצוותי עבודה וכל אחד מילדי המרחב בחר איך הוא רוצה לתרום למרחב - השגת עציצים או ספה, יצירת פינת האזנה או ארגון צילום קבוצתי של המרחב. הילדים קיימו דיונים באופן עצמאי, חיפשו רהיטים באתרי אינטרנט, והגו רעיונות שונים. שבוע הבא אנחנו מתכננים להפשיל שרוולים ולממש את כל התכנונים הנהדרים.

·         ברביעי התקיים טיול "סימני דרך". הבוגרים סימנו את הדרך עבור מרחב א' ומרחב ניצנים, הובילו אותם ברחבי נהלל והפעילו אותם בשלל משימות.

·         ברביעי בזמן שלנו התקיים "סלון שיח" עם ברברה. כל שבוע המפגש נסוב סביב נושא אחר. הפעם הנושא היה - ה"אמת". האם יש דבר כזה? עד כמה קל או קשה להגיד אותה? מתי אנחנו בוחרים לשקר, אפילו לחברים שלנו? איך זה מרגיש, לנו ולהם?

·         בשחריות השונות התקיימו פעילויות ודיונים שונים -

o       אצל זיו דובר איך מחליטים מה לעשות בשחרית אם לא כולם מסכימים. בנוסף, דובר על ניקיון ביה"ס ועל האחריות שלנו. חלק מן הילדים התייחסו לחלוקת התפקידים במסגרת הניקיונות והידיינו אם התפקידים שווים והאם כל זה הוגן.

o       אצל אור דובר על יום העבודה, שיחל בבית ספר במחצית הבאה עבור ילדי כיתה ז'. הרעיון הוא לאפשר לילדים להתנסות בעבודה אמיתית ברחבי נהלל במשך שעתיים-שלוש בשבוע. הילדים התרגשו מאד מהאפשרות לעבוד ושיתפו אחד את השני בחוויות, שהיו להם מעולם העבודה בקיבוצים ובמושבים שלהם.

o       אצל אייל התקיימה שחרית מדהימה ובוגרת, בה שוחחה הקבוצה על הקבלה של חוקי בית הספר מול הרצון למרוד ולהישאר עם החבר'ה. ינון יזם שחרית קריוקי מרגשת וגרם לכולם לשיר וליהנות מאד. בקבוצה גם דובר השבוע על זמן ניס"ים ואיך אפשר לשפר זמן זה.

o       אצל מור דיברו בשחרית על חששות שיש לילדים ביחס לחברים, שלומדים במקומות אחרים, ומה זה אומר עלינו. דובר על הפיצול מן הקבוצה החברתית ביישוב ועל הדעות הקדומות שלעתים מייחסים לילדי ה"דמוקרטי". שי ועומר ארגנו שחרית מהנה ומצחיקה ובזכותן נמרחה כל הקבוצה בקרמבו ושוקולית. מיותר לציין שכולם צחקו עד לב השמים J המסורת של הבאת חפץ אישי בכל שבוע המשיכה השבוע ואפשרה ללמוד עוד אחד על השני. השבוע למדנו בעיקר על אנשים חשובים שיש והיו לילדים בחייהם. בנוסף, השבוע החליפה "חצי דקה של שקט" את הקערה הטיבטית, שלצערנו נשברה. לאט לאט ילדי השחרית החלו מבינים שחצי דקה זו מזכה אותם ברגע נוסף של שלווה ביום. 
מאחלים לכולנו שבוע של שקט וגשם.

מור, אור, אייל וזיו

Comments